999 rezultate për

shqipe

Rama bën të "shkrihet" së qeshuri Merkelin, por Shqipëria merr më pak investime nga BE (VIDEO) Në Poznan të Polonisë është mbajtur këtë të premte dita e dytë e samitit midis liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe shte
2 muaj pas dërgimit në Hollandë ngordh Luani i keqtrajtuar në Shqipëri (FOTO LAJM) Ka ngordhur luani i kopshtit zoologjik “Safari Park”, vetëm dy muaj pasi u largua nga Shqipëria për në Holandë. I njohur
Shqiptarët protestojnë para Shtëpisë së Bardhë kundër George Soros: Trump të na shpëtojë Shoqata “Vatra” në SHBA e mbështetur nga komuniteti shqiptar do të zhvillojë një protestës anti-Soros para Shtëpisë së B
"Refuzoj çfarëdo zgjerimi", Merkel pas Samitit në Poloni i mbyll derën Shqipërisë për në BE Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të premten se Bashkimi Evropian synon të mbështesë partnerët në Ballkanin Perënd
Kiara Tito zbulon surprizën, ku do ta shohim moderatoren (FOTO LAJM) Pak më parë, moderatorja e njohur, Kiara Tito ka zbuluar në llogarinë e saj në ‘Instagram’, rikthimin në kompeticionin e
Polonia kritikon BE për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda gjatë takimit të Poznanit që po zhvillohet në vendin e tij kritikoi Bashkimin Evropi
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Shqipëria mbetet një ndër vendet me korrupsionin më të lartë në rajon Shqipëria vijon të mbetet në listën e zezë të Ballkanit sa i takon korrupsionit. Rezulton se korrupsioni në vendin tonë
Maturantja më e bukur në Shqipëri për vitin 2019 (FOTO LAJM) E shpallur si maturantja më e bukur për vitin 2019, Xhoi Fusha, ishte e ftuara e radhës në studion e “Ftesë në Pesë”, pë
BIRN: Qeveria i rikthehet praktikave drakoniane kundër medias Qeveria shqiptare bëri të ditur se ka miratuar dhe ka bërë gati për të dërguar në parlament të shumëdebatuarën “paketë a
Rama: I priftë e mbara aleatët e Shqipërisë Sot, 4 korrik SHBA feston 243 vjetorin e pavarësisë. E pikërisht në këtë ditë nuk kishte si të mungonte urimi i Kryemini
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
Komisioni Evropian i refuzoi kërkesën, reagon ministri i Jashtëm i Holandës Pasi komisioni Europian refuzoi kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për qytetarët shqiptarë, ka reagu
Fshati në Shqipëri ku votoi vetëm një banor E vetmja banore që theu bojkotin e fshatit Ngraçie në Mallkastër, ditën e votimeve sqaron arsyet se përse vendosi të dal
Lëkundet Shqipëria, tërmet në jug të vendit Një tërmet ka lëkundur jugun e vendit pasditen e sotme. Lëkundjet janë ndjerë në zonën e Memaliajt dhe paraprakisht mëso
Komuna e Kumanovës injoron gjuhën shqipe Në Kumanovë pranë finalizimit është objekti i ri i stacionit të autobusëve. Sot është vendosur edhe mbishkrimi ku siç vë
Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuara në Europë Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërheq
Pacolli e Cakaj e kopjuan Bushatin e Hoxhajn me marrëveshjen e djeshme Që nga shtatori i vitit 2017, kreu i AKR-së i cili mbanë edhe postin e Ministrit të Punëve të Jashtme në Qeverinë e Koso
Merret vendimi: A u rivendosen vizat për shqiptarët? Më 31 maj Holanda dorëzoi zyrtarisht në Komisionin Evropian kërkesën e saj për pezullimin e lëvizjes së lirë të qytetarë
Shqipëria dhe Kosova me ambasada të përbashkëta në botë, firmoset marrëveshja Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar sot një marrëveshje ndërministrore, e cila në thelb do synojë bashkimin e përfaqësi