999 rezultate për

shqipe

KRUJË/ Zjarr masiv, rrezikohet linja e tensionit të lartë Shqipëri-Kroaci Vatrat e zjarrit sot kanë prekur rrethin e Krujës. Forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po puno
Miliarda lekë për ta ndërtuar, ky është qyteti nëntokësor në Shqipëri (VIDEO) Në një lokal në qytetin e Kukësit ndodhen një palë shkallë, të cilat në pamje të parë duket sikur nuk kanë asnjë funksio
Adelina Ismaili flet hapur: Këngëtarët e Kosovës asnjëherë nuk fitojnë çmime në Shqipëri (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme Adelina Ismaili ishte e ftuar në emisionin “Pressing” në televizionin “T7” për të rrëfyer më shumë de
Gjilanasit i plasi goma në rrugën e Kombit: Kosovarët e injoruan, por polici i Shqipërisë i pagoi edhe kostot Adnan Arifi, nga Gjilani, derisa ishte duke kaluar në rrugën e Kombit së bashku me familjen e tij, i kishte plasur goma
Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve nga Klodian Tomorri - Ne Itali, cmimi i naftes per jahtet sot eshte 1.72 dollare per liter. Dhe Italia eshte nje nga
14% më shumë vizitorë nga Kosova, në 7-mujorin e parë të vitit Vizitorët nga vendet e rajonit përbëjnë rreth 60% të numrit total të vizitorëve të huaj për këtë vit, që kanë hyrë në Sh
1 ton drogë e nisur nga Shqipëria, kapet jahti në ujrat greke (VIDEO) Policia ka kapur një jaht me mbi 1 ton drogë, i cilimësohet të jetë nisur nga Shqipëria. Sipas mediave greke, në jaht
Harrojeni Mihalin, shikoni çfarë bëhet nga Saranda në Vlorë (FOTO LAJM) Këto ditë opinioni është bombarduar me lajme për Mihal Kokëdhimën, pas sulmit të tij ndaj turistëve spanjollë. Por, t
Basha lëshon "bombën": Rama planifikoi viktima për zgjedhjet e 30 qershorit Kryedemokratik Lulzim Bash foli mbrëmjen e sotme për situatën aktuale dhe politike në Shqipëri. Në një intervistë për
As italianët as turqit, këta janë të huajt që bëjnë shumicën në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë mbi 14 mijë të huaj që kanë zgjedhur të jetojnë e punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se në 2018, numri i të huajv
E kryer, Abazaj te Kukësi në huazim për 1 vit Kristal Abazaj mund të konisderohet një futbollist i Kukësit. Anësori ka gjetur akordin me drejtuesit blu dhe firma mbi
Politikani malazez: Të ndërtojmë një mur në kufirin me Shqipërinë dhe Kosovën Drejtuesi i Lëvizjes Malazeze për Ndryshim, Nebojsha Medojeviç, ka bërë një deklaratë shokuese. Ai kërkon ngritjen e
Kuvendi shpall vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese (Kriteret e kandidatit) Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar hapjen e garës për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është prej muajsh jashtë funk
Tjeter memorial në Tiranë, ketë herë për hebrenjtë Shqipëria është një nga të paktat vende që gjatë luftës së Dytë Botërore i hapi derën hebrenjve që ndiqeshin nga nazistë
Rezultonte në kërkim në Shqipëri, policia italiane arreston 21-vjeçarin shqiptar Policia italiane ka ndaluar një shqiptar 21 vjeç në Rimini, pasi rezultonte në kërkim në Shqipëri. I riu nga Shqipëri
1600 efektivë policie, aksion blic në të gjithë Shqipërinë (VIDEO) Policia ka filluar kontroll masiv në të gjithë territorin për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bim
Basha: Shqipëria po plaçkitet dhe po shkatërrohet nga Edi Rama (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video në Facebook ku tregon krimin dhe dëmin që
Dëshmitari tregon ngjarjen: Çfarë pashë ditën kur turistët u sulmuan nga Kokëdhima Sulmi ndaj turistëve spanjollë nga pronari i lokalit "Panorama" në Qeparo, tashmë ka marrë dhenë. Mihal Kokëdhima i a
Meta: Pse Shqipëria s'mund të jetë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë një interviste të dhënë sot në mbrëmje për RTV21, ka deklaruar në mënyrë të pr
Nuk është Shqipëria, ky vend mban rekord për emigrim Rumunët zënë vendin e parë në BE për emigracion të popullsisë. Gati një e pesta e rumunëve jetojnë dhe jashtë vendit.