999 rezultate për

shqip

Lajm i trishtë për shqiptarët, shtyhet sërish inagurimi i "Arenës Kombëtare" Stadiumi "Arena Kombëtare" në Tiranë nuk pritet të jetë i gatshëm për muajin shtator, i paralajmëruar edhe nga vet Arman
2 gola dhe 3 asist në një ndeshje, futbollisti shqiptar "magjeps" holandezët Talenti shqiptar, Skënder Loshi po kalon një formë të shkëlqyer te skuadra e Nac Bredës në ligën e dytë holandeze. S
Pse u liruan shumë të arrestuar prej aksionit kundër mafias shqiptare Prokuroria belge ka mbajtur në arrest 15 nga 55 personat e ndaluar të premten. Aksioni anti-drogë është përshkruar s
Do t'i marrë Shqipëria: "Fajkonjtë e zinj", helikopterët që fluturojnë në kushte ekstreme (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka njoftoi se Shqipëria po bëhet gati që të blejë tre helikopterë transporti nga SHBA-të.
I quajti gjakpirës shqiptarët, Haradinaj shkarkon ministrin Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Ministrin e Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq. Shkarkimi
E FUNDIT/ U kap me 613 kg kokainë, Arbër Çekaj kërkon azil në Gjermani Biznemeni Arbër Çekaj, pronari i kontejnerit me banane brenda te cilit u kapën 613 kg kokainë në Durres, ka kërkuar azil
Ambasadori italian në Shqipëri: Mazhoranca duhet të bëjë hapa pas Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka berë një deklaratë të fortë për krizën politike në vend ku ka thënë se mazhoranca
Po i iknin policisë, arrestohen dy shqiptarë në Zvicër Dy shtetas të Kosovës janë arrestuar nga policia zvicerane, pasi tentuan të ikin gjatë një ndalese, njofton Policia.
Ministri serb luan mendsh, quan shqiptarët terroristë Ministri i MAPL-së në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijevic ka ndjekur rrugën e ish-zëvëndësministres, Vesna Mikic.
Shqipëria do të marrë "bishat" amerikane të ajrit Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se Shqipëria, do të marri tre helikopterë të tipit “Black Hawk” nga Shtetet e Bas
Kërkohej nga gjermanët, arrestohet në Dibër shqiptari nga Maqedonia Policia e Dibrës në Shqipëri ka arrestuar një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, pasi akuzohet në Gjermani për vjedhje dh
FRONTEX do të kontrollojë kufirin Shqipëri-Greqi Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, deklaroi dje se ka informacione ” për qarkullimin përmes mediave soci
Menaxhon energjinë e 1 800 ndërtesave në Zvicër, njihni shqiptarin që na bën krenar Bashkim Dyla sot është inxhinier i energjisë shumë i respektuar në Bazel të Zvicrës. Ai ka ardhur me një rrëfim interesa
"Grekë, mos u trembni se nuk keni zbuluar ndonjë gjë të fshehtë" Mediat greke duket se janë shqetësuar për armatosjen e Shqipërisë. Atyre iu është përgjigjur gazetari Artan Hoxha, që
Arrestohet furnizuesi shqiptar i kokainës në Itali Një 37-vjeçar shqiptar është konsideruar si një nga furnizuesit kryesorë të kokainës në tregjet e drogës në zonën Emilia
Nesër e gjithë Shqipëria nën shi Pas ditëve të tëra me diell dhe temperaturave pranverore, rikthehen sërish reshjet e shiut dhe temperaturat e ulëta për
Shqiptarët përplasen për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut Partitë politike shqiptare, në këtë fushatë të zgjedhjeve presidenciale të 21 prillit, sa vijnë e po shtojnë retorikën,
E tradhtoi unaza, kapet bosi shqiptar i kokainës pas 11 vitesh arrati Ishte tradhtuar nga një unazë ari me një kokë luani mbi të. Në fakt, një shqiptar 49 vjeçar, i arratisur për 11 vjet, u
Presion 14 vjeçares me foto nudo, arrestohet shqiptari në Greqi Një 20 vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi shantazhonte një vajzë të mitur me fotografi nudo. I riu, i cili
Haradinaj tregon emrat e shqiptarëve që e kanë rrahur në burg Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka treguar për herë të parë emrat disa sshqiptarëve pjestar të UDB-së që e k