999 rezultate për

shqip

Shqiptarët nuk binden, sa veta u gjobitën për mosmbajtje të maskës Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 512 qytetarë që
Shqiptari pa letra kapet se theu karantinën: I gjendet drogë dhe testohet për COVID-19 Një ngjarja e pazakontë ka ndodhur me një të ri shqiptar në Greqi. Ai u shoqërua nga policia në rajon për shkak se u
U vra gabimisht nga policia greke, ky është kompesimi që merr familja e 25 vjeçarit shqiptar Familja e shqiptarit të vrarë padrejtësisht 10 vite më parë në Greqi, do të marrë një kompensim prej 410,000 eurosh.
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Gazetarja flet për vrasjen e 45 vjeçarit në Ekuador: Shkuan 1600 shqiptarë për dy vite Duke ju referuar vrasjes së 45 vjeçarit shqiptar Adriatik Tresa në Ekuador të premten e shkuar, gazetarja Fatjona Mjedin
Infektohet me COVID-19 një tjetër kryebashkiak në Shqipëri (FOTO LAJM) COVID-19 ka prekur edhe kryetarin e bashkisë së Bleshit Arif Tafani. Mësohet se Tafani është një gjendje të mirë shën
Ekzekutimi i 25-vjeçarit në Greqi, dëmshpërblehet me 410 mijë euro familja shqiptare Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit ,25 vjeçari sh
E para shqiptare! Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO Ish-ministrja Mimi Kodheli ka marrë postin e rëndësishëm në NATO. Ditën e sotme në Seancën Plenare të datës 23 nëntor
E përplas dhe e lë në rrugë, humb jetën gruaja shqiptare Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku një grua shqiptare ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në krahinën e Fer
Zhaku: Femrat shqiptare mund të jenë të virgjëra nga poshtë, por ku*vë nga lart "Ajo mund të jetë e virgjër nga poshtë, por mund të jetë kur*ë nga lart..." Inida Gjata, e njohur në publik me emrin
Ambasada gjermane lajmëron shqiptarët: Rihapen vizat Ambasada Gjermane në Tiranë ka njoftuar se nga dita e sotme është rihapur sektori i vizave dhe pasaportave, por numri i
Sporti shqiptar humb një nga figurat legjendare (FOTO LAJM) Sporti shqiptar në përgjithësi dhe Fieri në veçanti, humb një tjetër figurë të dashur. Legjenda e basketbollit fierak
Shifrat alarmante të COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu hap spitalin COVID 4 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekipin e mjekëve dhe infermierë ka inspe
Shqiptarët e pabindur! Gjobiten 1579 qytetarë për mosmbajtjen e maskës Vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për zbatimin e masave anticovid. Ndëshkohen me masë administrative 1579 qytetarë
Ishte bërë nënë për herë të tretë para disa javësh, vdes nëna shqiptare në Itali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një grua e cila u bë nënë për herë të tretë pak javë më parë ka humbur jetën
Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Jozefina Topalli "përvesh mëngët" për zgjedhjet e prillit, gjykata i regjistron partinë Gjykata e Tiranës ka regjistruar sot partinë e ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, “Lëvizja për Ndryshim”. Ky ve
Bëri namin për të, Shqipja flet për marrëdhënien me Andin jashtë "Përputhen" (FOTO LAJM) Shqipe dhe Andi ishin një nga çiftet më të komentuar në "Përputhen", por pas përjashtimit të konkurrentes, fansat nuk ar
Njoftim i rëndësishëm për qytetarët që udhëtojnë nga Shqipëria drejt vendit fqinj Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka njoftuar se qytetarët që duan të lëvizin nga sot në drejtim të Ma
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut sfidohen sërish në BE Prof. Lisen BASHKURTI Muaji nëntor 2020 shënoi sfidat e radhës për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me Bashkimin Ev