999 rezultate për

shqip

Iu refuzua azili në Francë, kthehen vullnetarisht 120 shqiptarë 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë janë rikthyer vullnetarisht në Shqipëri. Në këtë mënyrë ata kanë shmangu
Italia do zgjerimin, do t’i propozojë BE-së të hapë negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut në Nëntor Refuzimi i Francës dje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u konsiderua një “gabim historik” nga kryeministri i Itali
Nami në Instagram, VIP-at që kryesojnë në showbizin shqiptar (FOTO LAJM) Instagrami është rrjeti social më i përdorur i momentit. Të gjithë ata që kanë një profil në këtë media sociale janë
Aktores shqiptare i ngatërrojnë emrin, e bëjnë të martuar e me fëmijë (FOTO LAJM) Dy aktore shqiptare kanë emër e mbiemër të njëjtë, gjë që ndodh shumë rrallë. Bëhet fjalë për Teuta Krasniqin e serialit
Kryeministri rus: Nuk ndryshojmë mendim për Kosovën, "Shqipëria e Madhe", ide e rrezikshme Kryeministri rus, Dimitry Medvedev ka thënë se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe nuk e zbeh respektin për s
Kryemadhi e prerë: Rama pengesë për negociatat, të japë dorëheqjen Reagime të tjera kanë ardhur një ditë pas vendimit negativ për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Monika Kr
INTERVISTA/ Pollo: Negociatat, vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve të Bundestagut Gjerman Politikani Genc Pollo ish-deputet e ish-ministër i PD shpreson në vendimin pozitiv të Këshillit Europian në pranvererën
Moderatorja e njohur nuk do të prezantojë më emisionin më të dashur të shqiptarëve (FOTO LAJM) Moderatorja dhe spikerja e lajmeve në “News 24” Ola Bruko, nuk do të jetë më moderatore e progamit shumë të ndjekur “Shq
Ekspertja gjermane për negociatat: Për Shqipërinë dukej që në fillim vështirësia Edhe pse thuajse të gjithë i kanë humbur shpresat për hapjen e negociatave pas vendimit të djeshëm, ka akoma nga ata që
Departamenti i Shtetit reagon ndaj "JO-së" së BE-së ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Departamenti i Shtetit ka reaguar pas refuzimit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke thë
Një tjetër futbollist shqiptar te Fenerbahçe, Vedat Muriqit i bashkohet ylli i Kosovës te gjiganti turk Stafi teknik i Fenerbahçes ndoqi ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi ku "Dardanët" triumfuan me rezultat 2:0, derisa në
Apeli prekës i 8-vjeçares nga Fieri: Ndihmojeni, unë i jap bukën time Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier
SHBA reagon pas JO-së ndaj Tiranës: Të zhgënjyer nga BE! Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me vendimin e BE-së për të mos i hapur negociatat Shqipërisë. Në
Iu vodh shtëpia nga 4 shqiptarë të armatosur, flet gruaja Moratës: Ishte shumë e vështirë, nuk mund të laja sytë nga frika Grabitja e shtëpisë së futbollistit të njohur Alvaro Morata pranë Madridit ka lënë ende kujtime të këqija për Alice Camp
DASH reagon për negociatat: Jemi të zhgënjyer me Këshillin Evropian Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë
Si shpjegohet inati i Macron me Shqipërinë, dhe si po e lëmon Merkeli qimen e tij të egër Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi ndryshime në sistemin e prurjes së anëtarëve të rinj në Bashkimin Evropian, du
Djali e nxjerr nga shtëpia, shqiptarja endet rrugëve të qytetit pa strehë e ilaç 51-vjeçarja, me probleme të shëndetit mendor, prej tre muajsh endet rrugëve të qytetit të Vlorës, e braktisur nga familj
Humbja e tretë e Europës nga shqiptarët dhe At Gjergj Fishta! Nga Alfred Peza: Rreth një shekull më parë, At Gjergj Fishta do të botonte vargjet: “Uh! Europë, ti kurva e mo
Milot Rashica tregon përse e la Shqipërinë për Kosovën Edhe pse ka zgjedhur qe të mos vazhdojë të luajë për Shqipërinë por për Kosovën, Milot Rashica ende i gëzohet fitoreve t
Linda i del në krah Ramës pasi dështoi me negociatat: Jetojmë në ankth! Ditën e sotme Shqipëria mori disfatën e radhës përballë BE pasi u refuzua hapja e negociatave. Pas këtij vendimi, q