999 rezultate për

shqip

Vrau 7-vjeçaren në park, gruaja shqiptare zbulon motivin e krimit makabër Në Britaninë e Madhe u zhvillua sot seanca gjyqësore për Eltiona Skanën, 30-vjeçaren shqiptare e cila akuzohet se vrau 7
Pas tre ditësh në intubim, vdes 29-vjeçarja shqiptare shtatzënë nga COVID-19 Ka ndërruar jetë sot një grua 29-vjeçare nga coronavirusi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. E ndjera ka qen
Tërbohen pushtetarët, deputeti shqiptar vendos flamurin kuq e zi në kuvendin serb (VIDEO) Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi ka paraqitur sot flamurin kombëtar në Kuvendin e Serbisë. Kryetari i Kuvendit të Ser
Uzuni poston foton me Ronaldon: Kurrë mos hiq dorë nga ëndrrat, ato mund të bëhen realitet Kjo ka qenë padyshim një nga javët më të lumtura të karrierës futbollistike për Myrto Uzunin. Sulmuesi i përfaqësues
Shaip Kamberi vendos flamurin kombëtar shqiptar në Parlamentin e Serbisë (VIDEO) Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pra
Veliaj zbulon kur nis vaksinimi anti COVID-19 në Shqipëri: Më ka informuar Rama Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka zbuluar kur do të nisë procesi i vaksinimit anticovid-19 në Shqipëri. Sipas Velia
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
COVID-19 u merr jetën 10 shqiptarëve në 24 orët e fundit COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.174 testime, 321 të shëruar, 656 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët e fund
Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit për raportin e Dick Martyt Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro “ngritjen e komisionit të posaçëm të Kuvendit “Për administrimin e dokumentacionit dh
Në ditën e lindjes, e ëma nuk harron të urojë në shqip Rita Orën (FOTO LAJM) Rita Ora feston ditën e sotme 30-vjetorin e lindjes. E ëma e saj, Vera ka bërë një dedikim të ëmbël për artisten, ku dhe
Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Ky është futbollisti shqiptar që pati fatin të përballej dy herë me Maradonën (VIDEO) Pak njerëz e dinë se një futbollist shqiptar në dy ndeshje ka pasur punë jo të leht të ruajë, legjendën e futbollit, tan
Tërmeti i 26 nëntorit, Oliverd Varhelyi: Be do qëndrojë krah Shqipërisë Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi në 1-vjetorin e goditjes nga tërmeti të Shqipërisë, ku 51 persona humbën
I preu kokën gjyshes dhe e mori me vete në aeroport, Zvicra merr vendimin për shqiptarin Një ngjarje e rëndë që tronditi Zvicrën në vitin 2018 ku një shqiptar nga Maqedonia e Veriut vrau gjyshen e tij dhe më p
Myslim Murrizi: Ka nga ata që në komunizëm kanë spiunuar të atin, mamanë, nusen apo djalin Deputeti, Myslim Murrizi është shprehur se shqiptarët nuk kanë nevojë që të kenë frikë nga persona të cilët më herët në
Nga kultura perse tek ajo shqiptare (VIDEO) Edhe pse ka pak vite qëndrimi në Shqipëri, artisti iranian Sajad Sepehri arrin të depërtoje zemrat e të përcjellë emocio
U kapën me 2 kilogramë drogë, arrestohet një shqiptar dhe gruaja e tij Një shqiptar dhe gruaja e tij janë arrestuar në Kretë të Greqisë, pasi u kapën me 2 kilogramë heroinë. Sipas medieve
Shqipja nuk u ndahet sherreve edhe jashtë Për'puthen, kë po kërcënon në Instagram? (VIDEO) Shqipe Hysenaj, ish-konkurrentja e "Për’puthen" duket se është në probleme serioze së fundmi. Këtë na la të kuptonim
Shqiptarët nuk binden, vetëm sot mbi 500 të ndëshkuar për mosmbajtje të maskës 537 persona janë ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, pasi që u konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.
Do këndojë LIVE në emision, Luana ndan videon: Dedikuar Shqipërisë time (VIDEO) Me rastin e festave të 28 dhe 29 nëntorit, moderatorja Luana Vjollca e cila do të na shoqërojë në ekran me emisionin e s