999 rezultate për

shqip

Foshnja mrekulli sfidon mjekët shqiptarë, mbush tre muaj jetë Ky foshnje mund të konsiderohet një “mrekulli” pasi çdo ditë që kalon, po sfidon çdo parashikim të mundshëm të bluzave t
Balerina shqiptare: Meshkujt e mëdhenj i trajtojnë femrat më mirë sesa të rinjtë E ftuar pasditen e sotme në emisionin "Rudina" në Tv Klan, ishte balerina e njohur Adela Lami. Tema e sotme se çfarë
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
Mbajtën peng 23 vjeçarin, arrestohen tre shqiptarë dhe dy vajza greke Gjurmët e autorëve që mbajtën dhe shantazhuan në mënyrë të paligjshme një shtetas shqiptar 23-vjeçar, u zbuluan nga poli
Tërmeti i nëntorit mori 51 jetë, eksperti zbulon kur mund të bie sërish në Shqipëri Ditën e djeshme u shënua një vit nga tërmeti tragjik i cili i mori jetën 51 shqiptarëve dhe plagosi shumë të tjerë. P
Rita Ora feston ditëlindjen, dalin fotot nga festimet e shqiptares (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora, ka festuar dje ditëlindjen e 30-të. Familja e këngëtares kishin realizuar një
Biden letër shoqatës shqiptaro-amerikane: Nuk kam qenë kurrë më optimist Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden me rastin e Ditës së Falenderimeve i ka dërguar nj
Politikani shqiptar merr postin e rëndësishëm në qeverinë e Malit të Zi Lideri i lëvizjes URA, shqiptari nga Ulqini Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zv/kryeministrit në qeverinë e
Prej tre javësh në spital, COVID-19 i merr jetën piktores së njohur shqiptare Piktorja e njohur, Lumtri Blloshmi ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 76-vjeçare, si pasojë e infektimit me COVID
Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre shkallë, Italia katapultohet në dhjetëshe FIFA ka publikuar renditjen e re të muajit nëntor dhe Shqipëria ka ngjitur tre shkallë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Re
Theri vogëlushen në sy të prindërve, "skizofrenia shqiptare" pushton mediat angleze Të gjitha gazetat kombëtare dhe ato në veri të Anglisë i kanë kushtuar shkrime shqiptares, Eltiona Skana. Në mediat a
Botërori 2022/ FIFA zyrtarizon vazot, Shqipëria e Kosova në vendnumëro FIFA ka zyrtarizuar vazot për shortin e kualifikueseve të Botërorit 2022, për zonën europiane. Shorti do të hidhet më 7
E mbajtën 24 orë në makinë, detajet nga rrëmbimi i 23 vjeçarit shqiptar Policia greke në Selanik ka zbardhur rrëmbimin e një 23-vjeçari shqiptar, ngjarje e ndodhur në shkurtin e vitit të kalua
Super joshëse, zbulohet e dashura kroate e futbollistit shqiptar (FOTO LAJM) Sulmuesi i Kosovës, Lirim Kastrati, i cili spikati te Shkëndija e Tiranës në kampionatin e moshave, përveç suksesit në f
Totalisht bjonde, jeni dakord me këtë ndryshim drastik të Oriolës? (FOTO LAJM) Oriola Marashi është padyshim një ndër vajzat më të bukura shqiptare, e cila ka ruajtur natyralitetin dhe deri tani s’ka
U kap "mat" me reperin shqiptar, reagon për herë të parë Ana e "Përputhen" (FOTO LAJM) Dy foto paparaci të Anës së “Për’puthen” dhe reperit shqiptar, Bardhi Idrizi, u bënë shkak që në media të përflitej për
E TRISHTË/ Shqipëria, e dyta në botë për numrin e aplikantëve për azil Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator
Mjeku shqiptar në Angli: Ja çfarë duhet të bëjnë pacientët pasi kalojnë COVID-19 Gjithë gjithë kohës është diskutuar se si duhet të ruhemi nga Covid-19, por shumë rrallë janë dhënë këshilla për ata që
Rama nuk paguan gjobën Becchetin, arbitrazhi nis konfiskimin e pasurive të shqiptarëve në botë Françesko Beccheti duket se i ka fituar të gjitha betejat në Arbitrazh me qeverinë shqiptare, pavarësisht se autoritetet
Sherr tragjik mes shqiptarëve në burgun grek, plagoset rëndë 30-vjeçari Pesë të dënuar shqiptarë ka nisur një përleshje të ashpër në burgun grek, Domukou. Ata janë rrahur me shkopa druri dh