999 rezultate për

shqip

Burgu grek që po merr jetë, zbardhet dëshmia rrëqethëse e shqiptarit para vrasjes “Kisha frikë sepse më vendosën në të njëjtin sektor dhe në të njëjtën dhomë ku ishin M. dhe K. (emrat e drejtuesve të Ma
Bastiset shtëpia e shqiptarit në Itali, si fshihej droga? Tre të rinj, mes të cilëve një 24-vjeçar shqiptar, janë arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi dyshohen si shpërndarës d
Kë do të zgjedhin shqiptarët në balotazhin presidencial në Maqedoninë e Veriut? Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska-Davkova kanë kërkuar që në paraqitjen e parë pas shpalljes së rezultateve, vot
Ushtari britanik i UÇK-së kërkon mësues me pagesë për të mësuar shqip Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, ka pranuar se nuk e di gjuhën shqipe. Ky fakt madje e ka bërë atë të ndi
Hoxhaj: Falë gjakut të shqiptarëve jemi të pavarur Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore për Masakrën e Tivarit, e cila u m
Pas dënimit reagon vëllai i Belës: Nuk ka drejtësi për shqiptarët Vëllai i Besir Belës, Besar Bela u shpreh se vendimi ndaj vëllait të tij nuk është i drejtë, është vendim i njëanshëm dh
Rëra e Saharasë do të pushtojë Shqipërinë dhe Kosovën Sasi të mëdha rëre nga Saharaja do të kalojnë nga Afrika e Veriut mbi Mesdhe për të mbërritur në Evropë në 48 orët e ard
Humb jetën tragjikisht 16 vjeçarja shqiptare (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e ditës së hënë në në Pordenone të Italisë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë hu
3.8 ballë, ku ishte epiqendra e tërmetit që tronditi Shqipërinë (FOTO LAJM) Tërmëti që tronditi pak më parë Shqipërinë qendrore kishte epiqendrën në veri të Durrësit, pikërisht në Gjirin e Lalzit.
Tërmeti shkund Tiranën dhe gjithë Shqipërinë qendrore Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Tiranë duke shkaktuar panik tek banorët. Lëkundjet janë ndjer
Thirrje "vrisni shqiptarët", 40 tifozë në pranga (VIDEO) Një ngjarje e turpshme është regjistruar në duelin "play-off" të ABA League mes skuadrës serbe të basketbollit, Crvena Z
Shqiptarët e kanë në dorë rrethin e dytë, Talat Xhaferi president i ardhshëm? Fati i zgjedhjeve presidenciale dhe arritja e cenzusit është në duar të shqiptarëve. Analistet Todor Pendarov dhe Qashif
Zyrtari i LSDM nxjerr foto me Rekën dhe i thotë partisë së tij që gabuan Zyrtari i lartë i LSDM-së dhe njëherit Drejtor i Ndërmarrjes Publike për menaxhim me hapësora afariste, Xhevat Iseni, ka
I vrasim vajzat që në bark, Shqipëria shënon rekord meshkujsh Në nivel global, në lindje, meshkujt janë më të shumtë në numër se femrat. Ky raport fiksohet në 1.05 meshkuj për 1 f
Lidhje me bosin shqiptar në burg, merret vendimi për avokatët grekë 50 mijë euro garanci dhe paraqitja dy herë në muaj në stacionin e policisë të zonës si dhe mos largim nga vendi vendosi
Anulohet Aeroporti i Vlorës, po Air Albania? Aeroporti i Vlorës nuk do të ndërtohet nga turqit! Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë do të shpallë së shpejti nj
Këngëtarja shqiptare publikon foton e vajzës nga lidhja me reperin amerikan (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare që jeton dhe vepron ne SHBA, Linda Halimi, nuk po e mbulon me fytyrën e vajzës së sapolindur. Fi
"Arratisja nga burgu grek i bashkoi", si u lidhën 3 grupet që grabitën miliona euro Në grabitjen e 9 Prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve o
Napoli – Atalanta, dy shqiptarë në fushë, formacionet zyrtare Kanë dalë formacionet zyrtare të dy skuadrave Napoli dhe Atalanta, që do të përballen sonte në mbrëmje në "San Paolo".
Zgjidhen 10 sportistet më të bukura në botë, mes tyre edhe një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a