999 rezultate për

shqetesimin

Rama me ambasadorët e BE, shpreh shqetësimin për zgjedhjet Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama mori pjesë sot në takimin që ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Seq
ASHAK shpreh shqetësimin për situatën në Preshevë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka reaguar në lidhje me situatën në Presheve pas heqjes se lapidarit duke kë
Janullatos: Ballkani shpeshherë ka vuajtur nga nacionalizmat Kryepeshkopi i Durresit, Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, Anastas në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini” shpreh
Deklarata e Çejkut, Gruevski ankohet tek Berisha Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski i ka kërkuar dje Tiranës zyrtare të mbajë qëndrim të ashpër ndaj deklaratave
MPJ shpreh shqetësimin për situatën në Gaza Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë shpreh shqetësimin për situatën e tensionuar në jug të shtetit
Refomat, peshkopët kundër Obamës Peshkopët amerikanë kanë dalë kundër reformës shëndetësore të Presidentit Barack Obama dhe kundër martesave të homoseksu
Dita 23, grevistët apel politikës Duke i konsideruar kërkesat e tyre të realizueshme dhe terësisht ekonomike, grupi i ish të burgosurve politikë në grevë
Putin kërkon mbrojtjen e tifozëve Pas incidentit të ndodhur pas ndeshjes Poloni-Rusi ku pati përleshje mes tifozëve të këtyre dy skuadrave ka reaguar edhe
BE shpreh shqetësimin për situatën në veri Bashkimi Europian ka shprehur shqetesimin për aktet e dhunës që po ndodhin gjatë ditës së sotme në Kosovë. Nepermjet nje
Avokati i Popullit: Në qeli ushtrohet dhunë Avokati i Popullit denoncon në Kuvend dhunën fizike dhe psikologjike në qelitë e komisariateve. Duke raportuar për vepri
OEAK shpreh shqetësimin për shkelje në prokurimet publike Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka shprehur shqetësimin e saj për shkeljet në prokurimin publik, përmes favorizimit të
OKB shpreh shqetësimin për dhunimin e fëmijëve në Siri Komisionerja e të drejtave të njeriut pranë OKB-se, Navi Pillay ka shprehur shqetësimin për fatin e qindra fëmijëve të c
LSI shpreh shqetësimin për reformën zgjedhore Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur shqetësimin e saj për ritmet e ngadalta me të cilën po ecen puna për reformë
KSHH shpreh shqetësimin mbi vrasjet e fundit Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka shprehur shqetësimin lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura gjatë ditës së d
“Reporterët pa kufij” shprehin shqetësimin për lirinë e shprehjes “Reporterët pa kufij” ka shprehur shqetësimin lidhur me censurimin që po i bëhet rrjeteve sociale sa i përket lirisë së
Berluskoni telefonon Merkel, shpreh shqetësimin për Euron Edhe pas lënies së detyrës ish-kryeministri Silvio Berluskoni nuk heq dorë nga të qenurit aktiv në politikë. Sipas m
AK kërkon unifikim të abetares Aleanca Kuq e Zi ka bërë publike nismën e saj më të fundit atë për unifikimin e abetares, “Një komb, një gjuhë, një abet
Përçahen serbët! Serbët nuk i binden zyrtarëve të tyre për t’u tërhequr nga bllokimi i rrugëve. Serbët në Rudare, që janë në barrikada, n
BE shqetësohet për lirinë e mediave në Maqedoni Liria e mediave në Maqedoni ka ngritur shqetësimin e Bashkimit Europian. Bashkimi Evropian shpreh shqetësimin në lidhje
Rama: Gjendja është alarmante Situata dhe ngjarjet e fundit që kanë ndodhur së fundmi në Shqipëri është alarmante, kështu ka deklaruar të premten kreu