999 rezultate për

shqetesimin

Grubi u shpreh austriakëve shqetësimin për deklaratat e Lavrov Sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup, Deputeti i BDIsë Artan Grubi ka pritur në një takim pune Zonjën Heidi Guerer, Dre
OKB shpreh shqetësimin për sulmin në Somali OKB ka dënuar sulmin në Somali. Raportohet se përfaqësuesi i posaçëm i OKB-së në Somali, Nicholas Kay, ka dënuar sulmin
Kriza politike, Gruevski sot në Bruksel Delegacioni qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Nikolla Gruevskit do të takohet sonte në Bruksel me funksionarë të la
Memeti - Brajan Ji shprehën shqetësimin lidhur me përgjimet Avokati i Popullit, Ixhet Memeti, gjatë një takimi që zhvilloi ditën e sotme me sot realizoi Zëvendës Ndihmësin e Sekret
Komisioni i Jashtëm miraton draft-rezolutën për Shqipërinë Update- Pas debatit të nisur një ditë më parë, paraditen e së martës Komisioni i Jashtëm në Parlamentin Europian
PD: Emigrantët në Greqi të zhgënjyer nga qeverisja në Shqipëri Departamenti i Emigracionit dhe Diasporës në Partinë Demokratike zhvilloi një tur takimesh me komunitetin e shqiptarëve
Basha-Ahlin: Krimi mbetet shqetësim në rritje Kryetari i Partisë Demokratike, priti sot në takim kryetarin e Parlamentit suedez, Urban Ahlin dhe delegacionin që e sho
Përgjimi i celularëve, Ristani e Islami ankohen tek Totozani Avokati i Popullit, Igli Totozani zhvilloi sot një takim me dy deputetët e Partisë Demokratike, Arben Ristani dhe Kastr
Basha takon ambasadorët: Oligarkia po zëvendëson demokracinë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehu sot shqetësimin lidhur me situatën e fundit politike. Gjatë një taki
Basha shpreh shqetësimin për situatën ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehu sot shqetësimin për situatën ekonomike në vend. Duke folur në tryez
PD: Tahiri gënjeu nën betim Partia Demokratike akuzoi sot ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri se ka gënjyer nën betim në lidhje me treguesit e krimi
Pustec, Totozani shpreh shqetësimin për flamurin kombëtar të dëmtuar Avokati i Popullit Igli Totozani u shpreh sot se institucioni që ai drejton po përgatit një raport që do ti paraqitet Pa
Zbardhet takimi sekret i ministrit Çuçi me ambasadorin grek Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura, ministri i Shteti për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi ka zbardhur edhe një de
Llalla shpreh shqetësimin për rritjen e kriminalitetit Nga Durrësi, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla shprehu sot shqetësimin për rritjen e kriminalitetit në rang vendi
KiE shpreh shqetësimin për ndërhyrjet e politikës në drejtësi Delegacioni i monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, i kryesuar nga zoti Jonathan Evans, Raportu
KQZ e njëanshme dhe e politizuar Komiteti Shqiptar i Helsinkit shprehru sot shqetësimin për vendet vakante të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Në raport
FRD: Parlamenti të zhbllokojë situatën në KQZ Partia Fryma e Re Demokratike shprehu sot shqetësimin mbi situatën e krijuar në KQZ ndërsa kërkoi zgjidhje të menjëhersh
Hidhen në kosh posterat e RDK Persona të paidentifikuar kanë hequr një numër të madh të posterëve të RDK-së nga objektet e ndryshme në të cilat kanë q
LDK: KEK po plaçkit qytetarët Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimin për gjendjen e krijuar nga faturat e fryra të energjisë elektrike
"Gërdeci", Rama u premton familjarëve të viktimave drejtësi Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama premton të sjellë para drejtësisë fajtorët që shkaktuan shpërthimin në Gërdeci nëse p