999 rezultate për

shpetuar

Rregullat kryesore për t’i shpëtuar frikës nga udhëtimi me avion Nëse jeni nga ata persona që e dinë mirë sesa e frikshme është të udhëtosh me avion dije se ka një zgjidhje. Ja 10
6 orë ankthi për të shpëtuar 4 punonjës të bllokuar në Dajt (FOTO LAJM) Ka zgjatur 6 orë një operacion në Dajt për të shpëtuar disa punonjës të bllokuar. Mësohet se 10 efektivë të Komandës
Takimi me Thaçin, Vuçiç: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve Në kuadër të samitit të Sofjes, Presidenti i Kosovës HashimThaçi dhe homologu serb Aleksandër Vuçiç u ulën në të njëjtën
Talenti i Barcelonës goditet me 5 plumba Lojtari i akandemisë së Barcelonës, Anthony Borges, i ka shpëtuar kolegët e tij të shkollës së mesme duke treguar guxim
I vdes gruaja, shqiptari dhuron organet për të shpëtuar një tjetër jetë Një shqiptar ka mahnitur italianët pas tragjedisë së rëndë në familjen e tij. Pas ndarjes nga jeta të gruas së tij, s
Elefanti shkel njerëzit me këmbë dhe shkatërron çdo gjë që i del përpara (VIDEO) Një video është publikuar në rrjetet sociale në të cilën shihet një elefant i egër ndërsa vrapon drejt një kampi refugja
Mjeku "hero" bën veprimin e jashtzakonshëm për të shpëtuar pacientin (VIDEO) Një mjek nga Bursa e Turqisë është kthyer në hero në të gjitha mediat e vendit. Pasi një i plagosur me thikë mbërriti
Olsi lëndohet, Fiorentina reagon menjëherë (FOTO LAJM) Olsi Klosi është një ndër finalistët e i cili nuk arriti dot të rrëmbente kupën e fitores por që u kthye në qendrën e vë
Hyn në lumin e ngrirë, sfidon të ftohtit për të shpëtuar qenin (VIDEO) Në botë ka akoma njerëz të mirë që do të ishin në gjendje të rrezikonin vetën për të shpëtuar një jetë. Këto ditë di
U godit me thikë në parking, futbollisti shqiptar del nga reanimacioni Futbollisti shqiptar, Aldi Shpijati, që ishte në rrezik për jetën pas sulmit me thika këtë fundjavë në një parking në It
Situatë alarmante prej shirave në Zall Bastar, ushtria në këmbë për të shpëtuar njerëzit e bllokuar Moti i keq është bërë shkak që dy mjete me njerëz brenda të bllokohen në zonën e Zall Bastarit në Tiranë. Shirat e d
Me gomone nga Franca në Angli, 9 shqiptarët shpëtohen nga britanikët Roja bregdetare angleze ka shpëtuar 7 shtetas shqiptarë dhe dy shtetas anglezë të cilët po tentonin të kalonin nga Franc
Shkrin Pallati i akullit i Stalinit i ndërtuar gjatë Luftës së Ftohtë (VIDEO) “Pallati i akullit” i Stalinit i ndërtuar gjatë Luftës së Ftohtë është duke u shkrirë, për shkak të ngrohjes globale.
Ja çfarë shkruajnë mediat turke për sherrin midis Fenerbahçes dhe Kukësit (FOTO LAJM) Veç golave dhe spektaklit, miqësorja e luajtur në Antalia, mes Fenerbahçes dhe Kukësit prodhoi edhe tension dhe përplasj
Lumi i baltës merr makinën para, pamje të frikshme vijnë nga SHBA (VIDEO) Lumenj uji dhe balta pushtuan rrugët e një qyteze në Florida të SHBA duke shkaktuar 17 të vdekur, 100 shtëpi të shkatërr
Teuta ngre flamurin e bardhë, kërkon përforcime në merkato për t'i shpëtuar rënies Teuta 2018 me një fytyrë të re në stol. Stavri Nica drejtoi në stërvitjen e parë të vitit të ri “Djemtë e Detit” që nisi
Makina shtyp një fëmijë me vetëm 5 km/h (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një fëmijë teksa ka qenë duke kaluar rrugën është shtypur nga një makinë, për
Ronaldo e shikon si shpëtimtar Messin për ti shpëtuar burgut Kërkesa e Thesarit për të dërguar Kristiano Ronaldon pas hekurave për fshehjen e të ardhurave nga të drejtat e imazhit e
Reali ka 30 ditë kohë për merkaton dhe 50 për të shpëtuar sezonin Nuk ka tjetër zgjidhje. Të paktën kjo është mënyra se si mendohet në Bernabeu. Kampionti i ligës në harresë, natyrisht j
6-muajshe shtatzënë, 19-vjeçarja vritet me breshëri plumbash Një adoleshente shtatzënë e cila ishte 6 muajshe shtatzënë është qëlluar për vdekje me plumba teksa po flinte në shtëpin