999 rezultate për

shpetuar

Stresi sërish në telashe, tjetër dënim nga gjykata Një debat me ofendime nga ana e Stresit ka përfunduar duke i hedhur Bombajt një kovë me ujë në kokë. Duket se regjizo
Brenda burgut më të tmerrshëm në botë (FOTO LAJM) Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka një që është edhe më i tmerrshëm se pjesa tjetër dhe ndoshta më famëkeqi në
DOKUMENTAT/ Vëllai i Xhafajt ka ndryshuar emrin për t'i shpëtuar ligjit (FOTO LAJM) Dënimi me 7.2 vite burg i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka tronditur themelet e politikës shqiptare.
Telefonon ambulancën për t'i shpëtuar jetën, operatori tallet me të Naomi Musenga, 22 vjeç, thirri shërbimin e ambulancës në Strasburg dhe tha: "Do të vdes". "Ju patjetër do të vdisni n
Operacion i jashtëzakonshëm në Kamenicë për shpëtimin e qenit Sigurisht se në shumë raste qytetarët e Kosovës kanë nevojë për ndihmën e pjesëtarëve të institucioneve emergjente në ve
Misteri i princeshës Latifa, dyshohet se mbahet e mbyllur në Dubai Princesha e re arabe, vajza e emirit të fuqishëm të Dubait, është zhdukur pasi ka denoncuar dhunën e të atit me një vide
Mori mbiemrin e gruas për t'i shpëtuar policisë, si u kap Arbër Çekaj Arbër Çekaj u arrestua nga policia gjermane, pas urdhër-arrestit të lëshuar nga autoritetet shqiptare. Ai është prona
Tmerr në Itali, shqiptari hidhet nga tarraca por policët e kapin në ajër (VIDEO) Një shqiptar është hedhur nga tarraca e një pallati në Romë. Por fatmirësisht shqiptar, 26-vjeç është shpëtuar në mo
Historia rrëqethëse e Christian Panuccit, shikoni si i ka shpëtuar vdekjes Një histori rënqethëse që për pak sa nuk i mori jetën trajnerit aktual të Kombëtares Shqiptare. Bëhet fjalë për një aksi
14 vjeçari u vetëvar, daja tregon çastet kur e shpëtoi Një i mitur ka tentuar ditën e sotme të varë veten por është shpëtuar nga daja i tij në momentet e fundit. Ngjarja ka
Një i ri amerikan sakrifikon për të shpëtuar viçin e verbër (FOTO LAJM) Një burrë udhëtoi plotë 2200 milje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të shpëtuar shikimin e një viçi të vogël.
Hodhi drogën nga dritarja për t'i shpëtuar policisë, kapet i riu me "Audi" Policia ka vënë në pranga një 24-vjeçar pasi u kap me një sasi lëndësh narkotike. Burime zyrtare nga policia bëjnë m
Flet 60-vjeçari që rrezikoi jetën për të shpëtuar fëmijët e bllokuar 3 orë në ujë Ai u fut në lumin Kir për të ndihmuar dy fëmijët që kishin mbetur të bllokuar poshtë Urës së Bardhajve. "Unë isha në
I rrëmbeu lumi, policia shpëton dy adoleshentë në Shkodër Dy adoleshentë kanë shpëtuar paq sot në fshatin Bardhaj, në njësinë administrative Rrethina të bashkisë Shkodër, pasi ja
U hodh nga kati i gjashtë për t'i shpëtuar përdhunuesit, arrestohet modelja (FOTO LAJM) Një modele ruse është "në paraburgim" në Dubai pasi ajo u hodh nga kati i gjashtë i dhomës së hotelit për të ikur nga nj
Maqedoni, ulen kamatat për të shpëtuar ekonominë Banka Popullore me zvogëlimin e bono thesareve dëshiron ta gjallërojë ekonominë e ngecur vendore. Ky është qëndrimi i nj
Tragjedi në Itali, shqiptari mbytet në kanal pasi po ikte nga qentë Sqarohet shkaku i fatkeqësisë së vdekjes së shqiptarit në kanalin Vera në L’Aquila: Edmond Preka ka rënë në ujë për t’i
Shqiptari u gjet i pajetë në kanal, zbardhet shkaku i vdekjes Ka dalë autopsia në lidhje me vdekjen e shqiptarit Edmond Preka në Itali, i cili u gjet i pajetë brenda në kanalin Vera
Momenti i rrëzimit të helikopterit, piloti hidhet në ujë për të shpëtuar (VIDEO) Një helikopter me pesë persona në bord është rrëzuar në Lindjen e lumit të Nju Jorkut. Helikopteri, një Eurocopter AS
Veprimi i shqiptares për të shpëtuar burrin habiti Suedinë, lum ai që e ka Remzi Basha, një shqiptar nga Suhareka që jeton në Suedi nuk do të shpëtonte nëse nuk i kishte dalur në ndihmë bashkësho