999 rezultate për

shpetuar

Ke lidhje me burrin tim! Gratë rrahin dhe zhveshin kamarieren (FOTO LAJM) Një kamariere 22 vjeçare është marrë peng, çuar në pyllë, rrahur dhe më pas tentuar për t'u therur nga dy gra të tjera.
Sakrifikoi veten për të shpëtuar shoqen, 14 vjeçarja çudit botën Një vajzë 14-vjeçare sakrifikoi veten, ndërkohë që u përpoq në mënyrë të dëshpëruar të shpëtonte një shoqe nga mbytja.
Burri e dhunonte dhe tentoi ta vriste, historia dramatike e Ildës Programi “Dua të të bëj të lumtur” solli natën e djeshme një ndër historitë më dramatike dhe prekëse që është trajtuar n
Refuzoi mjekimin për të shpëtuar të birin, fund tragjik për vajzën 19-vjeçare Përfundon tragjikisht historia e vajzës 19-vjeçare australiane, Brianna Rawlings, e cila vdiq nga leucemia për të shpëtu
70 vjet pas luftësm Franca dhe Gjermani bëhen bashkë për të shpëtuar Europën Franca dhe Gjermania i kanë ripërtërirë zotimet për marrëdhënie të mira, duke dëshmuar se bashkëpunimi tradicional i dy
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM) E gjithë Spanja është duke mbajtur frymën ndërkohë që ekipet e zjarrfikësve dhe ata të ndihmës civile janë në garë me ko
Vogëlushi bie në pusin 80 metra të thellë, ekipet garojnë me kohën për ta shpëtuar (FOTO LAJM) Ekipet e zjarrfikësëve janë duke luftuar me kohën për të shpëtuar një të mitur që ra brenda një pusi 80 metra të thellë
Ujë me kripë, zgjidhja për t’i shpëtuar gripit Të themi të drejtën, në vendin tonë ka patur një luhatje temperaturash të frikshme, që ka sjellë edhe gripin dhe të ftoh
Helikopteri i FA-së niset për të shpëtuar 8 mësuesit në Theth Pas thirrjes për ndihmë, një helikopter Cougar i Forcës Ajore është nisur drejt Thethit dhe Shalës për evakuimin e 8 mës
Banorët hapin 3 km rrugë të bllokuar nga bora, për të shpëtuar 4 të sëmurë (VIDEO) Në një video të postuar nga deputeti i PD-së z.Xhemal Gjunkshi, shfaqen disa banorë nga fshati Shumbat. Ata pohojnë se k
E pazakontë, këta punonjës ndalojnë trenin për të shpëtuar dhinë nga dëbora (VIDEO) Hekurudhat Austriake kanë publikuar pamjet e pazakonta kur dy drejtues treni rendintë shpëtojnë një dhi të mbetur nën dë
Monaco vijon përfocimet për të shpëtuar sezonin, zyrtarizon mbrojtësin e njohur Klubi i Monakos ka njoftuar zyrtarisht ardhjen nga Schalke 04 të mbrojtësit 36-vjeçar Naldo, i cili ka nënshkruar një ko
Njihuni me macen që ka shpëtuar një turist në alpe (FOTO LAJM) Besohet se maceve nuk u pëlqejnë shumë njerëzit dhe se ato preferojnë të ecin vetëm. Megjithatë, një histori e pabesues
Nuk është film por realitet, duhet të zgjidhte për të shpëtuar nga vdekja gruan apo nënën Një cunami shkatërrues ka goditur ishujt e Javës dhe Sumatrës natën e së shtunës duke u marrë jetën 429 personave dhe pl
Jetoi në një flluskë për t’i shpëtuar vdekjes, çfarë i ndodhi të sapolindurit Një foshnjë ka lindur pa sistem imunitar dhe kjo eka bërë që të qëndrojë 3 muaj brenda një flluske pa mikrobe. Milo
Rama "harron" Lesin dhe Zhejin, sulmon Rakipin dhe Bushatin: Ham e hum Ka vijuar edhe sot përplasja e Ramës me gazetarët, Ylli Rakipi dhe Andi Bushati. Përmes një postimi në Tëitter ai iu për
“Princi u përpoq të shpëtonte princin tim”, flet mes dhimbjes nëna e djalit të mbytur Një djalë vetëm 16 vjec ka gjetur vdekjen pasi u mbyt në Lee Valley Park. Vdekja e tij shokoi mbarë publikun dhe madj
Po priste i qetë në stacion, djali i shpëton vdekjes për një fije (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është filmuar në Zelandën e re. Një i ri i ka shpëtuar vdekjes për centimetra, ndërkohë që po pri
Kjo është gjendja e mjerueshme e kafshëve të shpëtuara nga ‘ferri’ i Fierit (FOTO LAJM) U deësht një raportim nga Daily Mail në mënyr që të identifikohet kopshti zoologjik i "ferrit" në Fier, ku kafshët e egr
Prapaskenat, Rama shiti Xhafajn për të shpëtuar Gjushin? Pas dorëheqjes së ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj, ka reaguar edhe ish-kryeministri, Sali Berisha. Berisha shk