999 rezultate për

shpetim

Veliaj: Projekt fantastik për “Piramidën”. Shpërblim për zjarrfikësit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka dhënë sot lajmin e mirë për fillimin e punimeve për rehabilitimin e “Pi
Nuk ka më shkallë emergjence, shpikja e fundit i zëvendëson ato (FOTO & VIDEO) Një dizajner britanik ka krijuar një shpikje unike për evakuimin e njerëzve në rast zjarri, duke zëvendësuar kështu shka
273 të vdekur nga tërmeti tragjik, vijojnë operacionet e shpëtimit në Meksikë Vijojnë në ditën e tyre të tretë operacionet e kërkimit dhe shpëtimit në Meksikë. Deri më tani, bilanci i viktimave n
Bilanci i tërmetit në Meksikë, 237 viktima dhe 1 900 të lënduar (FOTO LAJM) Prioriteti në Meksikën e goditur të martën nga një tërmet i magnitudës 7,1 tani është shpëtimi i jetëve. Presidenti i
Vazhdojnë përpjekjet e shpëtimit për viktimat e tërmetit në Meksikë Ekipet e shpëtimit së bashku me prindërit e fëmijëve të humbur dëshpërismisht vazhdojnë kërkimet nëpër rrënojat e ndërte
Shullazi kërkon "shpëtim" tek Reforma në Drejtësi Vazhdojnë gjyqet për Emiljano Shullazin ndërkohë ai po mundohet të gjejë shpëtim tek reforma në Drejtësi. Kjo për sh
Shkuan të shpëtonin viktimat e uraganit Harvey, përmbytet ekipi i shpëtimit (VIDEO) Një video e pabesueshme tregon një grup njerëzish që ngasin një kamion rrugëve të përmbytura në Vidor, Teksas, për të nd
Hodhën rrjeta për të kapur gaforre, zunë një balenë 30 ton (VIDEO) Disa peshkatarë hodhën rrjetat për të kapur gaforre por nuk ua priste mendja që në rrjetën e tyre do të ngecte një balen
Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO) Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmb
Nuk siguroi mandat, çfarë po ndodh me Shpëtim Idrizin jashtë Kuvendit Ditën e sotme, Kuvendi i Shqipërisë mbajti seancën e para parlamentare. Jashtë Kuvendit kanë mbetur shumë politikanë
Peripecitë e emigrantëve, gruaja sjell në jetë vajzën në anijen e shpëtimit (FOTO LAJM) Një grua në muajin e 9 të shtatëzanisë ka sjellë në jetë fëmijën e saj sapo ka hipur në anijen e shpëtimit. Ajo udhë
Shpëtim Saraçi kthehet në Shqipëri pas largimit të bujshëm (FOTO LAJM) Kompozitori i njohur Shpëtim Saraci shkaktoi shumë diskutime pas lajmit se po largohej në Amerikë për të jetuar. Pas
"Prokurori ndërkombëtare" vlerësohet si shpëtim për Kosovën Instituti i Kosovës për Drejtësi ka publikuar raportin që mund të luftojë korrupsionin, e që është hartuar mbi bazën e g
20 vjeçarja mbytet në det, babai ndalon shpëtimtarët ta nxjerrin nga uji Një rast i tmerrshëm ka ndodhur në Dubai. Një vajzë 20 vjeçare është mbytur duke u larë në det, por më e tmerrshmja ka n
Vjehrri tenton të përdhunojë nusen e djalit, e reja gjen shpëtim në polici Policia e Kavajës arrestoi dy ditë më parë një 59-vjeçar me akuzën e ngacmimit seksual. Dyshohet se ai ngacmonte seksual
Gazetari shpërthen në ironi ndaj Shpëtim Saraçit: Ikja jote më preu krahët Vazhdon të jetë i nxehtë debati që përfshiu median për largimin e artistëve të njohur shqiptar nga Shqipëria. Pas de
Braktisën Shqipërinë për SHBA, po ku jeton vajza e Shpëtim Saraçit dhe Mira Konçit Vetëm pak ditë më parë u bë e ditur se çifti i njohur Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi kanë braktisur Shqipërinë duke u sh
Banorët e Gurgurnicës: Pushteti nuk na ndihmon, po përballemi vetë me zjarrin Zjarret të cilët disa ditë kanë përfshirë disa pjesë të territorit të Maqedonisë sipas Drejtorisë për mbrojtje dhe shpët
Braktisi Shqipërinë?! Shpëtim Saraçi: Punova 30 vite e përfundova në gjyqe Është e trishtueshme që të largohet një kompozitor si Shpëtim Saraçi, i cili ka lënë gjurmë në muzikën shqiptare. U
Bllokohet teleferiku mbi lumë, operacion shpëtimi si në filma në Gjermani (VIDEO) 76 persona kanë mbetur të bllokuar me orë të tëra në Këln të Gjermanisë si pasojnë e një defekti në linjën e teleferikëv