999 rezultate për

shpetim

Shkon në 200 numri i viktimave në Filipine (FOTO LAJM) Ndërsa numri i viktimave në Filipinen Jugore ka shkuar në 200, ekipet e shpëtimit po kërkojnë për 160 persona të tjerë q
Shpëtim Duro i lumtur me tre pikët: Kanë shumë vlerë Pas suksesit 0-3 në fushën e Kamzës trajneri i kuqezinjve Shpëtim Duro theksoi se ky trepikësh ka vlejtur shumë për klas
29 të vdekur pas zjarrit në një ndërtesë Të paktën 29 persona u humbën jetën dhe 14 u plagosën sot pas zjarrit të rënë në një ndërtesë ku ishte ndërtuar një sall
I dashuri i Rozana Radit tenton të fitojë 100 mln lekë Këngëtarja Rozana Radi ka qenë gjithnjë e rezervuar rreth jetës së saj private. Prej më shumë se 3 vitesh ajo është përf
Heronjtë e ajrit, komandanti i Farkës flet për shpëtimin e të përmbyturve Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është kom
Masa për normalizimin e situatës rreth derdhjes së lumenjve Niveli i lumenjve është në rënie, ndërsa uji në vendet e dala nga shtrati tashmë fillon të tërhiqet. Nga ana e njësi
Pamje rrënqethëse, si u shpëtuan nga mbytja 4 persona të ngecur mbi makinë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video me pamje rrënqethëse nga shpëtimi i 4 personave që kishin hipur mbi
Ekipet për shpëtim nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri Ekipet për shpëtim dhe ekspertët për vlerësimin e situatës të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave të Republikës së Ko
Përmbytjet, Shqipërisë i vjen në ndihmë Kosova (FOTO LAJM) Ndërkohë që qarku i Fierit dhe i Vlorës janë nën kërcënimin e ujit, autoriteteve të Shqipërisë i janë bashkuar edhe ekip
Kosova dërgon ekipe shpëtimi në Shqipëri Republika Shqipërisë po ballafaqohet me një situatë emergjente për shkak të shirave të pandërprera dhe sipas parashikime
189 misione shpëtimi, situata alarmante në të gjithë vendin Moti i keq dhe reshjet që nuk kanë të ndalur kanë shkaktuar një gjendje kaotike në Shqipëri. Vetëm gjatë 45 orëve të
Vazhdon lufta në Fushë-Krujë, Emergjencat Civile shpëtojnë 30 banorë Përmbytjet masive që përfshinë vendin kanë prekur shumë edhe Fushë-Krujën. Mësohet se janë evakuuar dhjetëra familje
Idrizi rikthen vëmendjen tek çamët: Askush nuk nëpërkëmb shqiptarët Me anë të një postimi në Facebook Shpëtim Idrizi rikthen në vëmendje çështjen çame. Ai deklaron se do të trajtoj me d
Komisioni me në krye "shpëtimtarin" Bulliqi sot do të sfidojë Hashim Thaçin Garë të profesorëve të Katedrës së Gjeografisë, i quajti mbrëmë Presidenti Thaçi, kundërshtitë e Shpejtim Bulliqit dhe F
Dalin në ankand fotot e rralla nga mbytja e Titanikut (FOTO LAJM) Disa foto të rralla në të cilat shfaqen grupi i shpëtimit pas mbytjes së Titanikut dalin në ankand gjatë kësaj jave.
Atentati ndaj shqiptarit në Torino, dyshohet se u vra nga bandat shqiptare Vrasja e 39 vjeçarit, Shpëtim Frashëri akoma nuk është zbardhur plotësisht ndërkohë që mediat italiane bëjnë me dije
Selami: Koalicionimi ASH dhe BESA, për shpëtim karriere Ilmi Selami nga BDI ka komentuar koalicionimin e sotëm midis Aleancës për shqiptarët dhe Lëvizjes BESA. Sipas tij ky
E njëjta histori, Rama shiti Tahirin sot njësoj si Shpëtim Gjikën dikur Analisti Andi Bushati i ftuar në studion e lajmeve në Neës 24, e ka bërë një krahasim të deklaratës së sotme të kryem
Drejt arrestimit? Rama i jep “lamtumirën” Tahirit si Gjikës në 2013 Pas akuzave të rënda ndaj ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, reagoi kryeministri Edi Rama. Letra e Ramës, në
Biznesmeni rrëfen shpëtimin e 15 shqiptarëve në Las-Vegas Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas. Ai tr