999 rezultate për

shpetim

Nuk keni shpëtim nëse ju sulet, njihni gjarprin fluturues (VIDEO) Një lloj gjarpri, i cili jeton në Azinë Juglindore, është në gjendje të fluturojë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të pa
Pushimet kthehen në tragjedi, burri gjen të vdekur gruan në krevat Pushimet janë kthyer në një tmerr për një çift austriak. Një burrë kur ëshët zgjuar ka gjetur bashkëshorten e tij, m
Greku rrëfen me lot në sy: Duhej të zgjidhja shpëtimin e nënës apo gruas e fëmijëve Disa histori personale përshkruajnë në mënyrën më të dhimbshme tragjedinë e zjarreve që shkatërruan një pjesë të mirë të
Pak javë pas vdekjes së djalit, prindërve u vjen një faturë për të paguar Pak javë pas vdekjes së djalit te tyre, prinderve u vjen ne shtepi nje fature e mire per te paguar, llogaria për mobiliz
Ky helikopter është fantastik, shikoni si e shpëtoi alpinistin e plagosur (VIDEO) Një helikopter Chinook u ul me vetëm dy rrota në mal për të marrë një alpinist dhe gjashtë persona të tjerë në Oregon, S
Shpëtimtari Pickford, i mohon golin Mandzukicit (VIDEO) Portieri i Anglisë, Jordan Pickford, ka bërë një superpritje, duke mbajtur skuadrën e tij në lojë. Ka qenë sulmuesi M
Super Lloris, shpëton përsëri Francën (VIDEO) Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Belgjika po ushtro
Merr fund makthi, shpëtohen edhe 3 fëmijët e fundit dhe trajneri që kishin mbetur në shpellë (VIDEO) Me shpëtimin e tre fëmijëve të fundit të ngelur në shpellë dhe trajnerit të tyre ka marrë fund operacioni që zhvillohet
Rinis operacioni për shpëtimin e fëmijëve në Tajlandë, dje u shpëtuan tetë Një zyrtar tajlandez tha se faza e tretë e operacionit për shpëtimin e katër djemve dhe të trajnerit të tyre të futbolli
Kryelajm botëror, sot pritet të fillojë operacioni i shpëtimit të fëmijëve nga shpella Zhytësit në shpellën në Tailandë janë gati të fillojnë operacionin me rrezik të lartë për të nxjerrë tetë djemtë e mbetu
Komplikohet aksioni për nxjerrjen e fëmijëve nga shpella Zyrtarët thanë se do të merrnin deri në katër ditë për të përfunduar aksionin për të shpëtuar tetë djem dhe trajnerët e
Tajlandë, shpëtohen 4 nga 12 futbollistët e bllokuar në shpellë Të paktën 4 djem të bllokuar brenda një shpelle në veri të Tajlandës prej dy javësh janë nxjerrë me sukses, ndërsa po pu
E denoncuan të humbur, zbulohet e vërteta e habitshme e vajzës 17-vjeçare Ditën e djeshme dy prindër nga Fieri akuzuan dhe denoncuan në polici Shpëtim Muharremin pasi sipas tyre u ka rrëmbyer va
Imami nga Shkodra: Lutjuni Allahut të fitojë Erdogani, shpëtimtari ynë Turqia nesër hyn në zgjedhje presidenciale dhe elektorale ku Erdogan dhe partia e tij AKP do të tentojë të rifitojnë bes
Rama i mori deputetet? Reagon sërish Shpëtim Idrizi Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka reaguar për herë të parë pas largimit të deputeteve të PDIU-së drejt Partisë Socialist
Sot janë miliarderë, si i shpëtuan vëllezërit nga Fieri masakrimit të shqiptares në Athinë Në nëntor të vitit të mbrapshtë 1997, Nurie Hoxha u largua nga Shqipëria me ëndrrën për të nisur një jetë të re në Athin
Vrau 20 vite më parë, shqiptari kapet në Angli për të vuajtur burgun në Shqipëri Interpol Tirana ekstradon 1 shtetas shqiptar, i dënuar me 20 vite burg, për veprat penale "Vrasje me dashje" dhe "Armëmb
Plas tek Dudushi: Ik o pensionist mos na çaj tr*pin! Wshtë shoqëruar me debate të ashpra emisioni i mbrëmshëm i Top Shoë ku të ftuar ishin Shpëtim Nazarko, Alfred Lela dhe E
Milan e shikon si shpëtimtar Falcaon për sulmin Milani dëshiron të forcohet në sulm me Radamel Falcao, ose në rast të dështimit, me Luis Muriel. Sipas Tuttosport, Ro
Operacion i jashtëzakonshëm në Kamenicë për shpëtimin e qenit Sigurisht se në shumë raste qytetarët e Kosovës kanë nevojë për ndihmën e pjesëtarëve të institucioneve emergjente në ve