999 rezultate për

shpetim

Shpëtim Nazarko: Pse do t'i thosha Ramës më hënksh m*në Gazetari Shpëtim Nazarko, habiti me deklaratën e tij publike, ku tha se nëse kryeministri Edi Rama do t’i thoshte atij p
Nuk ka qetësi për Indonezinë, pas tërmeteve shirat marrin jetën e dhjetra njerëzve Së paku 50 persona kanë vdekur për shkak të vërshimeve në provincën lindore të Papuas në Indonezi. Vërshimet në Senta
Shpëtim Duro jep dorëheqjen nga FC Drita Trajner Shpëtim Duro, ka dhënë dorëheqje nga klubi i futbollit FC Drita. Klubi gjilanas ka njoftuar nëpërmjet Faceboo
Këto janë 3 historitë më të pabesueshme të shpëtimit nga vdekja në botë Louis Zamperini – I pathyeshmi Më 27 maj të 1943- shit, aeroplani i Forcave Ajrore të Ushtrisë Amerikane arriti të sh
Flet ekipi i shpëtimit: Si e gjetëm trupin e pajetë të Arianit Zëvendësministri i Diasporës Arian Daci ka humbur jetën sot në Brezovicë nga një ortek i borës derisa ishte duke skijuar
Prej 13 ditësh në pusin 100 metra të thellë, gjendet vogëlushi Julen Një fund tragjik ka patur vogëlushi Julen nga Spanja, ku 13 ditë më parë ra në një pus 100 metra të thellë. Julen ës
Vetëm pak orë larg nga e vërteta, Spanja mban frymën për Julenin e vogël Edhe pak orë na ndajnë nga e vërteta, nëse vogëlushi spanjoll Julen ka arritur të mbijetojë. Kërkimet në zonën e Anda
Vuani nga gjendra tiroide? Shpëtimin e keni në kuzhinën tuaj Një doktor rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide. I vetmi përbërës që
Shpërthen anija në det, të paktën 10 viktima Të paktën 10 persona raportohen të vdekur si pasojë e shpërthimit të dy depozitave të gazit në njërën nga anijet. Ngj
6 ditë në pusin 100 metra, vijon aksioni për shpëtimin e Yulenit Shërbimet e urgjencës spanjolle janë duke punuar për të shpëtuar një fëmijë dyvjeçar të bllokuar brenda një pusi që prej
Vogëlushi bie në pusin 80 metra të thellë, ekipet garojnë me kohën për ta shpëtuar (FOTO LAJM) Ekipet e zjarrfikësëve janë duke luftuar me kohën për të shpëtuar një të mitur që ra brenda një pusi 80 metra të thellë
Momenti i shpëtimit të 15 personave në Theth (VIDEO) Forcat Ajrore përmes ekuipazhit të helikopterit Cougar, ka evakuuar 15 persona të bllokuar në fshatrat Theth e Shalë, në
Katastrofat natyrore gjunjëzojnë Indonezinë, shkon në 222 numri i viktimave 222 persona kanë humbur jetën në Indonezi dhe 745 janë lënduar pasi një cunam e goditi bregdetin e Ngushticës së Sundas.
Gjenden katër emigrantë të ngrirë në Bosnje Shërbimi i shpëtimit malor i Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës ka gjetur katër emigrantë të ngrirë, të cilët kishin h
Shpëtimtari i Ramës me emrin Luli (FOTO LAJM) Sa herë që Edi Rama gjendet me shpatulla pas murit, do të dalë gjithnjë një shpetimtar, i cili është i gatshëm të shkatë
Bregu mbushet me balena të ngordhura, mbetet mister tragjedia në Zelandë Një ngjarje e rëndë ka zgjuar tërë pikëllim Zelandën e re ditën e sotme. Një tufë e madhe balenash pilot janë gjetur
"Nuk ka shpëtim për Vangjush Dakon, do të arrestohet" Partia Demokrartike edhe ditën e sotme ka vijuar me akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakon. Ka qënë
Gjykata shpall të pafajshëm ish-kryebashkiakun e Vlorës Apeli i Vlorës i ka dhënë pafajësi ish-kryetarit të Bashkisë Shpëtim Gjikës. Në këtë proces penal ai akuzohej nga prokur
Serbisë i djeg taksa doganore, kërkon shpëtim nga Merkel I ashtuquajtur shef i Zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç po mban shpresa të mëdha që bisedimet mes pre
Rrëshqet dheu, 10 të vdekur Ekipet e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuar në një zonë kodrinore në Brazil, ku rrëshqitja e dheut mbyti 10 persona,