999 rezultate për

shpesh

Gjendet e pajetë një grua në Sarandë Një 75-vjeçare është gjetur e vdekur në banesën e saj. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 Sarandë, ku Elefteria Aga ës
Ja përse meshkujt duhet të hanë më shpesh kërpudha Meshkujt që kërpudhat i duan vetëm sipër një pice, tani duhet të ndryshojnë mendim. Një studim japonez i Tohuku Unive
Mjeshtrat e Phototshop-it, shijoni realizimet më humoristike (FOTO LAJM) Photot shopi është një mundësi për të gjithë që ti bëjënë fotot e tyre të bukura të duken të mrekullueshme. Por jo ve
5 gabimet më të shpeshta që bëjmë gjatë depilimit Mesatarisht gjatë gjithë jetës sonë ne shpenzojmë rreth 10.000$ vetëm për depilim. Pas kësaj shifre është e dhimbshme të
Dokumentari që zbulon “sekretin” e madh të Billi Gates: çfarë e bën të suksesshëm Shpesh pyesim veten se çfarë i bën njerëzit e suksesshëm të ndryshëm nga “të tjerët”, çfarë bëjnë më mirë dhe ndryshe, q
E quajtën "mason" dhe "spiderman", ky është kuptimi i shenjës së Kadri Veselit (FOTO LAJM) Me liderin e PDK-së, Kadri Veselin, u morën shumë njerëz në rrjetet sociale, pasi që shpesh është parë duke bërë një she
Bonucci: Kjo situatë po na ndodh shpesh në ndeshjet e fundit Juventusi ka barazuar 2-2 me Atletico-n, edhe pse ishte në avantazhin e dy golave. Leonardo Bonucci ka deklaruar se k
Mësoni njëherë e mirë sa shpesh duhet t'i lani xhinset Ndodh që të pyesim veten nëse po i lajmë xhinset më shpesh nga sa duhet dhe a e dëmton kjo gjë materialin e tyre. Në fak
E dini sa shpesh duhet t'i ndërrojmë sfungjerët e enëve? Kur lajmë enët, fokusi kryesor është të sigurohemi që nuk ka mbetur asnjë papastërti dhe shkëlqejnë si të ishin të reja,
Shumë dashuri, Olsi Bylyku gjithmonë e më shpesh me të dashurën në publik (FOTO & VIDEO) Aktori i njohur i humorit Olsi Bylyku vetëm pak muaj më parë bëri publik lajmin se është në një lidhje me një vajzë që q
"Zgjedhjet e shpeshta po pengojnë të bërit biznes në Kosovë" Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të K
Nëse ju kap shpesh syri i keq, merrni këto masa për ta mbajtur larg Në disa kultura e quajnë syri i keq. Psikologjia moderne mund ta quajë depresion, bota e farmaceutikës mund ta quajë lod
"Sherr" me komentuesen pë burrin e saj, këngëtarja shqiptare i kthehet keq (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare Blerina Braka publikon shpesh herë foto me bashkëshortin e saj në rrjetet sociale. Asaj i pëlqen
Angelina Jolie më e sinqertë se kurrë: Jam si çdo njeri tjetër, shpeshherë nuk ndihem e fortë (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Angelina Jolie, ka zbuluar së fundmi në një intervistë për ‘Eonline’ se kjo kohë nuk ka qenë periudha
Është serioze, nëse ju shfaqet gunga në dorë duhet të shqetësoheni Kur na shfaqen plagë apo gunga në pëllëmbë të dorës, kyç apo gishta, ne kemi tendenca t’i fajësojmë lëndimet për këtë, k
"I kërkoj falje vajzë", Eneda Tarifa emocionon me rrëfimin e sinqertë (FOTO LAJM) Teksa ishte e ftuar në emisionin “Treshat” me Bora Zemanin dhe vëllezërit Veshaj, Eneda Tarifa ka bërë një rrëfim të sin
Nuk ndodh shpesh, trafik kilometrik në Pogradec (VIDEO) Pas trafikut të rënduar në Vlorë, këtë herë radha është e Pogradecit. Aktualisht radhë të gjata makinash kanë rënduar
Ky test do t' ju bëjë të kuptoni brenda pak sekondash gjendjen tuaj psikologjike Për vlerësimin e personalitetit, psikologët shpesh përdorin teste të cilat përfshijnë fotografi të paqarta ose blloqe pë
Një test i thjeshtë që do të zbuloj gjendjen tuaj psikologjike Për vlerësimin e personalitetit, psikologët shpesh përdorin teste të cilat përfshijnë fotografi të paqarta ose blloqe pë
Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO) Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që p