999 rezultate për

shpelle

Pamja mbreslënëse e shpellës prej akulli (FOTO LAJM) Shpellat shpesh janë dhe vende që kanë nga pas një histori, por në këtë rast kjo është një shpellë e cila është ndërtuar
Gropa më e rrezikshme në botë (FOTO LAJM) Shpella Krubera e cila gjendet në malet e Kaukazit në pjesën e Gjeorgjisë, është "gropa" më e rrezikshme e këtij lloji.
Shpellla e Godimes hapet për vizitorët Një nga objektet më të rralla gjeologjike që ka Kosova, Shpella e Godimes, është hapur për vizitorët. Kjo është bërë
Grekët i kthehen jetës në shpella Në Greqinë fqinje, shumë njerëz të pastrehë po kthehen për të jetuar nëpër shpellat e shumta që ndodhen pranë Akropolit.
Familja palestineze që jeton në shpellë (FOTO-LAJM) Palestinezi Khaled El-Husseini jeton së bashku me familjen e tij brenda një shpelle, në periferi të Jeruzalemit. Shtëpia
Itali, humbin jetën në një shpellë 5 zhytës Pesë zhytës italianë kanë gjeur vdekjen pasi janë bllokuar brenda në një shpellë. Në atë zonë deti ka një thellësi prej
Afganistan, NATO liron 4 pengje Forcat speciale të misionit të NATO-s kanë liruar 4 punonjëse humanitare të cilat ishin marrë penga nga militantët, të c
Shpella më e frikshme në Britani Nuk ka asnjë dyshim për këtë foto. Kjo është shpella më e frikshme e Britanisë. Fotografi ka kapur një pamje kafke të fr
Të hidhesh në shpellë me parashutë?! (VIDEO) Janë këto pamje nga shpella më e madhe në botë, e quajtur Son Doong. Shpella ndodhet në Vietnam dhe është vend ideal për