999 rezultate për

shpelle

17 vite në arrati, trafikanti gjendet në një shpellë mes pyjeve (FOTO LAJM) Historitë e arratisë tashmë prej kohësh kanë ngacmuar imagjinatën njerëzore pasi kriminelët të gjendur në presion, shpi
Kapet 1 ton kanabis në shpellën greke, vinte nga Shqipëria Ditën e sotme po zhvillohet një super aksion në ujrat e detit Egje, ku dyshohet për një rrjetë trafiku të narkotikëve me
Qëndroi i fshehur në shpellë për 17 vite, kapet 63 vjeçari i këkuar për trafikim Policia kineze ka arrestuar një person, i cili ishte në kërkim prej 17 vitesh. 63-vjeçari i quajtur Song Jiang u kap tek
Italianët zbulojnë në Gramsh shpellën që do ndryshojë historinë Një ekip eksploratorësh italian të shpellave kanë realizuar eksplorimin e një shpelle e cila ndodhet në Tabash në rrethi
Zbulohet shpella më e gjatë në botë lë pas shpellën "Namakdan" Kërkuesit izraelitë thonë se një shpellë kripe me stalaktite afër Detit të Zi është më e gjata në botë, duke thyer rekor
Mendoi se ishte një gropë lepuri, por gjeti një shpellë fantastike Në Shropshire të Anglisë ndodhet një shpellë e vjetër 700 vjeçari, shkruan Albeu.com Por është mjaft e çufitshme në f
Ibrahimoviç surprizon fëmijët e shpëtuar nga shpella në Tajlandë Zlatan Ibrahimoviç është një njeri i madh edhe jashtë fushave të lojës. Së fundmi suedezi mori pjesë në emisionin e Elle
Njeriu i shpellës mburret me "dashnoret" turiste (VIDEO) Një banor i shpellës Thai, 48 vjeç, mburret me historitë e tij të suksesshme romantike, pasi tërhoqi një turiste ruse, p
“O ciceronkë e trap*t të është bërë si shpellë”, Tayna i kthehet keq Fifit Luftës së diss- eve i është bashkuar zyrtarisht edhe Fifi. Këngëtarja ka publikuar këngën e saj më të fundit, Habibi
“O ciceronkë e trap*t të është bërë si shpellë”, plas keq mes këngëtareve shqiptare Luftës së diss- eve i është bashkuar zyrtarisht edhe Fifi. Këngëtarja ka publikuar këngën e saj më të fundit, Habibi
Kjo është shpella më e çuditshme në Librazhd, pas asaj të vajzës nudo që që joshte djemtë (FOTO LAJM) Pas shijimit të këtyre bukurive nisemi për një ndalesë tjetër ku gjatë rrugëtimit njihemi me mjaft bimë tipike të zonës.
Gdhendi për 25 vjet një shpellë, rezultati që la pa frymë njerëzit (VIDEO) Një njeri kaloi 25 vjet i izoluar krejtësisht nga bota, por ajo që ai bëri brenda kësaj shpelle do të ju lë pa frymë. V
Misteri i shpellës së Librazhdit ku një vajzë e zhveshur joshte djemtë e fshatit (VIDEO) Disa kilometra larg qytetit të bukur të Librazhdit ndodhet një fshat i vogël i quajtur Gizavesh. Në pamje të parë të
Të mbijetuarit e shpellës nuk i lejojnë të shkojnë në Botëror Futbollistët e vegjël tajlandez, të cilët u shpëtuan nga shpella ku ishin bllokuar prej mëse 2 javësh, ishin ftuar nga p
Merr fund makthi, shpëtohen edhe 3 fëmijët e fundit dhe trajneri që kishin mbetur në shpellë (VIDEO) Me shpëtimin e tre fëmijëve të fundit të ngelur në shpellë dhe trajnerit të tyre ka marrë fund operacioni që zhvillohet
Përlotën botën, nxirren nga shpella të 12 futbollistët e vegjël Pas më se dy javësh të bllokuar në kushte të këqija shëndetësore brenda një shpelle në Tajlandën veriore, të 12 futbolli
PAMJET LIVE/ Përlotën botën, shpëtohen të gjithë fëmijët e ngecur në shpellë në Tajlandë Sapo ka përfunduar operacioni i shpëtimit të fëmijëve në shpellë. Zhytësit kanë arritur t’i nxjerrin ata shëndosh e mir
Shokuese, fëmijët e ngecur në shpellë ishin droguar Të dhëna shokuese kanë dalë në pah pas nxjerrjes nga shpella të disa fëmijëve që kishin mbetur aty prej disa ditësh në T
Tajlandë, shpëtohen 4 nga 12 futbollistët e bllokuar në shpellë Të paktën 4 djem të bllokuar brenda një shpelle në veri të Tajlandës prej dy javësh janë nxjerrë me sukses, ndërsa po pu
"Djemtë e shpellës", reshjet nxisin autoritetet Autoritetet tajlandeze vazhdojnë pa u ndaluar operacionet për shpëtimin e 12 djemve dhe trajnerit të tyre të mbetur të b