999 rezultate për

shkupit

"Katimerini": Në Greqi ka dallime të brendshme rreth çështjes së emrit të Maqedonisë Për problemet në jetën e brendshme politike në Greqi, për pritjet e Athinës nga Shkupi, për zgjidhjet e mundshme, për pr
Autoritetet shfuqizojnë vendimin për transport falas Nga dita e nesërme rikthehet transporti publik me pagesë. Autoritetet e Shkupit kumtuan se masa për autobusë pa pagesë p
Maqedoni, nga nesër transporti publik falas Nga sot filloi zbatimi i masave urgjente kundër ndotjes së ajrit. Ministria e Ambientit Jetësor mëngjesin e sotëm njofto
Hasani: Luftuam 45 minuta për jetën e Burimit por plagët ishin të rënda! Drejtori i urgjencës në Klinikën e Shkupit, Ilir Hasani, në një deklaratë për MIA ka thënë se Burim Idrizi i cili mbrëmë
Digjet shtëpia e shqiptarit në Shkup Biznesmeni Shefki Haliti ka dhënë detaje lidhur me vilën e djegur mbrëmë në Matkë të Shkupit dhe pronarin e saj. Ai ka q
Protestë para Kuvendit të Maqedonisë për helmimin e qenëve dhe maceve (FOTO&VIDEO) Shoqata të ndryshme për mbrojtën e kafshëve sot kanë protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, duke kundërshtuar ashpër he
Shkupi vazhdon të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë Shkupi vazhdon edhe të premten të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë. Matjet e mbrëmshme në stacionin kryeso
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla edhe sot në mëngjes ka shkaktuar probleme në zhvillimin e komunikacionit në vend. Në aeroportin e Shkupit so
Mjegulla anullon fluturimet nga Shkupi Mjegulla e dendur që ka përfshirë rajonin e Shkupit ka shkaktuar probleme në trafikun ajror. Një pjesë e fluturimeve
Shilegov takohet me Erion Veliaj në Tiranë Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, gjatë vizitës në Tiranë u takua edhe me kryetarin e Bashkisë së Tiranës,
Ky është qeni që bëri kërdinë në lagjen Aerodrom të Shkupit (FOTO) Bashkia e Shkupit ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me kërkimet për kapjen e qenit i cili mbrëmë vonë sulmoi gjashtë q
Shkup, fëmija 8 vjeçar shtypet nga makina para syve të atit Babai dhe djali i tij tetëvjeçar janë shtypur dje nga një makinë në rrugën “Pero Nakov” në Shkup. Sipas informatave t
Lumi Vardar del nga shtrati rrezikon qytetin e Shkupit Pas reshjeve të shumta të shiut në Shkup, lumi Vardar ka dalë nga shtrati në disa vende. Nga Drejtoria për Punë Hidro
Prokuroria heton inçizimet për vrasjen e së premtes në Çair Prokurori publik nga Prokuroria e Shkupit ka ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura për zbulimin e autorit dhe motivit pë
Anulohet festimi i vitit të ri në qendrën e Shkupit Është anuluar pritja e Vitit të Ri 2018, ndërsa paratë e planifikuara do të dhurohen për Spitalin për fëmijë Kozle.
Biznesmeni Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit Biznesmeni i njohur nga Shkupi, pronar i kompanisë Gemak Trade, Enver Maliqi është zëvendëskryetari i ri i Shkupit. S
Ndotja e ajrit në Maqedoni, mbi pesëfishin mbi nivelin e lejuar Është rikthyer ndotja e ajrit. Shkupi, Tetova dhe Kumanova në 24 orët e fundit kanë qenë qytetet me ajrin më të ndotur
Ky është shkupjani që vrau futbollistin në Aerodrom? (FOTO) Policia ka njoftuar zyrtarisht se autori i vrasjes së mbrëmshme në Aerodrom të Shkupit është ende i panjohur. Mirëpo
Identifikohet autori i dyshuar i futbollistit Janushev Një keqkuptim midis dy miqve ka përfunduar me një shkëmbim zjarri në lagjen Aerodrom të Shkupit. Mësohet se Martin J
Konstituohet Këshilli i ri i qytetit të Shkupit Është konstituar edhe Këshilli i ri i Qytetit të Shkupit. Gjithsej 45 këshilltarë, 21 prej të cilëve nga LSDM-ja, 17