999 rezultate për

shkupit

Formohet grup i ri parlamentar, ja kush pritet të hyjë në qeveri Kryeministri dhe kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev, ka realizuar së fundmi një bisedë telefonike me liderin e PDSH-së, Mendu
Nuk ndalet lufta tek BESA, nis konflikti për Gashi-Kahremani Pas përçarjes së Lëvizjes BESA, mes krahut të Shkupit dhe krahut të Tetovës, ka nisur një luftë e re në Lëvizjen BESA të
Shtetasi britanik gjendet i vdekur në tualetin e aeroportit të Shkupit Në tualetin e Aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup, mbrëmë rreth orës 04:00 pas mesnatës, është gjetur i vdekur 52 vj
Reagimi grek për emrin e ri të aeroportit të Shkupit Ministria e jashtme greke ka përshëndetur vendimin e qeverisë së Maqedonsië që autostrada "Aleksandri i Maqedonisë" dhe
Aksident rrugor në Shkup, katër të lënduar Katër persona janë lënduar në aksident komunikacioni që ka ndodhur në sot pasdite në bulevardin “Boris Trajkovski” në la
Dridhet Shkupi nga tërmeti 2.2 ballë Një tërmet prej 2.2 ballësh sipas shkallës së rihterit, është ndjerë sot në orën 08:03 minuta të mëngjesit sot në perife
Butaris: Të mos i quajmë ciganë të Shkupit, të gjejmë zgjidhje Në një deklaratë për mediat lokale nga Selaniku, Janis Butaris komentoi nëse dhe çka humb Greqia, nëse vendi ynë nuk int
Emri i "Maqedonisë", ndërmjetësuesi i OKB-së entuziast për bisedimet Ndërmjetësi i OKB-së për emrin e Maqedonisë, Matthew Nimetz mbërrin javën e ardhshme në rajon për të matur pulsin e qeve
Arrestohet hajduti, vodhi makinën e një ish deputeti shqiptar Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër J.P.(27) nga fshati Gërçec i Shkupit për shkak të vjedhjes së rëndë. Vj
Krahu i Shkupit i Lëvizjes Besa lëshon akuza mbi mbështetësit e Kasamit I ashtuquajturi “krahu i Shkupit” i Lëvizjes Besa akuzon mbështetësit e Bilall Kasamit se u është dhënë posti i kryetari
Vrasja e mbrëmshme në Çair, vazhdojnë hetimet Prokuroria publike e Shkupit po heton vrasjen e mbrëmshme të një gruaje në lagjen Çair. Si që ka informuar Prokurori
Plagoset një turk në aeroportin e Shkupit 39 vjecari nga Turqia dje është djegur në kokë si pasojë e një goditje nga rryma përderisa ka qenë duke punuar në aeropo
Lëvizja Besa, "krahu i Shkupit" hap zyrë në Tetovë Gjatë ditës së nesërme i ashtuquajturi “krahu i Shkupit” i Lëvizjes Besa hap zyrat në Tetovë, që nënkupton se kjo parti
Dimitrov zbulon lëvizjen e fundit të Shkupit dhe Athinës Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi për “Reuters” se Athina dhe Shkupi do të formojnë
BESA po ndahet në dy parti: Kasami në qeveri, grupi i Shkupit në opozitë Lëvizja BESA u nis si një parti kundër sistemit, por duket se tashmë do të bëhet pjesë e këtij sistemi që kundërshtoi që
Bilall Kasami shfaqet triumfues ndaj grupit të Shkupit (VIDEO) Gjatë fjalës së tij, Bilall Kasami i shkarkuar nga anëtarët e partisë tha se nuk ka konflikt brenda Besë-s, por një garë
Shqipja vazhdon të bastardohet në Shkup Në Shkup, përveç që është e vështirë të gjesh tabela komunikacioni në gjuhën shqipe, problematike janë edhe gabimet e sh
Besa po shkon drejt ndarjes, thërrasin dy konferenca Lëvizja BESA – krahu i Shkupit, sot në Tetovë do të mbajë press konferncë për të sqaruar edhe dilemat mes dy grupeve dhe
Digjen dy makina në mes të Shkupit, policia në këmbë për të kërkuar autorët Dy automjete të markës “Golf” në dy lokalitete të ndryshme në Shkup janë djegur gjatë natës. Siç njoftoi edhe MPB, më
Shkup: Prani e lartë e grimcave PM10 Ndotja enorme e ajrit ka ndezur alarmin tek banorët e Shkupit të cilët kërkojnë urgjentishtë masa afatgjate për zgjidhje