999 rezultate për

shkupit

Rastet të reja të sulmeve nga qentë endacak, qytetarët kërkojnë masa mbrojtëse Problemi me qentë endacak assesi të gjej zgjidhje. Mendohet të ketë rreth 10 mijë qen të tillë pa përkujdesje e të cilët
Nënë e bijë në kufijtë e mbijetesës në Shkup: Na ndihmoni (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuam drejt Shkupit, drejt një shtëpie që veç e tillë s’mund të quhet. E improvi
Në vend të festës, gratë e Shkupit protestojnë Sot është 8 marsi dita e gruas. Disa gra në Shkup, sot nuk kanë zgjedhur për të festuar, por vendosën që të marshojnë në
Nesër një pjesë e Shkupit mbetet pa ujë Ndërprerje në furnizimin me ujë nesër nga ora 9 do të kenë një pjesë e shfrytëzuesve nga rruga ” Naum Naumovski-Borçe”,
Qyteti i Shkupit njofton për projektin e radhës Qyteti i Shkupit do të ndërtojë një zinxhirë teleferik që do të zbresë nga Muzeu i Artit Bashkëkohor në Kala, përmes lum
Reshjet e shiut, lumi Vardar del nga shtrati Në disa vende lumi Vardar ka dalë nga shtrati në rajonin e Shkupit. Derdhje ka nëpër rrjedhën në qendër të Shkupit,
Pajat: SHBA është e interesuar për sukses ndërmjet Shkupit dhe Athinës “Ne jemi të interesuar që të ketë sukses diplomacia e tanishme, e cila zbatohet në kontestin mes Maqedonisë dhe Greqisë”
Therrja e të miturit në Shkup, akuza dhe kundërakuza ndërmjet Komitëve dhe Shfercerave Një therrje me thikë, që ka ndodhur në Shkup, ku i lënduar rëndë ka mbetur Z.T, 16 vjeçar, ka shkaktuar reagimin e tifoz
Aeroporti "Shkupi", mësohet arsyeja e largimit nga puna e tre shqiptarëve Aeroporti i Shkupit arsyetohet se vendimi për pushim nga puna të tre shqiptarëve ka ardhur pasi të njëjtit nuk kanë sigu
Maqedonasit djegin flamurin shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO) Protestuesit maqedonas kanë djegur në mes të Shkupit flamurin grek dhe atë shqiptar, duke shfaqur kështu urrejtjen që ka
Zhduket përmendorja e Boris Sarafov në Shkup, nuk dihet vendndodhja Kanë kaluar disa muaj nga heqja e përmendores Boris Sarafov. Ende nuk dihet se ku është dërguar përmendorja me përmasa p
Emri, ja porositë e Shkupit dhe Athinës kushtetuta është libër vendor dhe nuk ka pasoja jashtë vendit, për shkak të së cilës nuk ka nevojë që ta ndërrojë, poros
Aeroporti i Shkupit pushon shqiptarët nga puna Përvoja e gjatë e punës dhe angazhimi profesional i shumë shqiptarëve të punësuar në Aeroportin e Shkupit nuk paraqet ar
Shilegov: Nuk do të largohet shqiponja nga Çairi Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov, në një emision në Alsat-M, tha se nuk do ta largojë përmendoren e UÇK-së
Shqiptarët po pushohen nga puna në aeroportin e Shkupit Përvoja e gjatë e punës dhe angazhimi profesional i shumë shqiptarëve të punësuar në Aeroportin e Shkupit nuk paraqet ar
Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do tu merren edhe katër komunave Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komuna
Komandant Kushtrimi, luftëtari që nuk u dekorua nga Hashim Thaçi Harun Aliu, njëri ndër themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), i njohur ndryshe me emrin Komandat Kushtrimi,
Një pjesë e Shkupit pa ujë dhe energji elektrike Përshkak të një shpërthimi në nënstacion 110 kilovatësh “Vasil Glavinov”, sot pa rrymë elektrike kanë mbetur shumë vendb
Hiqet përmendorja e parë e "Skopje 2014" Përmendorja e Andon Qoses mbrëmë është larguar prej përpara Gjykatës Supreme të Shkupit. Largimi i këtij busti është
Policia e Shkupit jep detaje rreth të shtënave, kush u plagos nga incidenti Ministria e Brendshme doli me detaje nga të shtënat që ndodhen sot pasdite në Butel të Shkupit. Sipas saj njoftohet s