999 rezultate për

shkupit

Qyteti i Shkupit nuk do të mbulojë dëmet e qytetarëve, era ka qenë shumë e fuqishme Kreu i Shtabit për mbrojtje dhe shpëtim i Qytetit të Shkupit, Emill Duroviq tha se sot qytetarët që kanë pësuar dëme nga
Kapen 43 emigrantë të jashtëligjshëm në Maqedoni Policia në autostradën Kumanovë – Tabanoc, ka zbuluar një furgon me targa të Shkupit në të cilin janë transportuar 43 em
Hapen 24 vende punë në Klinikën e Shkupit, nxitoni për aplikim Klinika universitare për kardiologji në Shkup ka hapur konkurs për punëtorë shëndetësor dhe administrative. Kjo klinikë
Kryetari i Shkupit nervozohet me shitësit ilegalë E papranueshme është që në kryeqytetin e një shteti evropian, siç pretendojmë të jemi, të ketë njerëz që shesin në mënyr
Në këto lagje të Shkupit sot s'ka ujë Pa ujë sot nga ora 10:00 deri në përfundim të punëve do të jenë shfrytëzuesit e rrugëve “Nikolla Trimpare” dhe objektet
Shkupi në hall, s'ka punëtorë për të pastruar oxhaqet Vetëm 6 kandidatë kanë aplikuar për trajnimin me pagesë për oxhak-pastrues të cilin e shpalli Bashkia e Shkupit para 10
Vdes aktori i njohur në Maqedoni (VIDEO) Dje ka ndërruar jetë aktori nga Maqedonia, Salaetin Bilal (1942 – 2018). Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë administr
Shkupi pushtohet nga gjarpërinjtë (FOTO) Kohëve të fundit qytetarët e Shkupit postojnë çdi ditë e më shumë fotografi të gjarpërinjve që hasin në rrugë. Ata ju
Autobusi i ri elektrik do të qarkulloj në rrugët e Shkupit për 6 muaj Ditën e sotme në qytetin e Shkupit është bërë prezantimi i autobusit të ri elektrik, për të cilin përpara tre muajsh u n
Shkupi gjen zgjidhjen kundër ndotjes me pastrimin e oxhaqeve Qyteti i Shkupit ka bërë sot një paralajmërim në kuadër të masave për uljen e ndotjes së ajrit, duke paralajmëruar do të
Për 1 maj harroni se mund të festoni me qofte në Shkup Dita e punës(1 Maji) në Maqedoni shënohet ndryshe nga çdo vend tjetër. Në këtë ditë qytetarët vendosin që në vend të pro
Shkupi mirëpret një vizitor të rëndësishëm nga Athina Kryetari i Athinës, Giorgos Kaminis, do të vizitojë Shkupin për t’i vazhduar takimet me kryetarin e Bashkisë së Shkupit,
VMRO kritikon kryetarin e Shkupit Kryetari i Shkupit ka nënshkruar dy memorandume për shfrytëzim të autobusëve me gaz dhe me energji elektrike me dy kompa
Vendkalim 3-Dimensional për këmbësorët e Shkupit Ky është një projekt–pilot, i cili mendohet të vihet në përdorim në disa rrugë të Shkupit, për të parandaluar aksidente
Dëmtohet makina e kryebashkiakut të Shkupit dhe bashkëshortes së tij Persona të panjohur mbrëmë kanë dëmtuar veturat e kryebashkiakut të Shkupit, Petre Shilegov, dhe të bashkëshortes së tij
Vjedhje e konsiderueshme në një banesë në Gjorçe Petrov të Shkupit Stoli ari, para, pistoletë “Brunser –Kompakt” e kalibrit nëntë mimilemtra dhe karikator me 14 plumba, janë vjedhur dje n
Disa pjesë të Shkupit nesër pa energji elektrike Një pjesë e komunave Karposh dhe Qendër, si dhe një pjesë e lagjes Vllae nesër për një periudhë të caktuar gjatë ditës n
Disa pjesë të Shkupit nesër pa energji elektrike Një pjesë e shfrytëzuesve të rrugës “Rilski kongres” në komunën e Kisella Vodës nesër nga ora 10 deri në orën 12 do të j
Pjesa më e madhe e Shkupit nesër zhytet në errësirë Nesër prej orës 9 deri në orën 11 pa rrymë do të mbeten banorët e fshatit Radushë. Nga ora 8 deri në orën 10 ata të rrug
Ndalimi i Peshkopit Petar në Aeroportin e Shkupit ka një arsyetim Dyshimi për punë financiare në Peshkopatën e Prspë-Pellgoni, për disa marrëveshje për denacionalizim, mënyra se si kanë