999 rezultate për

shkupit

Disa pjesë të Shkupit nesër pa energji elektrike Një pjesë e komunave Karposh dhe Qendër, si dhe një pjesë e lagjes Vllae nesër për një periudhë të caktuar gjatë ditës n
Disa pjesë të Shkupit nesër pa energji elektrike Një pjesë e shfrytëzuesve të rrugës “Rilski kongres” në komunën e Kisella Vodës nesër nga ora 10 deri në orën 12 do të j
Pjesa më e madhe e Shkupit nesër zhytet në errësirë Nesër prej orës 9 deri në orën 11 pa rrymë do të mbeten banorët e fshatit Radushë. Nga ora 8 deri në orën 10 ata të rrug
Ndalimi i Peshkopit Petar në Aeroportin e Shkupit ka një arsyetim Dyshimi për punë financiare në Peshkopatën e Prspë-Pellgoni, për disa marrëveshje për denacionalizim, mënyra se si kanë
Sheshi i Shkupit plot me shatërvan, qytetarët ankohen se s'kanë ku të pinë ujë Ngritja e temperaturave ka bërë që qytetarët përveç se të bëjnë fotografi rreth shatërvanëve të dekoruara, kërkojnë edhe
Vjedhjet, shqetësim serioz për banorët e Shkupit Banorët e Shkupit dhe komunave për rreth shprehen të shqetësuar nga vjedhjet të cilat sipas tyre kohëve të fundit janë s
Disa pjesë të Shkupit dhe Saraji nesër pa energji elektrike Një pjesë e banorëve të rrugës “Ivan Cankar” nesër nga ora 9 deri në orën 13 do të mbesin pa energji elektrike. Në pe
Detaje, zbulohet laboratoi i drogës vdekjeprurëse në fshatin Gërçec të Shkupit Departamenti për luftën kundër kriminalitetit të organizuar dhe të rëndë – Njësia për trafikim të paligjshëm të drogës,
Shkatërrohet mafia e Shkupit, arrestohen 14 persona Policia maqedonase ka realizuar një aksion në Shkup, ku ka arrestuar 11 persona. Sipas informacioneve paraprake, SPB Shk
Aeroporti i Shkupit vendos mbishkrimin e ri Në aeroportin e Shkupit është vendosur mbishkrimi me emrin e ri Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit, por shkronjat janë me
Hiqet emri “Aleksandri i Madh” nga Aeroporti i Shkupit Janë hequr të gjitha shkronjat e “Аleksandrit të madh” në Aeroportin e Shkupit. Siç raportohet punëtorë të Areodro
Panik dhe flakë, digjen dy makina në Shkup Sot në bulevardin “Vidoe Smilevski Bato” në Shkup, është djegur vetura “Alfa Romeo” me targa të Shkupit, pronë e O.P.(44
Vrau nënën brutalisht, dalin detajet e vrasjes në Taftalixhe të Shkupit Policia ka ngritur padi penale kundër shtetasit M.G. (50), i dyshuar për vrasjen e nënës së tij më 19 të këtij muaji. M
A po dështon marrëveshja për emrin, ja si u prit Kotzias në aeroport (FOTO LAJM) Klima që i parapriu vizitës së kryediplomatit grek, Nikos Kotzias në Shkup sipas mediave greke ishte e çuditshme dhe shq
Mediat greke nxjerrin detaje tronditëse nga vizita e Kotzias në Shkup Klima që i parapriu vizitës së kryediplomatit grek, Nikos Kotzias në Shkup sipas mediave greke ishte e çuditshme dhe shq
Qyteti i Shkupit, me urë të re që lidh Aerodromin me Gazi Babën Qyteti i Shkupit nga muaji shtator do filloj me ndërtimin e një ure të re me gjatësi 120 metra që do të lidh Aerodromin
Mediat në Greqi: Athina është befasuar nga propozimi i Maqedonisë Mbërritja në Aeroportin e Shkupit, pas 12 vitesh të një zyrtari grek në Maqedoni, të Ministrit të jashtëm grek, Nikos Ko
Emri, Shkupi dhe Athina nuk japin detaje për propozimet Përveç faktit se ekzistojnë dallime mes draftit të palës maqedonase dhe të asaj greke, as Shkupi e as Athina zyrtare nuk
Zyrtarizohet vizita e Nikos Kotzias, të enjten zbret në aeroportin e Shkupit Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Niko Kotzias, të enjten dhe të premten (22-23 mars) do të qëndroj për vizitë në
Aksion për pastrimin e rrugëve Bashkia e Shkupit këtë pranverë organizon aksionin për pastrimin e qytetit dhe larjen e rrugëve të qytetit që janë në ko