999 rezultate për

shkupit

Disa pjesë të Shkupit nesër pa energji elektrike Për shkak të disa ndërhyrjeve në sistemin qëndrorë elektrik në Shkup, nesër nga ora nëntë deri në orën 11 nuk do të ketë
Sherr për tokat në Svillare të Shkupit Në fshatin Svillare e Poshtme të Shkupit ka ndodhur një zënkë fizike midis anëtarëve të dy familjeve për shkak të një pr
Digjet një shtëpi në Tophane të Shkupit Gjatë orëve të vona të natës një shtëpi në lagjen Tophane, është përfshirë nga zjarri. Sipas banorëve, nuk ka persona
Indeksi i shpërnguljeve jashtë shtetit, rajoni i Shkupit i pari Enti Shtetëror për Statistika në Maqedoni ka publikuar indeksin e shpërnguljeve të qytetarëve të vendit ku janë publikua
Policia konfimon vrasjen në fshatin Gllumovë të Shkupit Ministria e Punëve të Brendshme përmes një kumtese për Telegrafi Maqedoni ka konfirmuar vrasjen tragjike në fshatin Gllu
Pas Dardanisë së Kumanovës edhe Studeniçani i Shkupit mbetet pa drita një ditë para Bajramit Pas Dardanisë, edhe fshati Studeniçan i Shkupit ditën e sotme ka ngelur pa rrymë elektrike. Mungesa e rrymës elektrik
Aksion për pastrimin e mbeturinave në Parkun e Qytetit të Shkupit Një grup të rinjsh, të organizuar nga Lëvizja për Edukim dhe Avancim të Dialogut – LEAD, do të realizojë një aksion për
Në vitin 1947, dëftesat në shkollat e Shkupit kanë pasur gjuhë të parë shqipen (FOTO) Në vitin 1947 në shkollat e Shkupit gjuhë e parë zyrtare k qenë shqipja dhe pastaj vinte maqedonishtja. Fotoja më sip
Asnjë tabelë në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike të Shkupit (Video) Në tabelën e Qendrës Klinike “Nënë Tereza”, gjenden vetëm në gjuhën maqedonase dhe gjuhën angleze. Nexhat Veseli, ka
Shkupi pushtohet nesër nga aeroplanët Me rastin e 10 qershorit, ditës së brigadës ajrore të Armatës së Republikës së Maqedonisë (ARM), nesër prej orës 10:40 d
Gjysma e Shkupit mbetet pa ujë Shkupi ka pasur probleme të mëdha me furnizimin me ujë dhe pritet që nesër pjesa më e madhe e qytetit të mos ketë ujë pë
Superkupa e Europës, ja ku do të zhvillohet këtë vit ... Manchester United në gushtin e këtij viti do të udhëtojë në Shkup për të zhvilluar finalen e madhe të Superkupës së Euro
Te akuzuarit e PSP-së hapin dosje në psikiatrinë e Shkupit Pjesa më e madhe e zyrtarëve të dyshuar dhe akuzuar nga PSP, kanë hapur dosje në klinikën e psikiatrisë në Shkup, njfoto
Konflikt i armatosur për larje hesapesh në Kondovë të Shkupit Një konflikt i armatosur ka ndodhur në fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit ditën e sotme por për fat të mirë nuk rapor
Gordana Geshovska largohet nga Prokuroria Themelore e Shkupit Jovan Cvetanovski do të jetë kryeprokuror i Prokurorisë së Shkupit në vend të Gordana Geshovskës. Lajmin e ka bërë të
Athina porosi Shkupit: Nuk heqim dorë nga emri Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka thënë se vendi i tij e mbështet stabilitetin e Maqedonisë, po
Moska ultimatum Shkupit: Ose me ne ose me SHBA-të! "Sunday times" ka publikuar sot një artikull ku shkruan se ambiciet e Rusisë ndaj Maqedonisë janë rritur dhe se Moska zy
Hazbi Idrizi përcillet për në banesën e fundit, kreu i Shkupit: Humbëm një njeri të madh (VIDEO) Është përcjellë për në banesën e fundit ish kreu i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, ndërsa qytetarë dhe personalitete
E pazakontë, udhëtari thyen xhamin e avionit në aeroportin e Shkupit Një incident i papritur ka ndodhur në Aeroportin e Shkupit, pasi një nga udhëtarët në fluturimin e linjës Londër–Shkup k
“Vdekje Shqiptarëve”, parulla nëpër autobusët e Shkupit (FOTO LAJM) Shkrime që mbjellin urrejtje dhe me përmbajtje anti-shqiptare janë përhapur gjithandej nëpër autobusët e ndërmarrjes për