999 rezultate për

shkupit

Kotzias viziton Maqedoninë, shmanget aeroporti i Shkupit për shkak të emrit "Aleksandri i Madh" Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, do të qendroje në Shkup, në kthim të vizitës që kreu dy muaj më parë në Athinë,
Javën e ardhshme, nis spërkatja kundër mushkonjave në Shkup Qyteti i Shkupit informon qytetarët se spërkatja e katërt kundër mushkonjave në rajonin e bashkisë do të realizohet në p
Kryetari i Shkupit: Kemi bërë shumë projekte edhe për pjesët shqiptare të qytetit Në cdo dalje të tij para publikut kryetari i Shkupit Koce Trajanovski është lavdëruar për zgjerimin e bulevardit “Hristi
Kamioni godet një fëmijë në Batincë të Shkupit Një fëmijë dhjetëvjeçar nga fshati Batincë rrethina e Shkupit është lënduar rëndë pasi është aksidentuar nga një kamion
Vdesin tre foshnja të porsalindura në Klinikën e Shkupit Tre foshnja të porsalindura kanë vdekur në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup. Sipas info
Këto lagje të Shkupit nesër do të jenë pa energji Pa energji elektrike nesër nga ora 07:30 deri në ora 14:30 do të jenë shfrytëzuesit e një pjese të fshatit Sonje e Epërm
Bie tërmet në Shkup Një termet me intensitet prej 2.2 ballë sipas Rihterit sot, është ndier në kryeqytetin e Maqedonisë në Shkup. Termeti
Kryetari i Shkupit: Kam punuar edhe për shqiptarët (VIDEO) Thuajse në çdo llogaridhënie të tij, kryetari i Shkupit Koce Trajanovski është lavdëruar për zgjerimin e bulevardit “Hri
Çmime stratosferike në aeroportin e Shkupit, gjysëm litër ujë... 90 denarë (FOTO) Një kafe kushton 250 denarë, ndërsa një ujë i pagazuar 90 denarë. Këto janë çmimet e pijeve, ndërsa ushqimet në restoran
Në Kopshtin zoologjik të Shkupit do të vijnë pinguinë dhe elefantë Në Kopshtin zoologjik për momentin po ndërtohet vend i ri për pinguinë dhe elefantë. Vendbanim i ri për elefantë ndër
Shkupi barazim në ndeshjen e parë sezonale Në hapjen e sezonit të ri të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, Skuadra e Shkupit ka marrë vetëm barazim në ndes
20 milionë euro lanë fansat e futbollit në Shkup Qyteti i Shkupit nga arka e tij ka harxhuar 200 mijë euro për organizimin e Super Kupës Evropiane. Paratë kryesisht j
Koce Trajanovski sërish kandidat për kryetar në Bashkinë e Shkupit Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Koce Trajanovski, njoftoi se do të kandidojë edhe për një mandat në zgjedhjet e ardhshme
Grupimi i tifozëve shqiptarë të Real Madridit nuk mungon në stadiumin “Filipi i 2” Në stadiumin e Shkupit para fillimit të takimit të Superkupës së Europës ndërmjet Real Madrid dhe Manchester United nuk
Shkupi mbushet me tifozë nga mbarë bota, në pritje të UEFA Super Cup Qyteti i Shkupit sot është i mbushur me dashamirës të futbollit nga mbarë bota që janë në pritje të lojës ndërmjet dy ng
Sot është super sfida, por Ferguson e ka mendjen të shëtisë Çarshinë e Shkupit (FOTO LAJM) Shkupi këtyre ditëve është kryeqendra botërore e futbollit, në kryeqytetin tonë po qëndrojnë yje të futbollit botërorë,
Nesër shpallen zgjedhjet lokale në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi nesër do ta nënshkruajë Aktvendimin për shpalljen e zgjed
Gjendet një kufomë e djegur në Lubeten të Shkupit Gjatë mbrëmjes së djeshme në fshatin Lubeten të Shkupit është gjetur një trup i djegur i pajetë. Siç njoftoi MPB sot,
"UEFA Super Cup", masa sigurie në aeroportin e Shkupit Gjithë udhëtarët të cilët kanë rezervime për të udhëtuar nga aeroporti i Shkupit, më datat shtatë, tetë dhe nëntë gusht,
Spërkatje nga ajri kundër mushkonjave në Shkup Në orët e para të mëngjesit të ditës së shtunë dhe të diel, do të kryhet dezinsektim kundër llojeve të ndryshme të mushk