999 rezultate për

shkup

Pamje emocionuese, tifozët e Shkupit dhurojnë spektakël në stadium (VIDEO) Ndeshja e sotme në kampionatin maqedonas mes dy skuadrave shqiptare, Shkupit dhe Renovës ka sjellë një moment fantastik
Dy të lënduar rëndë në pesë aksidente në Shkup Dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe tri me lëndime të lehta në pesë aksidentet që ndodhën gjatë 24 orëve
Tërmeti godet Greqinë, ndihet deri në Shkup Rrjeti Sizmologjik Telemetrik i Republikës së Maqedonisë, me stacion në Shkup, Vallandov, Ohër, Shtip dhe Pehçev, sot në
Gjykata lëshon urdhërarrest, Gruevski në kërkim nga policia Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, pas njoftimit nga Gjykata Penale e Shkupit se nuk ka mundur të gjejë të a
Dy ditë të "frikshme" për Shkupin, kaq aksidente kanë ndodhur Shkupi është përfshirë në një vlaë aksidentesh dy ditët e fundit. Siç raporothet, në harkun kohorë të dy ditëve, jan
Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon
Një i vdekur dhe një i plagosur nga aksidenti në aksin Shkup-Veles Gjatë ditës së djeshme në autostradën Shkup – Veles ka ndodhur aksident komunikacioni me pasoja fatale, ku një person ka
Loja e tmerrshme që është përhapur në shkollat e Shkupit (VIDEO) Në rrjetin social Tuiter, platforma “Vidi Vaka” (Shiko kështu), ka publikuar një video ku thotë se “kështu duket “loja”
Nimic: Udhëheqësia dhe politikanët në Shkup janë para vendimeve të mëdha Udhëheqësia dhe politikanët në Maqedoni do të duhet të sjellin vendime të mëdha për të ardhmen e vendit të tyre, deklaro
Aksident i rëndë në Shkup, lëndohet nëna dhe fëmija Dy persona janë lënduar në aksidentin e rëndë që ndodhi sot në Bulevardin Ilinden pranë Fontanës në Parkun e Qytetit të
Ka shqiptarë, vdes edhe personi i dytë nga përleshja me armë në Shkup Nga lëndimet me armë zjarri, nga të shtënat që mbrëmë, gjysmë ore pas mesnate ndodhën në rrugën “Franklin Ruzvelt” ndërr
Një i vrarë dhe dy të plagosur rëndë nga përplasja me armë në Shkup (FOTO LAJM) Gjatë përleshjes së mbrëmshme me armë mes dy makinave në Shkup ka mbetur i vrarë një person. Fillimisht u raportua vetëm
Përplasje me armë në Shkup, ka të plagosur Në rrugën “Ruzveltova”, në afërsi të Prokurorisë Speciale Publike në Shkup mbrëmë ka ndodhur një përleshje me armë mes d
Shkup: Marsh në përkrahje të Maqedonisë Evropiane Në Shkup sot pasdite po mbahet Marsh për Maqedoni Evropiane, të cilin e organizon Koalicioni “Së bashku për Maqedoni Evr
Fluks vizitash para referendumit në Shkup, ndërkombëtarët bojkotojnë Ivanovin Në kuadër të fushatës së referendumit të 30-shtatorit, kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi do të vazhdojë të jetë qendër e v
Padi kundër dy personave për vrasjen e Nikolla Sazdovskit Prokuroria themelore publike Shkup, sot ka parashtruar akt të prokurorisë me propozim për vazhdim të masës "paraburgim"
Emigrantë afganë dhe pakistanezë kapen në Maqedoni Në një kontroll të rregullt në bulevardin “Gjevgjelia” në Gjevgjeli, nëpunësit policorë mbrëmë në orën 01:00 pas mesnate
Rusia i reagon Merkelit për vizitën në Maqedoni Pas vizitave në Shkup të sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg si dhe kancelarëve të Austrisë dhe Gjerm
Merkel apel nga Shkupi: Më 30 shtator dilni votoni, mos rrini në shtëpi Kancelarja gjermane Angela Merkel ka ftuar qytetarët e Maqedonisë që më 30 shtator të dalin në referendum dhe të votojnë
Mësoni ku ndodhet rruga që mori emrin Stolenberg Në shenjë falënderimi ndaj diplomatit nga Norvegjia Torvald Stoltenberg, për ndihmën që i ka dhënë Shkupit gjatë tërmeti