999 rezultate për

shkup

Prokuroria e Kërçovës në “gjah” pas “El Cheka”-s Të ashtuquajturin person “El Çeka”, i cili për disa ditë nëpërmjet profilit në rrjetin social “Fejsbuk” është duke shpër
Prokuroria dhe zjarrëfikësit tregojnë si u nxorën nga dheu dy vëllezërit nga Shkupi Prokuroria Themelore Publike jep informacione të detajuara rreth tragjedisë në Çair. Ata thonë se në vendin ku po zhv
Tragjedi në Çair të Shkupit, dy vëllezër vdesin pasi i zë dheu poshtë Dy punonjës ndërtimi e kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut deri sa po punonin në hapjen e një kanali të një objekti
Gjendet një person pa jetë brenda makinës n♪ Shkup Në SPB Tetovë është denoncuar se, në rrugën regjionale Zhelinë-Siriçinë në afërsi të një objekti hotelerik, është vërejt
Makina merr flakë brenda karburantit, detaje nga ngjarja që alarmoi Shkupin Dje rreth orës 14.00 në Shkup, në rrugën “Kliment Ohridski”, në pompën e benzinës ka shpërthyer zjarr në një makinë të t
Shpërthen bombola e gazit, merr flakë shtëpia në Shkup Është djegur një banesë në ndërtesat “Binjaket” në lagjen Karposh 4 të Shkupit. Sipas informacioneve të para, banesa
Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi Zaev-Ahmeti për “fshesën” Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, takim ky që lid
Përfundon faza e parë e spërkatjes kundër mushkonjave Faza e parë e spërkatjes kundër mushkonjave në rajonin e Qytetit të Shkupit është bërë në orët e hershme të mëngjesit, k
“Maturantët 2019” parakalojnë në sheshin “Maqedonia” Në sheshin “Maqedonia” sot në mesditë do të mbahet manifestimi tradicional “Parakalimi për maturë 2019”, në të cilin do
Policia e gjen gruan që braktisi foshnjën e saj në Shkup. Nëna tregon arsyen Policia ka identifikuar nënën e cila e ka braktisur foshnjën e saj në një park në lagjen Fushë Topanë në Shkup. Ajo ë
12 aksidente në 24 orë në Shkup Shtatë persona kanë marrë lëndime të lehta në shtatë prej gjithsej 12 aksidenteve të cilat kanë ndodhur gjatë njëzet e k
E rëndë, një 32-vjeçare hidhet nga ura në Shkup Një femër e moshës 32 vjeçare është hedhur nga mbikalimi hekurudhor në bulevardin “Treta Makedonska Brigada”, afër ambul
Stuhia "Andrea" drejt Maqedonisë, alarm në Shkup Stuhia “Andrea” pritet të përfshijë Maqedoninë e Veriut në ditët në vijim dhe të sjell reshje të mëdha me sasi prej 50 d
Vdes në burgun e Idrizovës shqiptari nga Shkupi Xhengis Xhemaili nga Shkupi ka ndërruar jetë në burgun e Idrizovës në Maqedoni. 54 -vjeçari ishte dënuar me 13 vite
A e di Papa Françesku se Nënë Tereza është shqiptare? (FOTO LAJM) Papa Frençesku gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, kushtuar Nënë Terezës, qëndroi në Shkup, pikërisht në shtëpi
Rrokolliset kamioni në autostradën Tetove-Shkup Një kamion është rrokullisur në autostradën Tetovë-Shkup. Për momentin nuk dihen shkaqet që kanë sjell deri te fatkeq
Tërmeti trondit Shkupin Një tërmet me intensitet prej 2.5 ballëve të shkallës Rihter ka goditur Shkupin. Tërmeti ka ndodhur në orën 05:58 minuta
Për nder të Papës, Maqedonia shtron rrugët me asfalt Ekipet e Ndërmarrja Publike (NP) “Rrugë dhe rrugica” janë duke e gërryer shtresën e vjetër dhe do të vendosin asfalt te
Në këtë datë hapet autostrada Prushtinë-Shkup Është caktuar data për inaugurimin e autostradës Prishtinë – Shkup. Kjo është bërë e ditur sot në mbledhjen e 99’të, të
Rrugëtimi i Edita Bytyqit nga Shkupi në Columbia University Edita Bytyqi nga Shkupi, edhe pse e re në moshë, ajo tashmë ka prekur endërrën duke qenë studente në njërin prej univers