999 rezultate për

shkolla

Kontroll nëpër shkolla, një person përfundon në pranga Kontrolli nëpër shkolla ka bërë që Policia e Durrësit të sekuestrojë dy armë të ftohta dhe një pistoletë imituese. Si
Rrezikoheshin fëmijët, bllokohen 77 kg produkte ushqimore pranë shkollave e çerdheve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), ka kryer inspektime, në rang vendi, pranë bizneseve (fast-food, piceri, byrektore,
Shpërndanin 'mall' afër shkollave në Vlorë, pranga kryetarit të grupit Policia e Vlorës ka finalizuar operacioni antidrogë të koduar “PlayStation”, ndërsa kë vënë në pranga një person dhe nj
Emigrimi boshatis fshatin e Zagorisë, dy shkolla me nga 5 nxënës Top Story udhëtoi drejt fshatrave të Zagorisë për të parë nga afër pasojat e largimeve masive. Zagoria ka patur më shumë
Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
Tërmet i fortë godet Italinë, evakuohen shkollat Një lëkundje e fortë e tokës ka frikësuar të gjithë territorin e Catanzaros në Itali. Tërmeti 4.0 ballë i shkallës Rihte
Emigrimi po zbraz shkollat e Kosovës Mësues me gjithnjë e më pak nxënës! Fenomeni i migrimit ka prekur ndërkohë sistemin arsimor në Kosovë. Por dëmtimi i ars
ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike messhkollave të mesme nga Struga dhe Ohri ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike ndërmjet shkollave të mesme nga Struga dhe Ohri.
Çfarë la pas tërmeti i djeshëm në Stamboll (VIDEO) Një tërmet prej 5.8 magniutë shkundi qytetin turk – Stambollin, gjatë ditës së djeshme. Sipas AFAD, epiqendra e tërmetit
Përmbyten 3 shkolla në Tiranë, pezullohet mësimi Eshtë pezulluar mësimi në tre shkolla në Tiranë për shkak të reshjeve të mbrëmshme. Janë përmbytur katet e para të sh
50 banesa të shkatërruara, si edhe 34 shkolla e 13 godina universitetesh të dëmtuara nga tërmeti Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka publikuar shifrat e para të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i pasd
S'ka më tërmete, nga nesër të gjithë në mësim Ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka njoftuar se nxënësit nesër do i kthehen mësimit në shkolla. Përmes një postimi n
Mbyllen çerdhet, kopshtet dhe shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan Ditën e djeshme ministrja e Arsimit Besa Shahini njoftoimbylljen e shkollave 9 vjeccare në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.
TERMETI/ Pezullohet mësimi në këto tre qarqe Nxënësit e shkollave në Tiranë, Durrës, por edhe në Elbasan nuk do të zhvillojnë mësim këtë të hënë për shkak të tërmete
Situata në shkolla pas tërmeteve, Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) dhe të gjitha institucionet e saj të varësisë në të gjithë vendin, që në
Shkolla në Korçë s’hap dyert për nxënësit, janë strehuar të dëmtuarit nga tërmeti Ndërsa të gjithë oborret e shkollave gumëzhijnë nga zërat e nxënësve, ajo e Floqit është në heshtje këtë fillim viti shk
Shahini bën gafën më spektakolare në historinë e Arsimit në Shqipëri Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dalë sot në një konferencë për shtyp, për të renditur një sërë suksesesh, që qever
Shqipëria po "shkrin": Në 8 vitet e fundit, numri total i nxënësve ra me 27% Tkurrja e popullsisë është duke e ndikuar drejtpërsëdrejti edhe sektorin e arsimit në vend. Çdo vit, numri i nxënësve në
Masa të reja për parandalim e veprimtarive kriminale në shkolla Në nisje të vitit të ri shkollor, Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi tha se policia është në gatishmëri për të ga
​Sot protestohet kundër mbylljes së shkollave në Kamenicë Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës sot në mesditë do të organizojë një protestë para ndërte