999 rezultate për

shkolla

Do të hapen dhe shkollat, Greqia publikon planin e lehtësimit të masave Kur po mbushen dy muaj nga marrja e masave izoluese pothuajse në të gjithë europën, qeveritë njëra pas tjetrës po mendoj
Italia mbyll shkollat, Conte tregon kur do të hapet viti shkollor Shkollat ​​në Itali do të qëndrojnë të mbyllura gjatë pushimeve verore dhe do të hapen përsëri në shtator, d
A do të mbyllet viti shkollor? Shahini: Skenarët i kemi gati Ministrja e Arsimit, Besa Shahini thotë se në fund të këtij muaji do të vendoset përfundimisht se çfarë do të ndodhë me
COVID-19 në Shqipëri, Berisha tregon "ilaçin" e vetëm në këtë situatë Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një lidhje me Skype për emisionin Aktualitet në Fax Neës foli mbi situatën pandemike
Spasovski: Pas festave të majit do të diskutohet kur fëmijet do të kthehen në shkolla Kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se pas festave të majit, do të diskutohet nëse se kur fëmijët do të kthehen nëp
Do hapen apo jo shkollat këtë vit? Rama: Javën tjetër jepet vendimi Kryeministri Edi Rama me anë të një deklarate online në Facebook, ka bërë me dije kur do të merret vendimi për shkollat.
Mposhtën koronavirusin? Këto vende evropiane nisin javën me lehtësimin e masave Disa vende evropiane po e fillojnë javën e re me hapa prove për të lehtësuar bllokimet e rrepta në vend si masa per fren
Danimarka lejon fëmijët të rikthehen nëpër shkolla Fëmijët deri në moshën 11 vjeçare po kthehen nëpër çerdhe dhe shkolla në të gjithë Danimarkën, pasi qeveria e këtij vend
15 mln euro për ndërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti Bashkimi Europian ka miratuar fondin 15 milionë euro për të rindërtuar shkollat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në
Besa Shahini: Kur do të rinisi shkolla? Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar së fundmi se viti shkollor nuk do të përsëritet. Shahini sqaroi në një in
Mësimi online, sfidë e ditëve të sotme: Shembulli i njërës prej shkollave më të mira në Tiranë Ndërsa po përfundojmë javën e pestë të mësimit nga shtëpia, duket se shumë shkolla jamë përshtatur shumë shpejt me metod
RINDERTIMI/ Rama: Do të nisë ndërtimi i lagjes së re në Thumanë, gati dokumentat për 46 shkolla Teksa foli për lehtësimin e masave por ndërkohë theksoi edhe burg për ata që nuk rrespektojnë fashat e orarit, kryeminis
Shtyhet sërish hapja e shkollave, kopshteve dhe çerdheve Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar mbylljen e shkollave, kopshteve, dhe çerdheve deri në përfundim të situatës me pan
Koronavirusi, ndërron jetë i riu shqiptar në New York Në New York është shënuar viktima e parë shqiptare nga koronavirus. Andre Ljuljovic vdiq nga komplikimet e shkaktuara
MASH hap konkursin për regjistrim në shkollat e mesme Ministria e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut ka bërë thirrje publike për regjistrimin e nxënësve në shkollat
OBSH: Gabimi më i madh që mund të bëjnë shtetet, të rihapin shkollat dhe bizneset Në ditët e sotme, OBSH ka vetëm një thirrje për qytetarët në vendet e prekura nga koronavirusi, higjena personale dhe ve
Shkollat do qëndrojnë mbyllur, Shahini flet për provimet e maturës dhe skemën e vlerësimit Ditën e djeshme u vendos që shkollat dhe kopshtet të qqëndrojnë mbyllur deri në datën 3 prill me qëllim parandalimin e p
Koronavirusi në Shqipëri, shtyhet deri në këtë datë hapja e shkollave Pas rekomandimit të Komitetit të Ekspertëve, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka firmos
KORONAVIRUSI/ Franca mbyll shkollat, Macron bën apelin e rëndësishëm E gjithë bota po jeton pandeminë e koronavirusit. Në Europë, rastet e të infektuarëve po shtohen ora orës teksa qeveritë
Rama zbulon vendimin, sa shkolla e godina studentësh do të rindërtohen (FOTO LAJM) Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se sapo është firmosur Vendimi i Këshillit të Ministrave, p