999 rezultate për

shkolla

Caktohet data, kur fillon shkolla në Greqi Qeveria greke ka marrë më në fund vendimin për datën në të cilënd o të hapen shkollat. Siç konfirmoi zëdhënësi i qeve
Mjeku tregon studimin, COVID-19 në shkolla është krejtësisht i kufizuar Epidimiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit, në prag të nisjes së vitit shkollor. Duke
OBSH: Virusi është ende i pranishëm, po planifikohet rihapja e shkollave “Virusi është ende i pranishëm dhe ne duhet të mësojmë si të jetojmë me të”. Deklarata u bë nga Drejtori Rajonal për Eur
A do hapen shkollat në shtator? Ja tri variantet, jo rikthim 100 % në klasa! Pas shpërthimit të Covid-19, gjimnazi “Petro Nini Luarasi” dyert e shkollës i hapi vetëm në ditët kur u zhvilluan provim
SKANDAL/ Aleanca për Shqiptarët i quan shqiptarët dele (FOTO LAJM) Shqiptarët e 18 viteve të fundit nuk janë asgjë tjetër përveq se DELE! Kështu ka shkruar në profilin e tij në facebook,
Pas ikjes së Sokol Sadushit, hapet gara për drejtorin e ri të shkollës së Magjistraturës Shkolla e Magjistraturës hap garën për drejtues të institucionit. Këshilli Drejtues i shkollës që prodhon gjyqtarët dhe
Shifra shqetësuese, popullata e Maqedonisë po plaket, shkollat ​​po boshatisen Tendencat negative demografike në vendin tonë po marrin gjithnjë e më shumë vrull dhe këtë e ilustrojnë më së miri nga t
Komuna e Malishevës hap shkollat dhe çerdhet Komunën e Malishevës në Kosovë ka hapur të gjitha shkollat, përkatësisht klasat e nënta, e po ashtu edhe çerdhe. Kjo
Mbi 120 shkolla në Izrael mbyllen përsëri për shkak të COVID-19 Tre javë pasi Izraeli rihapi dyert e të gjitha shkollave të tij, gjithnjë e më shumë po mbyllen përsëri për shkak të një
550 efektivë policie në monitorim të shkollave gjatë zhvillimit të provimit të maturës (VIDEO) 550 punonjës policie monitoruan sot godinat në të clat maturantët zhvilluan provimin e gjuhës së huaj. Nga të gjitha
A duhet t'i frikësohemi përhapjes së virusit në shkolla? Disa nxënës në shkollat shqiptare i janë rikthyer sot mësimit, mes frikës nga koronavirusi i ri. Ndërkohë vende të ndrys
U matet temperatura dhe qëndrojnë larg njëri-tjetrit, maturantët rikthehen në shkolla Pas më shumë se dy muajve mësim online, maturantët i janë rikthyer auditoreve në shkolla. Ata do mund të zhvillojnë m
Filipçe: Hapja e shkollave mund të sjellë përkeqësim të situatës Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe nuk u përgjigj konkretisht nëse Komisioni për sëmundje ngjitëse ka sugjeruar se pe
Gjermania rihap shkollat, por asgjë nuk është më si më parë (FOTO LAJM) Gjermania ka vendosur të rikthejë në shkolla nxënësit por asgjë nuk do të jetë si më parë. Fëmijëve ju është mësuar s
Hapen shkollat dhe dyqanet, Merkel skeptike për lehtësimin e masave Presionet e ekonomisë dhe landeve dhanë rezultate: masat drastike të kufizimeve për shkak të virusit Corona do të lehtës
Gjermania parashikon rihapjen e të gjitha dyqaneve dhe shkollave në maj Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se do të flasë sot në mesditë në lidhje me lehtësimin e masave në Gj
Shembja e shkollave në Durrës, Xhaferraj: Qeveria do të mbyllë tenderët në mënyrë jo-ligjore Si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, Këshillit Bashkiak Durrës ka miratuar vendimin e prishjes së disa shkollave. Në
Vendim i qeverisë: Hapen shkollat, vetëm për këto nxënës Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka dhënë detajet e fundit nga vendimi i qeverisë nëse do të hapen apo jo shkollat. M
Ademi: Nuk është e vërtetë që shkollat do të rihapen në 18 maj Ministri i Arsimit dhe Shkencës në faqen e tij në Facebook e ka shpërndarë një vendim të ministrisë, që sipas tij është
Vatra e shpërthimit të koronavirusit, Kina rihap shkollat Ndonëse Kina është vendi nga ku shpërtheu pandemia e koronavirusit, ajo tashmë e ka kaluar pjesën më të madhe të rreziku