999 rezultate për

shkolla

Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
Apel i fortë i Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e shkollave Në deklaratën e sotme MSH apeloi për një kujdes të shtuar të qytetarëve, veçanërisht pas nisjes së shkollave. ” Minis
Ja si do të zhvillohet procesi mësimor nga 1 tetori në Maqedoni Viti shkollor mund të fillojë me model të kombinuar dhe gjithkund ku kushtet janë të plotësuara nga protokollet shëndetë
Shkolla me tre turne, Rama mesazh të fortë drejtuesve të arsimit Vetëm pak ditë para fillimi të shkollës, kryeministri Rama ka zhvilluar sot një mbledhje online me drejtuesit e instituc
Hapen shkollat në vend, ulen në banka 5400 nxënës Janë hapur sot 600 shkolla publike në Shqipëri para fillimit të vitit shkollor për 5400 nxënës që nuk kanë ndjekur mësim
​Kina po i rikthehet normalitetit, Wuhan hap shkollat Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi qyteti kinez i Wuhanit, më i godituri nga pandemia ka vendosur të rihapë
DETAJET/ Si do të veprohet në rast se një nxënës, apo një mësues infektohen me Covid-19 Në një video-mesazh të fundit në rrjetet e saj sociale Ministrja Besa Shahini ka njoftuar mbi publikimin e udhëzuesit pë
Qeveria vendos: Shkollat fillore dhe të mesme hapen më tetor Qeveria në mbledhjen e sotme miratoi disa vendime për hapjen e shkollave dhe mbarëvajtjen e mësimit për vitin e ri shkol
18 nxënës në klasë dhe orë të shkurtuara, zbulohet plani për rikthimin në shkolla Më 14 shtator, të gjithë nxënësit do të ulen në bankat e shkollës, nën kushte të rrepta sigurie, por kohëzgjatja e qëndr
Situata nga Covid-19, Greqia diskuton të shtyjë hapjen e shkollave Qeveria greke po diskuton mundësinë e shtyrjes së hapjes së shkollave. Ministrja e Arsimit tha se, megjithëse ka një
Rama publikon videon nga shkolla në Vorë: Po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin me një video nga ecuria e punimeve të shkollës në Vorë. Rama ka publikuar
Pyetje-përgjigje për prindërit: Shkolla, koronavirusi dhe kolla në mëngjes 1- 7.30 e mëngjesit, fëmija ka një kollë të lehtë dhe nëna ose babai i masin temperaturën. Fëmija nuk ka temperaturë, a
Qytetarët e Kosovës kërkojnë kthimin e nxënësve në shkolla, kundër mësimit online Edhe pse kanë mbetur vetëm 1 javë për fillimin e vitit shkollor, MASH nuk ka vendosur ende se si do të mbahet ky proces.
Gjermani, maska e domosdoshme edhe jashtë klasave Bilanci i javëve të para të shkollës në Gjermani është pozitiv, sipas ministres së Arsimit, Anja Karliczek, e cila theks
Pipero parashikon sesi do të jetë situata e Covid në vjeshtë: Jam dakord për hapjen e shkollave! "Ky është lajmi më i mirë i mundshëm i marrë në këtë situatë sa i përket hapjes së shkollave, kam qenë dhe jam partizan
Plani për hapjen e shkollave, si do të bëhet mësimi në kushte pandemie Në pilotimin e parë për hapjen e shkollave më 18 maj për maturantët, ekspertët e Shëndetit Publik hartuan protokollin e
9-vjeçarja e gjimnazi rikthehen në banka më 14 shtator, shkollat hapen me turne Nuk ka një vendim në bllok për të gjitha shkollat për mënyrën sesi do ta organizojnë mësimin, por një gjë është e sigurt
"Do hapen", Rama ka një përgjigje për vitin e ri shkollor Edhe kryeministri Edi Rama njoftoi sot se shkollat do të rihapen në shtator, pavarsisht se koronavirusi është ende nëpër
A do hapen normalisht shkollat në Shqipëri? Besa Shahini tregon skenaret e mundshme Mbi paqartësitë e shumta, ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini, foli rreth rifilimit të vitit të ri sh
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll