999 rezultate për

shkolla

Filipçe: Maskat mbrojtëse nuk janë të rrezikshme për fëmijët Ministri Venko Filipçe konsideron se mbajtja e maskave për tetë orë në shkolla nuk paraqet rrezik për fëmijë dhe se kjo
COVID-19 në Shqipëri, 1 mijë mësues shtesë për të përballuar situatën në shkolla Këshilli i Ministrave ka vendosur që të shtojë 1 mijë mësues për të përballuar nevojat gjatë pandemisë në vitin shkollor
Pandemia mbyll shkollat, por rihap pub-et, çudia në shtetin afrikan Autoritetet në shtetin afrikan të Kenias vendosën të rihapin pas 6 muajsh lokalet e natës dhe pub-et, të cilat ishin mby
COVID-19 në shkolla, konfirmohen pozitivë katër mësues të tjerë Me hapjen e shkollave, janë shtuar rastet e COVID-19 në stafin mësimor. Katër mësuesë janë konfirmuar pozitivë me Cov
Kryemadhi i drejtohet Ramës: Mos kurseni për shëndetin e fëmijëve Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me rastet mes nxënësve dhe mësuesve me COVID-9. Ajo thotë
COVID-19 bën namin në shkolla: Në Bulqizë infektohet 5 mësues dhe drejtori Me nisjen e shkollave, janë shtuar rastet e COVID-19 në ambientet arsimore në vend. Mësohet se në Bulqizë në shkollën
10 ditë shkollë, infektohen mbi 160 mësues dhe nxënës në Shqipëri Me përfundimin e javës së dytë të vitit të ri shkollor, situata në shkolla në të gjithë vendin është përkeqësuar, por qe
Hapet gara për 300 psikologë në shkolla, çfarë ju duhet Ky vit i ri duhet t’i gjente shkollat me 2-fish më shumë psikologë, referuar deklaratës së muajit gusht të ishministres
COVID-19/ Pipero tregon rrethanat që çojnë në mbylljen e shkollave Mjeku Pëllumb Pipero, në një lidhje direkte me “Ditari” në A2, tregoi rrethanat e vetme që mund të çojnë në një rimbyllj
Mësues e nxënës të infektuar, si duhet të reagojnë shkollat në rast infektimi me COVID-19 Tetë fëmijë nën moshën 10 vjeç dhe tetë mësimdhënës të shkollës fillore “Mustafë Venhari” në Vushtrri, kanë rezultuar po
Hapja e shkollave, shkon në 20 numri i mësuesve të infektuar Hapja e shkollave është shoqëruar me shqetësime të mëdha për shkak të situatës së vështirë nga pandemia. Listës së të
10 pyetjet që të gjithë prindërit duhet t'u bëjnë mësuesve kur fillon shkolla Prindërit i kanë kthyer në rutinë takimet me mësuesit kur fillon fillon shkolla dhe për nevoja të ndryshme. Edhe pyetje
C'do ndodhë nëse ka nxënës me COVID-19? Manastirliu sqaron skenarët në rast rreziku Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manstirliu ka folur lidhur me rreziqet e hapjes së shkollave për pandeminë ndërsa ka fol
Ish-deputetja nxjerr pamjet: Grumbullime masive në shkolla, realiteti ndryshe nga propaganda e Ramës (VIDEO) Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi ka bërë publike disa pamje nga dita e parë e shkollës, ku tregon se nuk po zbatohen
Shkolla nis nesër, Rama jep mesazhin e rëndësishëm Ditën e nesërme nis shkolla për të gjithë nxënësit. Kryeministri Edi Rama ka bërë një urim për të gjithë nxënësit që
Një ditë para fillimit të shkollës, 700 fëmijë të infektuar në Kosovë Kjo e hënë, 14 shtator shënon hapjen e shkollave të cilat u mbyllën prej marsit si pasojë e pandemisë. E pse ministria k
"Po vjen periudhë e vështirë", Manastirliu mesazh para hapjes së shkollave Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një mesazh për nxënësit, mësuesit dhe pr
Hapja e shkollave të hënën, drejtoresha e OBSH për Shqipërinë jep dy mesazhe Drejtoresha e OBSH-së për Shqipërinë, Dr. Bettina Menne, ka lëshuar një mesazh për nisjen e vitit të ri shkollor të hënë
Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
Apel i fortë i Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e shkollave Në deklaratën e sotme MSH apeloi për një kujdes të shtuar të qytetarëve, veçanërisht pas nisjes së shkollave. ” Minis