999 rezultate për

shkelje

INPO organizon debatin për shkeljet e prokurimit Në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit” të mbështetur nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë, Iniciativa për Progres (INPO),
Shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës për Podujevë Ministria e Infrastrukturës ka bërë shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës nga Besia në Podujevë. Kjo minist
Elektricisti vdiq në krye të detyrës,arrestohen dy kolegët e tij Policia ka vënë në pranga dy elektriçistë pas hetimeve të kryera në lidhje me vdekjen e kolegut të tyre në krye të detyr
LDK dërgon në Gjykatën Supreme katër aneksa Lidhja Demokratike e Kosovës – LDK, përmes një komunikate për media bën të ditur se ka bërë katër ankesa për shkelje në
Deputetja: Ministri Hamza ka shkelur ligjin e Kosovës Deputetja e Vetëvendosjes, Shqipe Pantina, pati një përplasje me ministrin e Financave Bedri Hamza, i cili ka qenë guver
Xhaferri: Janë bërë shkelje procedurale gjatë arrestimeve Kreytari i Kuvendit Talat Xhaferi duke komentuar aksionin e sotëm policor ku janë arretuar edhe deputet të VMRO-DPMNE-s
Denoncimi i Berishës: 30 oficerë rrezikojnë përjashtimin nga Policia për shkak të Tahirit Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sërish nëpërmjet qytetarit dixhital, këtë herë lidhur me 30 oficerë policie.
Blerim Sejdiu shkarkon drejtorin e shkollës në Zhelinë, revoltohen banorët Kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu ka nisur me shkarkime antiligjore në shkolla. Ai ka shkarkuar drejtorin e
Koreja e Jugut paralajmëron Phenianin të mos shkelë marrëveshjen e armëpushimit Ministri koreano-jugor i Mbrojtjes Song Young-moo ka shtuar presionet ndaj Veriut, duke paralajmëruar Phenianin që të mo
Kurteshi: Beqir Kalludra ka bërë shkelje ligjore Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, sot përmes një konference për media ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra ka bërë
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
Analisti për akuzat e opozitës ndaj Dakos: Le të nxjerrin fakte Analisti Andi Bushati ka reaguar në lidhje me akuzat e Lulzim Bashës ditën e djeshme kundër Vangjush Dakos dhe faktit
EULEX-i të peshkojë peshqit e mëdhenj që janë brenda tij Misioni i EULEX-it, i ardhur në Kosovë para gati dhjetë vjetësh për të ndihmuar në fushën e rendit dhe të ligjit, i cili
Selimi nuk do të paguajë haraçin për Thaçin Rexhep Selimi ka thënë se askush s’duhet të paguajë haraçin e nënshkrimit të demarkacionit me Malin e Zi. Ka thënë se Sh
E vërteta e videos që po çmend rrjetin: Kush është i moshuari dhe çfarë deklaruan në polici (VIDEO) Videoja e dy të rinjve që lidhin dhe varin një të moshuar në kovën e një eskavatori duke e drejtuar nga lumi po bën xhir
Shkarkohen drejtorët e Burgjeve Ministrja e Drejtesisë Etilda Gjonaj ditën e sotme ka njoftuar në një konferencë për mediat shkarkimin e disa drejtorëve
Kusari-Lila përsëri gjobitet me mijëra euro Kandidatja e Alternativës për Gjakovën Mimoza Kusari-Lila është dënuar për herë të katërt gjatë këtyre zgjedhjeve për sh
Policia bën "namin" në Tiranë, 300 policë në terren për gjoba Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për rritjen e parametrave të sigurisë në fundjavë duke evidentuar dhe
Avokati i Popullit hap zyrat për të paraqitur shkelje të së drejtës zgjedhore Të gjitha zyrat e Avokatit të Popullit do të jenë të hapura për të gjithë qytetarët të cilët do të votojnë në zgjedhjet
MPB paralajmëron se nuk do të tolerohet asnjë shkelje gjatë procesit zgjedhor Ministria e Punëve të Brendshme ju ka bërë apel partive politike dhe simpatizuesve të tyre të respektojnë rregullat zgje