999 rezultate për

shkelje

Ambasadori britanik: Korrupsioni mund të bëhet kulturë në Kosovë Ambasada Britanike në Prishtinë ka vazhduar mbajtjen e serisë së saj “Brit Talks”, që ka në fokus diskutimet për luftën
Të shtyra, sherre dhe shkelje me këmbë: Pamje nga Black Friday në botë (VIDEO) Black Friday është shënuar në gjithë botën, ku turma e klientëve të interesuar për të blerë produktet e preferuara kanë
Gazetarët nga Kosova sikletosin Koçijançiçin: Pse nuk reaguat për Interpolin? Dy gazetarët kosovar, Augustin Palokaj dhe Virtyt Gacaferi nga Deutche Welle, e kanë vënë në siklet zëdhënësen e Bashkim
Kapen shkelje pa fund, mbaron deklarimi i Shpend Maxhunit për rrëmbimin e mësuesve turq Shpend Maxhuni ka përfunduar raportin e tij para Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me rrëmbimin e mësuesve turq nga
Zbardhet deklarata e fortë e Ramës për Metën, çfarë u tha ai deputetëve Kryeministri Edi Rama e ka quajtur mosdekretimin e Sandër Lleshit si Ministër të Brendshëm, një shkelje të Kushtetutës n
Bënin gara shpejtësie në rrugët e Tiranës, 13 shoferë përfundojnë në pranga (VIDEO) Policia Rrugore forcon kontrollet gjatë fundjavës, ndërsa u ‘shtrëngon rripin’ drejtuesve të mjeteve që nuk zbatojnë rre
Policia bën kërdinë me gjoba në Tiranë, këto janë shkeljet kryesore Policia Rrugore e Tiranës ka vendosur rekord gjobash gjatë 24 orëve të fundit pas një aksioni të urdhëruar nga instancat
OKB "dënon" ndalimi e burkës në Francë: Shkelje e të drejtave të njeriut Komiteti i Kombeve të Bashkuara (OKB) për të Drejtat e Njeriut ka vendosur se ndalesa e burkës në Francë është shkelje e
Rrezikon burg për shkelje të privatësisë, Wanda Nara mohon gjithçka Bashkëshortja e Mauro Icardit, Wanda Nara rrezikon 4 muaj burg për publikimin e disa të dhënave personale në rrjetet soc
Policia e Tiranës bën bilancin javor, kaq shoferë janë arrestuar Policia e Tiranës ka bërë bilancin e javës që lamë pas dhe bën me dije se shumë qytetarë janë gjetur në shkelje të rreg
Gjykata e Tenderëve i gjen shkelje tenderit të ministrisë së Lekajt Organi Shqyrtues i Prokurimit ka gjetur shkelje ligjore në tenderin e iniciuar nga Ministria e Infrastrukturës për “Mirë
215 km/h në autostradë, policia bllokon 71 patenta Policia Rrugore ka bërë më dije aksionet që ka zhvilluar gjatë natës së djeshme. "Fundjavë për të festuar të gëzuar,
Ylli i Manchester City "ngelet në këmbë" për 12 muaj Duket se policia angleze nuk fal as yjet e futbollit kur bëhet fjalë për shkelje të qarkulllimit rrugor. Së fundmi r
Lulzim Basha njofton deklaratë të jashtëzakonshme Pas daljes së sotme në drekë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron deklarata të forta sërish. Zyra p
Të dënohen ana që futën në listat e mashtruesve veteranët e vërtetë Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut me anë të një komunikate ka reaguar në lidhje me publikimin e
Mësoni nëse është shkelje e të drejtave të njeriut publikimi i listave Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Zhdukur dhe Peticione, në mbledhjen e mbajtur sot, nëpërm
Zbulohet gara ilegale në Shkup Gjatë aksionit për kontrollin dhe zbulimin e vozitësve që organizojnë dhe marrin pjesë në gara ilegale, mbrëmë në Shkup
Nëse korrupsioni mbahet sekret për kaq vite, FIFA nuk të ndëshkon FIFA ka zhdukur zyrtarisht korrupsionin, e për këtë është mjaftuar, figurativisht, me vetëm një të shtypur të butonit “f
Shoferë bëni kujdes, tani kontrolloheni edhe nga ajri Tashmë, policia rrugore ka nisur monitorimin e sjelljes së drejtuesve të mjeteve në rrugë, edhe nga ajri. Llojet e sh
I forti me Range Rover bën gabimin e madh në rrugë, si e kapi policia (VIDEO) Policia Rrugore tani e tutje do të evidentojë me dron parakalimet e gabuara. Polica njoftoi sot se ka gjetur një “ilaç”