999 rezultate për

shkelje

Kërdia me gjoba, Policinë Rrugore do ta kishin zili edhe tatimet për të ardhurat në buxhet (VIDEO) Policia Rrugore ka ndëshkuar 134 qytetarë me masa administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit në automjete.
Ilir Beqaj thyen heshtjen pas audio-skandalit: Ja e vërteta e shkarkimit të drejtorit në Tropojë Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka reaguar menjëherë në profilin e tij në Facebook lidhur me video përgjimit (audio)
Shpërthimi në Ballsh, dyshime për shkelje të sigurisë Prokuroria ka nisur hetimet për shkelje të rregullave të sigurimit teknik, pas shpërthimit të ndodhur dy ditë më parë në
Avokati i Popullit: Ka degraduar procesi i hetimeve të vdekjes së Astrit Deharit Avokati i Popullit përmes një njoftimi për shtyp shprehet se mosrespektimi i dhimbjes së familjes Dehari, me deklarata k
Gjyqtari gjen shkelje, kërkon shfuqizimin për "Trepçën" "Ligji për 'Trepçën' është antikushtetues", ka thënë një gjyqtar i kolegjit të shkallës së parë i Dhomës së Posaçme të G
WSJ: SHBA mbyll hetimet, nuk gjen asnjë shkelje në shkollat e frymëzuara nga Gyleni Një agjenci shtetërore e Teksasit nuk ka gjetur asnjë shkelje gjatë një hetimi që ka zhvilluar ndaj Shkollave Publike “H
Tentoi të korruptojë policin, arretohet elbasanasi Policia ka arrestuar një person pasi ka tentuar të korruptojë policin, për të mos e gjobitur ndërkohë që kishte kryer nj
"Kërdi" me gjobat, ja sa shoferë janë ndëshkuar Lidhur me mos vendosjen e rripit të sigurimit, Policia Rrugore ka ndëshkuar 492 qytetarë. Po gjatë fundjavës janë vendos
Ekspertët e pavarur: Këto janë shkeljet e rënda mjedisore në HEC-et e Valbonës Një grup ekspertësh mjedisi prej 9 personash me tituj shkencore kanë bërë ekspertizë të pavarur nëse leja mjedisore e dh
“Ad-Hoc” përshëndet përparimin e mediave në përcjelljen e situatës zgjedhore Komisioni i përkohshëm për ndjekjen e përfaqësimit mediatik doli në përfundimin se mediat kanë arritur përparim në bala
Kushtetuta e Kosovës duhet të ndryshohet Flitet shumë për shkeljet Kushtetuese por jo të gjithë qytetarët janë në dijeni se kur bëhet fjalë për këto shkelje.
Shkarkohen nga puna dy inspektorë të AKU-së Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shkarkuar nga detyra dy inspektorët e Drejtorisë Rajonale të AKU Tiranë, Etrit Berisha
Pranga 26 vjeçarit i cili tentoi të korruptonte policin me 5 euro Një 26 vjeçar është arrestuar, pasi ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë rrugore, për t’i falur shkeljen e bër
AKU pezullon dy inspektorët e Drejtorisë Rajonale Tiranë Pas denoncimit të bërë në emisionin “Fiks Fare”, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masën pezullim nga detyra për i
Mbi 2 mijë masa administrative në 24 orë Policia rrugore vijon aktualisht operacionet për konstatimin dhe ndëshkimin e rasteve të shkeljes së rregullave të qarku
Pezullohet Drejtori i Policisë së Lezhës, ja arsyeja Drejtori i Policisë së Lezhës, Dritan Lena është pezulluar nga detyra. Ndërkohë burime nga policia bëjnë me dije se masa
Pranga ish-drejtorit të uzinës ushtarake në Elbasan Ish-drejtori i uzinës ushtarake në Elbasan, i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre, mësohet se tashmë është vënë në
E pabesueshme/ 4 shkeljet e Edi Ramës në një foto Aktori i humorit, Julian Deda ka publikuar një foto në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet krye
Rama e Basha i japin dorën njëri-tjetrit Update-Rama dhe Basha janë ulur në tryezën e përbashkët në Pallatin e Kongreseve, ku kanë mbërritur pak minuta njëri pas
Ligjet më të çuditshme nëpër botë! Çdo vend i botës ka karakteristikën e tij, liggji është një e drejtë ligjore që duhet të respektohet nga të gjithë me që