999 rezultate për

shkaqet

Shkrumbohet një banesë në Tiranë, nuk ka të lënduar Një banesë dy katëshe është shkrumbuar rreth orës 15:30 në zonën e Laprakës, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rënies së z
"Pse jetojmë më keq se dy vite më parë? Na drejtojnë njerëzit e gabuar" Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bën përgjegjëse qeverinë për jetën e vështirë, që sipas tij, po bëjnë shqip
Një grua i jep fund jetës duke e vetëvarur Një 48 vjeçare është gjetur e vetëvarur në dhomën e saj nga familjarët, e ndërsa ende nuk dihen shkaqet. Policia e Elbas
I vë flakën vetes për 20 cm tokë (FOTO LAJM) Update - Jogo Derka nga Lushnja, ka vendosur të vetëdigjet para policisë në shenjë protestë për një çështje toke
Në flakë një kompani e përpunimit të drurit në Librazhd Paraditen e sotme, në Librazhd është përfshirë nga flakët një kompani e përpunimit të drurit, ndërsa mbeten të paqarta s
Zbardhet misteri i "shpërthimeve", reagon Ministria e Mbrojtjes Update -"Shpërthimet" janë shkaktuar nga shpejtësia e fluturimit të dy avionëve ushtarakë, të cilët ishin duke s
Incidenti në takimin e Llallës, Prokuroria jep shkaqet Mesditën e sotme, debate të forta janë shkaktuar në mbledhjen me dyer të mbyllura të kryeprokurorit Llalla me prokurorët
Studim/ Shmangni grindjet, jetoni më gjatë Të qënurit person edhe më i matur ju bën më të shëndetshëm. Dy studime të fundit që janë kryer në këtë drejtim, nëse duh
Këmbanë alarmi për korrupsionin, Totozani me një plan masash Sipas Igli Totozanit, korrupsioni ende mbetet një fenomen i përhapur që kërkon masa të veçanta dhe specifike. Kjo këmban
90-vjeçari hidhet nga kati i 6-të Një 90-vjeçar në Durrës, është hedhur nga kati i gjashtë dhe si pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Ende nuk dih
Gazetarja e Rai-t plagos me thikë të dashurin, nuk dihen shkaqet Gazetarja dhe prezantuesja e rrjetit televiziv italian Rai, është arrestuar nga policia italiane, pasi ka plagosur të da
Zbulohen shkaqet pse vajza e Robin Williams largohet nga rrjetet sociale Vajza e Robin Williams, Zelda, nuk do të jetë më e pranishme në rrjetet sociale, pasi asaj i janë dërguar mesazhe ofendu
Të rrezikuar nga depresioni, ja një ndër shkaqet Në bazë të një studimi të fundit anglez është arritur në përfundimin se përdorimi i lëndëve narkotike, sjell depresionin
Promovohet libri "Ushtria Çlirimtare Kombëtare - Lufta, shkaqet dhe paqja në Maqedoni" Gëzim Ostreni ka publikuar librin me titull “Ushtria Çlirimtare Kombëtare – Lufta shkaqet dhe paqja në Maqedoni”. Lib
Përplasen pesë makina, katër të plagosur në Qafë-Kashar Një aksident automobilistik me pasojë plagosjen e katër personave ndodhi sot në Qafë-Kashar. Sipas policisë në aksident
Tragjedia në "Kosova A", s'janë zbuluar shkaqet! Tragjedia që iu mori jetën 2 personave dhe plagosi 14 të tjerë në një shpërthim në repartin e Elektrolizës në "Kosova A"
Vetëvendosje: Të hetohen shkaqet e tragjedisë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka lajmëruar anulimin e të gjitha aktiviteteve elektorale të partisë që dre
Sherri mes Mayweather dhe reperit T.I, zbulohen shkaqet (VIDEO) Ndonëse ditë më parë u bë me dije një zënkë mes kampionit të boksit, Floyd Mayweather Jr dhe reperit T.I, sot dalin në d
Elbasan, 50-vjeçari gjendet i vetëvrarë me pistoletë në makinë Një 50-vjeçar është gjetur i vetëvrarë brenda makinës së tij në qytetin e Elbasanit. Sipas policisë Agron Marku ka qëllu
Çiftet drejt ndarjes, psikologët japin shkaqet Një lidhje e shëndoshë varet nga shumë faktorë, ama një studim i kryer së fundmi edhe një herë konfirmon faktin se afrim