999 rezultate për

shkaqet

Dhimbjet e kockave, shkaqet dhe trajtimi Origjina e dhimbjes mund të jetë e ndryshme, duke nisur që nga dhimbjet e zakonshme të kockave, deri te sëmundje të rënd
Raporti zyrtar, ja cilat janë shkaqet që çuan në përplasjen e avionit të Chapecoense Inspektorët e Aviacionit Civil në Kolumbi kanë prezantuar sot raportin paraprak mbi shkaqet e rrëzimit më 28 nëntor të a
Shkaqet dhe pasojat e cisteve në vezore Kistet e ovareve janë qese të mbushura me likid në ovare ose, sikurse ne i themi në gjuhë të thjeshtë pacientëve , “qese
Flet pronari i kompanisë "Lamia": Ja shkaqet e rrëzimit të aeroplanit Themeluesi i kompanisë ‘Lamia’, aeroplani i të cilës u rrëzua në Kolumbi, ku la të vdekur 75 persona, për herë të parë k
Zbardhen shkaqet/ Ja pse u arrestua shefi i Kardiologjisë në Spitalin e Shkodrës Policia e Shkodrës mbrëmjen e djeshme ka arrestuar shefin e Pavionit të Kardiologjisë në Spitalin Rajonal të Shkodrës, E
Sindorimi i zorrës së irrituar, simptomat dhe shkaqet Sindorimi i zorrës së irrituar (SZI) është një çrregullim i zakonshëm që prek zorrën e trashë (kolon). SZI është një gje
ZBARDHEN SHKAQET/ Ja pse ndodhi shpërthimi në rafinerinë e Ballshit Shpërthimi që ndodhi në Rafinerinë e Përpunimit të Naftës në Ballsh shkaktoi vdekjen e një punonjësi dhe plagosjen e gja
HIMARE/55-vjeçari gjen vdekjen duke bërë dush Autopsia pritet të zbardhë shkaqet e vdekjes së një 55 vjeçari, i cili është gjetur pa jetë duke bërë dush. Tashmë Po
Probleme me enjtjen e këmbëve? Ja cilat mund të jenë shkaqet Ënjtja e këmbëve për shkak të të ulurit të gjatë ose qëndrimit në këmbë ndikon negativisht mbi kualitetin e jetës së nje
Zbardhen shkaqet e aksidentit në aksin Shupenzë-Bulqizë Arrestohet drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksidentin në aksin Shupenzë-Bulqizë, aksident në të cilin mbetën të plagosur
Aksident me 3 makina në Golem, plagosen dy persona Dy persona janë plagosur, si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e së dielës. Nga informacionet paraprake, bëh
Emigranti i kthyer nga Italia dyshohet se u vra nga vrasës me pagesë Policia nuk ka të dhëna për një konflikt të mëparshëm të Erjon Mihallarit, personit që u vra një natë më parë në Elbasan
Shkaqet dhe simptomat e ulcerës Shkaqet kryesore të sëmundjes ulceroze janë dy, infektimi nga bakteri helikobakter-pylori dhe përdorimi apo abuzimi me b
Lupusi, shkaqet dhe faktorët e rrezikut Lupus është një sëmundje kronike inflamatore në të cilën vetë sistemi imunitar i trupit sulmon organet dhe indet. Inflam
Vdekja e nënës me gjithë fëmijën në maternitet, prokuroria zbardh shkaqet Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër ndalimi për dy mjekë të spitalit “Koço Glozheni”, pasi, në bazë të materialit het
"Masakër në shëndetësi" Një nënë e re, shtatzënë në muajin e nëntë ndërroi jetë sot bashkë me fëmijën që priste të lindte, në maternitetin "Koço
Ja momenti kur dy makinat marrin flakë te “Komuna e Parisit” (VIDEO) Dy makina janë përfshirë nga flakët dhe janë djegur tërësisht tek zona e “Komunës së Parisit” në Tiranë pasditen e sotme
Kujdes! Shkaqet dhe pasojat e kërcitjes së dhëmbëve Kërcitja e dhëmbëve është dukuria që ndodh kur shtrëngojmë fortë dhembët në mënyrë të vullnetshme ose jo. Kjo mund
Ja kush është i riu dhe shkaqet që çuan në ekzekutimin e tij në Ferizaj I riu Saimir Rexha i cili u ekzekutua para dy ditësh në Ferizaj të Kosovës, është qëlluar për shkak të një konflikti të
Bilanci tragjik/ 13 persona humbin jetën nga zjarri në Francë Të paktën 13 persona kanë ndërruar jetë dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një zjarr në një lokal në Rouen, në v