999 rezultate për

shkaqet

Shkaqet e rikthimit të krizës mes Arabisë Saudite dhe Iranit Situata u përkeqësua pasi Riadi shkatërroi një raketë të lëshuar prej rebelëve jemenas, të mbështetur nga Irani, dhe ka
Gruaja gjendet e vdekur pranë një parcele bujqësore në Fushë-Arrëz Fushë Arrëza është tronditur këtë mbrëmje, teksa një grua është gjetur e vdekur nga banorët të cilët kanë njoftuar polic
Shkaqet që fshihen pas gjymtyrëve të fryrë Për arsye të ndryshme thuajse të gjithë njerëzit kanë vuajtur të paktën një herë në jetë nga fryrja e gjymtyrëve. Ter
Zbardhen shkaqet pse Doka qëndroi në tribunë Hoze Marselo Ferreira habiti gjithkënd me listën e të grumbulluarve para Ilirisë. Në të mungonte emri i Albi Dokës, lojt
Plagosi me thikë vëllanë, zbulohen shkaqet Policia ka parandaluare një krim të mundshëm në familje, duke ndërhyrë në momentin që dy vëllezër po konfliktoheshin me
E FUNDIT/ Aksident me vdekje në aksin Fier - Lushnje Një aksident me pasojë 1 të vdekur dhe 2 të plagosur ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Lushnjë mbrëmjen e kaluar. Mësoh
Keni dhimbje të shpatullës? Ja 5 shkaqet kryesore (FOTO LAJM) Massimiliano Capuano, Ilir Binjaku, Benard Veliu, Klajdi Seidi Kur flasim për dhembjet e shpatullës kemi parasysh një
Vuani nga dhimbja e kokës? Ja cilat mund të jenë shkaqet Dhimbja e kokës është një nga shqetësimet më të zakonta që mund të përjetotjë një njeri dhe që në të shumtën e rasteve n
Zjarr i madh në Qafën e Koshovicës, digjen ullishtat (VIDEO) Zjarr në Qafën e Koshovicës në Fier. Mësohet se zjarri ka qenë aktiv prej disa orësh duke djegur ullishtat, pishat, dhe
Aksidentohet presidenti i klubit shqiptar Ded Ndreca Presidenti i Mamurrasit, Ded Ndreca, ka pësuar sot një aksident automobilistik pranë qytetit të tij. Ai është përplasur
Zbardhen shkaqet e aksidentit në Lezhë ku humbi jetën efektivi i policisë Janë zbardhur shkaqet e aksidentit të ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër, ku ka ndërruar jetë një punonjës policie i identif
Makina ne Llogara përfshihet nga flakët (VIDEO) Një makinë është përfshirë nga flakët pak momente më parë teksa ngjiste Qafën e Llogarasë. Nuk dihen ende shkaqet, p
5 shkaqet e sterilitetit Për sterilitetin e bashkëshortëve mund të flitet vetëm nëse shtatzënësia nuk ndodh pas dy viteve të marrëdhënieve të rre
Zbardhen shkaqet e konfliktit në Shkodër Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e plagosjes së Patmir Zylit, ky i fundit tashmë ndodhet në spital jashtë rr
Pamje të reja, si autobuzi përplas makinën mes Tiranës (VIDEO) Një aksident i frikshëm ka ndodhur sot në Tiranë. Në afërsi të “Stacionit të Trenit” në Tiranë një makinë është përp
Zbardhen shkaqet pse djali vrau babanë në Kamëz Djali qëlloi në drejtim të babait dhe nënës para pak minutash sot në Kamzë duke e lënë të atin të vdekur në vend. Polici
Zbardhen shkaqet që çuan në vetëvraje biznesmenin nga Elbasani Zbardhen detaje te reja nga vetevarja e biznesmenit 54-vjeçar në banesën e tij në Elbasan. Biznesmeni, pasi u lajmër
Shkaqet e prodhimit të yndyrës në fytyrë Lëkura e yndyrosur është tipi më i vështirë i lëkurës, pasi jo vetëm që kërkon një kujdes specifik, por është edhe lloji
Ndiheni shpesh të lodhur? Ja shkaqet që ju çojnë në këtë gjendje Shkoni në shtrat herët, pas një dite të gjatë dhe produktive. Hapni sytë tuaj natyrisht disa minuta para se të bjerë ala
Mjekët e spitalit "Continental" rrëfejnë shkaqet e tragjedisë që solli vdekjen e Blertës Mjekët e spitalit "Continental", në të cilin ndërroi jetë 16-vjeçarja Blerta Pepa kanë reaguar sëfundmi për median në li