999 rezultate për

shkaktoje

Tajlanda shkarkon kryeministren Shinawatra Transferimi i kreut të sigurisë kombëtare në mënyrë jo të ligjshme nga ana e Kryeministres së Tajlandës Yingluck Shinawa
Hovit: Gjendja aktuale do të shkaktojë probleme në Maqedoni Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, Richard Hovit thotë se nëse Maqedonia nuk zgjidh problemin e emrit, at
Dielli mund të shkaktojë stuhi të fuqishme në Tokë Dielli mund të shkaktojë stuhi të fuqishme në Tokë që do të sillnin ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike dhe ço
Kalimi pranë Tokës, kometa “ISON” mund të shkaktojë shi meteorësh Kalimi i kometës “ISON” pranë Tokës pritet të shoqërohet me një shi meteorësh. Sipas shkencëtarëve gimcat e pluhurit do
Australia goditet nga cikloni Australia pritet të goditet nga një ciklon i fuqishëm ndërsa bregdeti veri-perëndimor i Australisë është duke u goditur
Zyrtare: Cagliari-Milan në Torino Tashmë është zyrtare: Cagliari-Milan, ndeshja e vlefshme për javën e 24 të Serie A, do të luhet në Torino. Pas alarmit t
METE: CEZ-i të mos shkaktojë tension publik Ministria e Ekonomisë Tregtisë dhe Energjitikës i ka kërkuar kompanisë CEZ Shpërndarje që të mos provokojë tension publi
Diabeti mund të shkaktojë kancerin e gjirit Shkencëtarët zbulojnë se ekziston një lidhje mes kancerit të gjirit dhe diabetit të tipit 2 te femrat, sidomos tek ato n
Bibla që mund të trondisë botën Një libër fetar, i cili besohet se daton që në shekullin e V-VI i cili u zbulua 12 vjet më parë mund të shkaktojë një ko
Stankoviç: Serbia s'mund të shkaktojë luftë në Ballkan Analisti serb, Dejan Vuk Stankoviç është shprehur për gazetën “DANAS” se Serbia nuk mund të shkaktojë luftë brenda terri
Mos rri ulur, rrezik diabeti Femrat që qëndrojnë ulur rreth 7 orë në ditë janë më të rrezikuara nga diabeti sipas një kërkimi shkencor. Studimi d
Pirja e alkoolit, mjekët: Kalimi i normës mund të shkaktojë vdekjen Shqiptarët konsumojnë shumë alkool gjatë ditëve të festive, këtë e tregojnë edhe të dhënat që vijnë nga qendrat spitale
Tadic: Hiqini barrikadat, KFOR të mos shkaktojë incident Presidenti serb, Boris Tadic, ka thënë se edhe nëse Serbia nuk e fiton statusin e kandidatit për BE, nuk do të heq dorë
Stresi mund të të shkaktojë gjendje gripale Presioni i jetës së përditshme mund të të bëjë më të ndjeshëm ndaj infeksioneve. Eksperimente të kryer te vullnetarë të
Obeziteti mund të shkaktojë kancer të gjirit Obeziteti është forca më e madhe shtytëse për shkaktimin e formës më të zakonshme të kancerit të gjirit. Sipas hulumt
Ivanov pret delegacionin e OSBE/ODIHR-it Gjorge Ivanov priti sot shefin e misionit vëzhgues të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet e parakohshme, Xhulian Pil Jejts. Gja
Terapia me thumbat e bletëve Skleroza e shumëfishtë është një sëmundje e cila prek 1 milion njerëz në botë. Personat që vuajnë nga kjo sëmundje duhe
Edhe paracetamoli mund të shkaktojë vdekjen Një ekspert amerikan për sëmundje të mëlçisë thotë se sasia e madhe e paracetamolit, ilaçit që përdoret për zbutje të dh
Coca-Cola mund të shkaktojë kancer?! Prej kohësh është e njohur se teprimi i pirjes së coca-cola mund të shkaktojë obezitet, por një studim i ri, i publikuar
Zvarritja e emrit, mund të shkaktojë tensione Analistët politikë në Maqedoni vlerësojnë se zvarritja e zgjidhjes së kontestit të emrit do të mund të shkaktojë tension