999 rezultate për

shkaktoje

13 shenja serioze që paralajmërojnë kancerin në mushkëri Kanceri në mushkëri ka një të keqe që shpesh i shfaq simptomat me shumë vonesë. Por që të jeni të informuar, bëni mir
Mos e mbani teshtimën, rrezikoni të keni dëme të mëdha Trupi juaj funksionon në mënyrë të përkryer, dhe kryen shumë mirë funksionet bazike të organizmit, mirëpo, gjërat mund t
E frikshme: Cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Kujdes! Gërhitja mund tu shkaktojë vdekjen Njerëzit me gjumë apnea e kanë kafkën 1.23 mm më të hollë se të tjerët. Hulumtuesit pretendojnë se erozioni i kafkës
Kanabisi mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme Tymosja e shpeshtë e marijuanës gjatë adoleshencës mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme. Ky është përfundimi në të ci
Anëtarësimi në BE do të shkaktojë emigim të profesionistëve Nëse ikja e trurit nuk pengohet, Maqedonia do të duhet të importojë staf dy herë më të shtrenjtë profesional. Ky është q
Ky zakon mund tu shkaktojë kancerin e gjirit Sipas një studimi të kohëve të fundit në Universitetin e Harvardit, mund të ketë një faktor habitës që lidhet me kanceri
Pirja e duhanit mund të shkaktojë çrregullime psikike Rezultatet e dy studimeve të reja tregojnë se psikoza nuk është shkaktohet vetëm nga marihuana, por edhe nga pirja e duh
Ndërprerja e ushtrimeve, mund t’u shkaktojë depresion Mjekët nga Universiteti i Adelaides në Australi kanë përcjellë shtatë studime të ndryshme ku është hetuar efekti i ndërp
"Burri me mustaqe" që mund t'i shkaktojë dëme shqiptarëve te Donald Trump Pozita e këshilltarit të Sigurisë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë është shumë e rëndësishme. Personi që mban këtë post si
Shpesh i neglizhojmë por janë shumë të rëndësishme për shëndetin Pavarësisht përpjekjeve për të qenë sa më të pastër e të kujdesshëm për higjenën (shpresojmë), ne sërish bëjmë gabime ng
Studimi i OBSH-së: “Alkooli, kancerogjen dhe dëmtues i gjenetikës” Organizata Botërore e Shëndetësisë i klasifikon pijet alkoolike si kancerogjene të “grupit 1”, çka do të thotë se ka pro
Studimi nxjerr fakte tronditëse: Ibuprofeni mund të shkaktojë sulm në zemër Shumë njerëz që përdorin ibuprofen dhe droga të tjera anti-inflamatore janë të rrezikuar të preken nga efekte anësore se
Vaksina kundër kancerit, shumë shpejt do të fillojnë provat në njerëz Një ekip në Universitetin e Stanford-it pretendon se një injeksion në një tumor të vetëm do të mjaftojë të shkaktojë për
Panucci: Dua që Shqipëria t’i shkaktojë tjetër dhimbje në zemër Skocisë, siç bëra me Italinë Skocia sjell një kujtim pozitiv për trajnerin e Kombëtares, Christian Panucci, në vitin 2007, i ka shënuar një gol me ko
Kujdes nga cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Pse nuk duhet ta mbani kurrë kuletën në xhepin e pasëm të pantallonave Disa preferojnë ta mbajnë në dorë, të tjerë brenda në çantë, si dhe në xhep, megjithatë mjekët rekomandojnë që të shmang
Pse nuk duhet të mbani kurrë kuletën në xhepin e pasëm Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre e bëjnë me arsyen që të të ruhen nga vjedhësit, por mjekët
BBC: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë konflikt me shqiptarët Ngjarja e sotme në Mitrovicën veriore, ku Oliver Ivanoviq mbeti i vrarë për të shtënave me armë, mund të ngritë tensione
Të flesh me çorape, gjë e mirë apo e keqe? Jo vetëm që ju ndihmojnë që të flini më lehtë, por çorapet ngrohin këmbët, duke çuar në zgjerimin e enëve të gjakut, që