999 rezultate për

shkaktoje

Manikyri i rrezikshëm, dermatologët: Mund të shkaktojë kancer e lëkurës Shumë femra preferojnë mbjelljen e thonjve, por sa është i rrezikshëm geli dhe ekspozimi ndaj rrezeve UV? Sipas disa
Pse nuk duhet që t’i jepni kurrë ujë foshnjave Prindërve të të porsalindurve u këshillohet të mos u japin bebeve ujë sepse mund ta pësojnë edhe me vdekje. Ndonëse u
Pse prekja e bankomatit mund t'ju shkaktojë vdekjen Nëse gjithmonë keni menduar se duhet të ruheni shumë nga banjot publike, në fakt studiuesit e vënë alarmin tjetër kund.
Çfarë i ndodh trupit tuaj pasi keni lyer thonjtë? Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Ronaldo vijon të shkaktojë debat: U largua prej Realit për këtë shkak Cristiano Ronaldo pas transferimit të tij tek skuadra e Juventusit shkaktoi një "termet" në botën e futbollit. Ky tr
Stuhi e furishme, gjysma e SHBA-ve në panik Një stuhi e furishme dimri po i afrohet Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Disa pjesë tashmë janë përfshirë nga resh
E tmerrshme, prekja e bankomatit mund t'ju shkaktojë vdekjen Nëse gjithmonë keni menduar se duhet të ruheni shumë nga banjot publike, në fakt studiuesit e vënë alarmin tjetër kund.
5 arsye madhore pse nuk duhet t'a përdorni më zbutësin e rrobave Ka shumë njerëz që e përdorin, kjo për shkak se i jep rrobave një aromë të mirë dhe i mban më të buta. Por ju vetëm këto
Nate Diaz kërkon t’i shkaktojë humbjen e parë Khabibit Një prej “luftëtarëve” më të mirë në UFC, Nate Diaz nuk do të duelojë me Dustin Poirier për shkak të një dëmtimi të këti
Maqedonia po bëhet bastion i Rusisë, a do të shkaktojë luftë? Analisti amerikan Janush Bugajski vlerësoi se Shkupi është bastioni i ri rus në Ballkan dhe se Kremlini llogarit me atë
Napoli mund t’i shkaktojë Liverpoolit një surprizë të hidhur Skuadra e Napolit do të luajë sot në mbrëmje në “San Paolo” përballe gjigandid anglez të Liverpool. Një përballje titan
Hiqni dorë urgjentisht nga zbutësi i rrobave, është i rrezikshëm Zbutësi kohët e fundit ka një përdorim të gjërë nga të gjitha amvisat në larjen e rrobave, por rezulton se ai nuk është
I pini ilaçet pa ujë? Mos e bëni më kurrë! Rekomandimi i mjekëve është që bashkë me tabletën të merrni një sasi të caktuar lëngu. Megjithatë, disa edhe nuk i pë
Kjo është ngushtica që pritet të shkaktojë luftën Izrael-Iran Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka paralajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se, Izraeli do të dërgojë ushtrinë e ti
13 shenja serioze që paralajmërojnë kancerin në mushkëri Kanceri në mushkëri ka një të keqe që shpesh i shfaq simptomat me shumë vonesë. Por që të jeni të informuar, bëni mir
Mos e mbani teshtimën, rrezikoni të keni dëme të mëdha Trupi juaj funksionon në mënyrë të përkryer, dhe kryen shumë mirë funksionet bazike të organizmit, mirëpo, gjërat mund t
E frikshme: Cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Kujdes! Gërhitja mund tu shkaktojë vdekjen Njerëzit me gjumë apnea e kanë kafkën 1.23 mm më të hollë se të tjerët. Hulumtuesit pretendojnë se erozioni i kafkës
Kanabisi mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme Tymosja e shpeshtë e marijuanës gjatë adoleshencës mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme. Ky është përfundimi në të ci
Anëtarësimi në BE do të shkaktojë emigim të profesionistëve Nëse ikja e trurit nuk pengohet, Maqedonia do të duhet të importojë staf dy herë më të shtrenjtë profesional. Ky është q