999 rezultate për

sheqerit

Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrës Kanella, një nga erëzat më të vjetra, prej vitesh është vërtetuar se ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve, e në veçant
Sheqeri i tepërt na plak Konsumimi në masë i sheqerit, ndikon në plakjen e menjëhershme. Studimet e fundit të kryera në këtë drejtim japin një së
Ja fruti që kontrollon sasinë e sheqerit në gjak Është vërtetuar se konsumimi në masë i rrushit, ndikon në kontrollin e sasisë së sheqerit në gjak. Kërkuesit kanë analiz
Depresioni, kush rrezikon më shumë? Sipas një studimi të fundit, niveli i lartë i sheqerit shkakton një acarim në lidhjen mes zonave të trurit, duke sjelle
Ja kush janë ushqimet që nxisin plakjen Nëqoftëse kurohemi çdo ditë për të qënë sa më në formë dhe jemi të angazhuar me marrjen e ushtrimeve, duhet të dini disa
Obeziteti, shkak lëngjet e frutave Fëmijët bëhen obezë edhe për shkak të lëngjeve të frutave, ndaj mjekët këshillojnë që të shtohet doza e ujit. Alarmi vje
"Në fushatë kundër sheqerit" Sheqeri mund të jetë po aq i dëmshëm sa alkoli dhe duhani nëse konsumohet në sasi të mëdha. Për këtë arsye në Angli ka n
Kujdes, konsumi i sheqerit shkakton plakjen Sheqeri shkakton plakjen dhe shfaqjen e rrudhave. Kjo është një e vërtetë e hidhur. Sipas një studimi të fundit sheqeri
Rreth 22 % e fëmijëve, të rrezikuar nga diabeti Në ditën nderkombetare të diabetit mjeket bejne apel për të kontrolluar shëndetin duke kryer vizita për të mësuar shkall
Sa sheqer përmbajnë ushqimet që konsumojmë çdo ditë (FOTO LAJM) Përdorimi i sheqerit është i domosdosshëm edhe për shijen e disa ushqimeve por edhe për nevojat e organizmit tonë, por p
3-vjeçarja mbahet gjallë nga qeni Një 3-vjeçare, e cila vuan nga një formë e rrallë diabeti, mbahet në jetë vetëm nga qeni i saj “Ruby” Historia prekë
Diabeti ndikon në koncentrim dhe ndjenja EveryDay Health shkruan se trupi i personave me diabetin e tipit l nuk mund të prodhojë insulinën në mënyrë të pavarur,
Niveli i sheqerit në gjak tani do të matet në lot Niveli i glukozës tek lotët i përgjigjet nivelit të saj në gjak, ndërsa ekspertët konsiderojnë që kjo mund të jetë alter
Tani diabeti mund të kurohet me telefon Kurimit tradicional me shiringë i diabetit duket se po i vjen fund dhe "punën" e shiringës duket se do ta zëvendësojë te
Konsumimi i tepërt i sheqerit rrezikon zemrën Përdorimi i sasisë së tepërt të sheqerit dhe ushqimeve tjera të ëmbla, mund të rrezikojnë seriozisht shëndetin e njeriut
Maqedonia ul doganën për sheqerin Qeveria e Maqedonisë përpiqet të pengojë edhe një shtrenjtim tjetër. Si raporton Alsat-M, mbrëmë përkohësisht është ul
Hipoglicemia, shkaktarët dhe kurimi Jo pak njerëz bien shpesh në hipoglicemi. Kriza e hipoglicemisë paraprihet nga një dobësi e papritur, me djersë dhe marr
Dhjetë super produkte për diabetikët Diabetikët e vlerësojnë shumë ushqyerjen. Krahas njohjes se produkteve që rrisin sheqerin në gjak dhe qëndrimit larg tyr