999 rezultate për

sheqerit

Shenjat treguese të diabetit Diabeti është një sëmundje që nëse arrijmë ta kapim në kohë do ti japim më shumë mundësi vetes që mos të na shfaqen pro
Vetitë kuruese të manit Mani ka veti të shumta shëndetsore, ai zvogëlon rrezikun nga diabeti, mbron nga sëmundjet e zemrës, e ul nivelin e koles
Niveli i lartë i sheqerit shkaktar i depresionit Sipas një studimi rezulton se niveli i lartë i sheqerit shkakton acarim në lidhjen mes zonave të trurit, duke sjellë hum
Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë Coca-Cola është një pije që cilësohet si shumë e dëmshme për organizmin tonë. Në një studimim të realizuar nga studiues
Ja cili është ushqimi që nxit plakjen e shpejtë Ushqimi me bazë gruri cilësohen si ushqime të dëmshme dhe mendohet se përshpejtojnë procesin e plakjes, përfshirë këtu e
Ushqimet e duhura për marrjen dhe dhënien e energjisë Kur jemi të uritur ne nuk e mendojmë faktin se sa të dëmshëm mund të jenë ushqimet që konsumojmë thjesht priremi që të m
Kungulli aziatik mbrojtësi kryesor i diabetit Siç dihet, njerëzit e kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak përmes hormonit të quajtur insulinë, i cili krijohet nga d
Vetitë kuruese të kanellës Kanella është një produkt i cili mund të cilësohet si një zëvëndësuese e mirë e sheqerit, e cila ndihmon që ju të kursen
Ora e Apple-it aplikacion për matjen e sheqerit në gjak Ora e mençur e Apple-it, do të ofrojë një aplikacion për të matur nivelin e sheqerit në gjak. Prodhuesi i produkteve
Kafja e gjelbër, pija që ju duhet Kafja e gjelbër është një pije që kohet e fundit po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar. Ajo është një pije e cila ju nd
Sheqeri armiku kryesor i kujtesës Sipas një studimi rritja e nivelit të sheqerit është dhe shkaku kryesor i dëmtimit të kujtesës. Pasi glukoza grumbullohe
Mjalti produkti ideal për të rënë në peshë Mike McInnes beson se çelësi për kthimin e linjës së dobët fshihet në mjaltë. Ai thekson se është e rëndësishme që qeliz
Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrës Kanella, një nga erëzat më të vjetra, prej vitesh është vërtetuar se ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve, e në veçant
Sheqeri i tepërt na plak Konsumimi në masë i sheqerit, ndikon në plakjen e menjëhershme. Studimet e fundit të kryera në këtë drejtim japin një së
Ja fruti që kontrollon sasinë e sheqerit në gjak Është vërtetuar se konsumimi në masë i rrushit, ndikon në kontrollin e sasisë së sheqerit në gjak. Kërkuesit kanë analiz
Depresioni, kush rrezikon më shumë? Sipas një studimi të fundit, niveli i lartë i sheqerit shkakton një acarim në lidhjen mes zonave të trurit, duke sjelle
Ja kush janë ushqimet që nxisin plakjen Nëqoftëse kurohemi çdo ditë për të qënë sa më në formë dhe jemi të angazhuar me marrjen e ushtrimeve, duhet të dini disa
Obeziteti, shkak lëngjet e frutave Fëmijët bëhen obezë edhe për shkak të lëngjeve të frutave, ndaj mjekët këshillojnë që të shtohet doza e ujit. Alarmi vje
"Në fushatë kundër sheqerit" Sheqeri mund të jetë po aq i dëmshëm sa alkoli dhe duhani nëse konsumohet në sasi të mëdha. Për këtë arsye në Angli ka n
Kujdes, konsumi i sheqerit shkakton plakjen Sheqeri shkakton plakjen dhe shfaqjen e rrudhave. Kjo është një e vërtetë e hidhur. Sipas një studimi të fundit sheqeri