999 rezultate për

sheqerit

5 mënyra për parandalimin e diabetit të tipit 2 Diabeti po përhapet me shpejtësi të frikshme. Ekspertët shprehen se shumë njerëz vazhdojnë të jetojnë pa e ditur se kanë
Çfarë është diabeti mellitus, apo sëmundja e sheqerit? Diabeti mellitus, apo sëmundja e sheqerit është një sëmundje kronike që karakterizohet nga rritja e nivelit të glukozës
Konsumoni kripë dhe pak sheqer para gjumit, ja përse Sasi të vogla kripe sjellin një sërë përfitimesh në shëndet si lehtësimin e dhimbjeve të kokës, forcimin e imunitetit, b
3-vjeçari i shpëton jetën të atit të sëmurë me diabet (FOTO LAJM) Vogëlushi në foto është një hero i vërtetë pasi ka arritur ti shpëtojë jetën babait të tij. Babi i tij Marku, 34-vjeç
Vuani nga diabeti? Ja 5 ushqimet që duhet të konsumoni Të sëmurët me diabet të tipit 2 duhet të tregojnë shumë kujdes me mënyrën e ushqyerjes, që të mos u rritet niveli i sheq
Vuani nga diabeti? Ja çfare duhet dhe nuk duhet të hani Diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura në këto kohë. Ajo kërkon një kujdes të veçantë për sa i përket përzgjed
Studim/ Ushqimet mund të luftojnë aknet Vitet e fundit ka pasur shumë studime që kanë bërë lidhjet mes ushqimeve dhe akneve, dhe të dhënat më të rëndësishme mun
Mbani nën kontroll diabetin vetëm me një vezë të zierë Mund të duhen muaj për një person të sapo diagnostikuar me diabet që të mësojë se çfarë duhet të konsumojë. Gjatë kës
Kujdes! Këto shenja tregojnë që mund të vuani nga diabeti Njerëzit e diagnostikuar me diabet nuk janë të vetmit që duhet të shqetësohen për nivelin e sheqerit në gjak. Çdo pe
Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, dëmton trurin Jemi njohur prej kohësh me problemet shëndetësore që sjell konsumimi i sasive të medha të sheqerit por jo që konsumimi i
Pse ndiheni të lodhur pas ngrënies? Konsumimi i ushtrimit shpesh na bën që të ndihemi të lodhur, madje ndihen të përgjumur dhe kërkojnë që të flenë. Veçanër
Ja çfarë shkakton konsumimi i sheqerit Sipas një studimi më të fundit të realizuar nga një grup studiuesish nga Australia dhe India, rezulton se sheqeri jo vet
Ja çfarë shkaktojnë pijet me gaz për organizmin Dy studime të reja publikuar ditët e fundit, kanë dalë në përfundim se njerëzit të cilët konsumojnë pije të gazuara, rre
Droga e re quhet “sheqer” Sheqeri është një produkt shumë i përdorur, madje kohët e fundit është kthyer në varësi. Janë të mirënjohura varësitë e
Ilaç ideal për uljen e sheqerit në gjak Ulja e sheqerit në gjak mund të jetë një shqetësim që shumë njerëz janë përpjekur që të gjejnë një zgjidhje sa më të shp
Kapet 29 vjeçari që fshihte drogën në qeset e sheqerit Pakot e sheqerit ishin kthyer në një vend ku mund të fshihej lënda narkotike dhe më pas të shitej. Ishte kjo strategjia
Efektet e çajit të kamomilit në shërimin e diabetit Çaji kamomilit është një pije e cila ndihmon në përmirësimin e nivelit të sheqerit në gjak te njerëzit që vuajnë nga dia
Zbulohet fabrika e falsifikimit të sheqerit në Tiranë Një pronar 47 vjeçar është vënë në prangat e policisë së Tiranës, pas zbulimit të një fabrike të falsifikimit të sheqer
Ja shenjat që tregojnë diabetin Personat të cilët vuajnë nga diabeti shfaqin disa siptoma dalluese. Disa nga shenjat që mund të njohim ne janë etja e te
Vetitë kuruese të kanellës Kanella është një produkt që ka një rol të veçantë në luftën kundër mikrobeve, duke stabilizuar nivelin e sheqerit në gj