999 rezultate për

sheqerit

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk konsumoni sheqer për një javë Sheqeri është një ndër produktet më të përdorura në të gjithë botën duke krijuar në këtë mënyrë një prej industrive ushq
Dieta ushqimore që ju ndihmon të luftoni diabetin Për më shumë se 30 vjet, këshilla standarde për njerëzit që vuajnë nga diabeti ka qenë që të sigurohen të përfshijnë në
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
Këto shenja paralajmërojnë për nivelin e lartë të sheqerit në gjak Niveli i lartë i sheqerit në gjak po bëhet një problem shqetësues jo vetëm për diabetikët. Kjo gjendje mund të ndikojë
Përdorimi i tepruar i sheqerit ju shkurton jetën Sheqeri dhe ushqimet e ëmbla me përmbajtje të lartë të tij është një përbërës që pëlqehet nga shumë njerëz. Por një
Efektet e shëndetshme të kanellës Kanella është produkti që i jep një aromë dhe efekt të shëndetshëm ushqimit. Konsumimi i saj ndihmon në kontrollimin e
5 mënyra për parandalimin e diabetit të tipit 2 Më tepër se 200 milionë njerëz në botë vuajnë nga diabeti i Tipit 2, një çrregullim i rëndë e ndoshta vdekjeprurës, që k
Stabilizoni nivelet e sheqerit në gjak me anë të kësaj recete natyrale Tensioni i lartë i gjakut mund të përballohet duke bërë ndryshime në jetën e përditshme si dhe në regjimin ushqimor.
5 mënyra për parandalimin e diabetit të tipit 2 Diabeti po përhapet me shpejtësi të frikshme. Ekspertët shprehen se shumë njerëz vazhdojnë të jetojnë pa e ditur se kanë
Çfarë është diabeti mellitus, apo sëmundja e sheqerit? Diabeti mellitus, apo sëmundja e sheqerit është një sëmundje kronike që karakterizohet nga rritja e nivelit të glukozës
Konsumoni kripë dhe pak sheqer para gjumit, ja përse Sasi të vogla kripe sjellin një sërë përfitimesh në shëndet si lehtësimin e dhimbjeve të kokës, forcimin e imunitetit, b
3-vjeçari i shpëton jetën të atit të sëmurë me diabet (FOTO LAJM) Vogëlushi në foto është një hero i vërtetë pasi ka arritur ti shpëtojë jetën babait të tij. Babi i tij Marku, 34-vjeç
Vuani nga diabeti? Ja 5 ushqimet që duhet të konsumoni Të sëmurët me diabet të tipit 2 duhet të tregojnë shumë kujdes me mënyrën e ushqyerjes, që të mos u rritet niveli i sheq
Vuani nga diabeti? Ja çfare duhet dhe nuk duhet të hani Diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura në këto kohë. Ajo kërkon një kujdes të veçantë për sa i përket përzgjed
Studim/ Ushqimet mund të luftojnë aknet Vitet e fundit ka pasur shumë studime që kanë bërë lidhjet mes ushqimeve dhe akneve, dhe të dhënat më të rëndësishme mun
Mbani nën kontroll diabetin vetëm me një vezë të zierë Mund të duhen muaj për një person të sapo diagnostikuar me diabet që të mësojë se çfarë duhet të konsumojë. Gjatë kës
Kujdes! Këto shenja tregojnë që mund të vuani nga diabeti Njerëzit e diagnostikuar me diabet nuk janë të vetmit që duhet të shqetësohen për nivelin e sheqerit në gjak. Çdo pe
Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, dëmton trurin Jemi njohur prej kohësh me problemet shëndetësore që sjell konsumimi i sasive të medha të sheqerit por jo që konsumimi i
Pse ndiheni të lodhur pas ngrënies? Konsumimi i ushtrimit shpesh na bën që të ndihemi të lodhur, madje ndihen të përgjumur dhe kërkojnë që të flenë. Veçanër
Ja çfarë shkakton konsumimi i sheqerit Sipas një studimi më të fundit të realizuar nga një grup studiuesish nga Australia dhe India, rezulton se sheqeri jo vet