999 rezultate për

sheqer

Mjekët japin alarmin, lëngu i frutave përkeqëson azmën ëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Sa sheqer i shtuar nuk e dëmton organizmin? Sheqeri i shtuar është një nga përbërësit më të dëmshëm të këtyre kohëve. Po flasim për sheqerin që i shtojmë vetë një p
Zëvëndësoni sheqerin me mjaltë për të qenë më të shëndetshëm Mjalti është produkti më i shëndetshëm dhe më i mirë që ofrohet nga natyra. Mjalti përdoret si ushqim dhe si një ilaç,
Mit apo e vërtetë: A është sheqeri kaf më i mirë se i bardhi? Sheqeri kaf është një produkt ekstrakt i kallam sheqerit, nga ngjyra e artë dhe shija më pak e ëmbël se sheqeri i bardhë
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Arsyeja: pijet e gazuara të sheqerosura i inkurajojnë qelizat që të plaken më shpejtë dhe të replikohen më pak. Studi
Sheqerinska: Është shumë herët për të gjykuar sinqeritetin e deklaratës së Gruevskit Është shumë herët për të gjykuar nëse është një manovër politike apo një deklaratë e sinqertë e udhëheqësit të VMRO-DPMN
Biskota me marmelatë Përbërësit 250 gr margarin 125 ml vaj 250 ml kos 1 luge te vogle sodë bikarbone 1 luge uthull sallate 650 gr mi
Freskon dhe ju pastron nga toksinat, dieta e fortë me jogurt! Jogurti është ushqim shumë i përdorshëm dhe i dobishëm, i cili normalizon aktivitetet e organeve për tretje, përmirëson
Këto ushqime ju largojnë dëshirën për ëmbëlsira Nuk është vetëm çështje diete, të hash shumë sheqerna i bën keq jo vetëm formës fizike, po mbi të gjitha shëndetit nga f
Recetë për kek me mollë Përbërësit: 2 mollë gjysmë filxhan çaji gjalpë 2 vezë 1 gotë sheqer 2 gota miell 1 lugë çaji sodë buke gjysmë l
Receta për sheqerpare pa vezë Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer
Simptomat e Diabetit dhe disa kura natyrale Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë
Kjo është saktësisht sasia e sheqerit që duhet të merrni në ditë Të mbash nivelin e sheqerit nën kontroll mund të jetë më e vështirë nga se mendoni, pasi kjo grimcë ndaj të cilës mund t
Receta për hasude me arra Përbërësit 250 gr sheqer 150 gr niseshte 200 ml ujë 100 ml vaj luledielli 100 gr arra Përgatitja 1 Në tenxhere
Shenjat që ndoshta nuk i keni ditur për diabetin Nëse keni menduar se simptomat e diabetit janë të lehta për t’u kuptuar dhe të njëjta për çdo person, gaboni rëndë. Etja
S’do t’a besoni! Produkti jonë i preferuar shkakton kancer Sheqeri është padyshim i vetmi produkt që nuk mund të mungojë në guzhinën tonë, por mbipërdorimi i tij është shumë i rre
Dënohet me 4 vite burg sulmuesi i Radmilla Sheqerinskës Pançe Angelov është dënuar me katër vite burg dhe është shpallur fajtor për sulmin ndaj Radmilla Sheqerinskës. Gjyka
Sot dhunuesi i Sheqerinskës mund të dënohet deri më 10 vite burg Sot në Gjykatën Penale do të bëhet e ditur se sa do të gjykohet dhunuesi i që e kapi për floket Radmilla Sheqerinskën në
DEBATET/ Agolli akuzonte Berishën: Kush futi sheqer të helmuar te grevistët? Pasditen e 20 shkurtit 1991, pak orë pas rrëzimit të shtatores së diktatorit Enver Hoxha, ndërsa në Qytetin Studenti vij
Sulmuesi i Sheqerinskës e pranon akuzën: Ndihem fajtor! Sulmuesi i Radmilla Sheqerinskes e pranon fajin. “Ndjehem fajtor. E pranoj akuzën plotësisht. E pranoj pa asnjë presion.