999 rezultate për

shenjte

Thaçi uron besimtarët për Ramazan Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi uroi të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit. “Në m
Mbi 1 miliardë myslimanë do të nisin Muajin e shenjtë të Ramazanit Më shumë se 1 miliardë myslimanë në të gjithë botën nisin Muajin e bekuar të Ramazanit. Liderët e të gjithë botës kan
Momenti kur Papa tha: Më 21 shtator në Shqipëri (VIDEO) Plot 21 vjet pasi Papa Gjon Pali II puthi tokën shqiptare, Papa Francesco vendos të ndjekë rrugën e tij. Shtegtimin e pa
Lugano-kundërshtarëve: Do digjeni nga zjarri i shenjtë i Suarez Kapiteni Diego Lugano ka paralajmëruar rivalet e Grupit D se ata do të digjen nga zjarri i shenjtë i Luis Suarezit. Mbro
Irenej: Kosova, krahinë e shenjtë për Serbinë Patriarku serb, Irenej ka qenë sot në shenjtërimin e Katedrales Ortodokse "Ngjallja e Krishtit", së bashku me drejtues t
Shenjtërimi i Kishës "bashkon" politikën shqiptare (FOTO LAJM) Ceremonia e shenjtërimit të Katedrales Orthodokse "Ngjallja e Krishtit" në Tiranë, ka bashkuar për disa orë politikën sh
Shenjtërimi i Kishës, pse u dëbua At Nikolla Marku?! At Nikoll Marku nuk do lejohet të hyjë nesër në katedrale. Kryeministri Rama dhe Janullatus refuzojnë pjesmarrjen e tij
Shenjtërimin i Kishës "Ngjallja e Krishtit", krerët e Ortodoksisë në Tiranë Ka nisur rreth orës 08:30 mesha për shenjtërimin e Katedrales Ortodokse "Ngjallja e Krishtit" në Tiranë. Në kryeqytet mb
Irineu i Serbisë në shenjtërimin e Kishës së re në Tiranë Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqiperise njofton se ditën e dielë zhvillohet ceremonia e shenjtërimit te Kishës së re K
Thaçi dekorohet nga Selia e Shenjtë Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi ka marrë sot një dekoratë ng Selia e Shenjtë. Kjo dekoratë i ëhstë dorëezuar nga ana e
De Jong: Grupi, i shenjtë si Vatikani Mesfushori i Milanit, hollandezi Nigel De Jong, ka provuar të karikojë kuqezinjtë para ndeshjes së sotme, derbit me "kus
Finalja e Kupës, Napoli-Fiorentina te Papa Francesco (FOTO LAJM) "Ju falenderoj për këtë vizitë. Më duket si një shprehje përgjegjësie dhe përgjegjshmërie sociale nga ana juaj". Këto ja
Delegacioni kosovar i pranishëm në shenjtërimin e dy Papëve Sot sheshi “San Pietro” në Romë është mbushur me pelegrinë të ardhur nga e gjithë bota, për të marrë pjesë në cremoninë
Vatikani mban sot ceremoni historike për shenjtërimin e dy Papëve Papa Françesku ka nisur rreth orës 10:00 të ditë së sotme ceremoninë, për shenjtërimin e Papa Gjonit XXIII si dhe Papa G
"Milani i shenjtë, nuk shitet" Milani është jashtëzakonisht i kërkuar në Lindjen e Largët. Peter Lim, manjati nga Singapori është gati të vërë në pjatë
Papa Françesku bekon fëmijën e çiftit kryeministror (VIDEO-FOTO) Foshnja që pritet të sjellë në jetë bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ka marrë sot bekimin e Papa Franceskut gjatë
Rama takohet nesër në Vatikan me Papa Françeskun Kryeministri Edi Rama takohet nesër në Selinë e Shenjtë në Vatikan, me Papa Françeskun. Kjo është hera e parë që Kryemin
Është gati shenjtërimi i Papa Gjon Palit të Dytë dhe Gjonit të 23-të Papa Françesku të dielën e ardhshme në datën 27 prill, do të shenjtërojë dy prej paraardhësve që ai ka dashur më shumë,
Nga Kupa te Bayerni, java e shenjtë e Casillas Nga finalja e Copa del Rey në takimin e madh me Bayern Munchen: është kjo java e shenjtë për Iker Casillas. Pas pushtimi
E Enjtja e Shenjtë sjell festimet e Pashkëve në Jeruzalem Sot përkujtohet e Enjtja e Shenjtë, tre ditë përpara ardhjes së Pashkëve. Patriarku i Jeruzalemit lau këmbët e 12 klerik