999 rezultate për

shenjte

Ali Ahmeti uron besimtarët: Agjërim të lehtë dhe të pranuar Përmes një mesazh urimi, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, uron nisjen e muajit të shenjtë të Ra
Turistët të dyshuarit kryesor për termetin në Malajzi (FOTO LAJM) Një grup turistësh, të cilët ndodheshin në Malin e shenjtë Kinabalu, janë akuzuar si fajtorët kryesorë të tërmetit katas
Qyteti i shenjtë Meka do të ketë hotelin më të madh në botë (FOTO LAJM) Arabia Saudite do të ketë hotelin më madh në botë, që pritet të hapet në vitin 2017. "Abraj Kudai", do të ndërtohet në M
Ledioni dhe Lori shkojnë në Sarisalltik pa Sarën (FOTO LAJM) Me anë të disa fotove të postuara në Instagram shihet qartë se Ledioni dhe Lori kanë shkuar në Sarisalltik pa Sarën.
Pashkët ortodokse, në Tiranë mesha u mbajt në katedralen “Ngjallja e Krishtit” Besimtarët ortodoksë në Shqipëri dhe mbarë botën festojnë Pashkët, ditën më të rëndësishme të kalendarit festiv kristian
Ja 3 shqiptarët që pagëzoi Papa Françesku Tre shqiptarë u bënë njerëzit më me fat, pasi patën mundësinë që të pagëzoheshin nga Papa Françesku gjatë vigjiljes së P
Thaçi: Lufta e shenjtë për liri nuk do të gjykohet Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ka ftuar të gjithë deputetët që të punojnë së bashku për të themeluar Gjykatën Special
Ja projekti për zgjerimin e xhamisë së shenjtë në Mekë (FOTO LAJM) Meka është vendi i shenjtë i besimtarëve myslimanëve nga mbarë bota, dhe një udhëtim atje është një ëndërr për çdo besim
Mediat serbe: Papa ka refuzuar ta njohë Kosovën Gjatë audiencës me Papa Françeskun, e cila zgjati 40 minuta, presidentja Atifete Jahjaga, e ka informuar të parin e Vati
Ja çfarë i dhuroi Jahjaga sot Papa Franceskut Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, i ka bërë një dhuratë të veçantë dhe domethënëse Papa Franceskut gjatë vizitës së
Jahjaga në Vatikan, 40 minuta audiencë me Papën Presidentja e Kosovës, Atifte Jahjaga, u prit sot në Selinë e Shenjtë në Vatikan në një audiencë private nga Shenjtëria
Noizyt i bëjnë dhuratë Kur’an-in Noizy ka publikuar së fundmi një foto në rrjetin social Facebook, duke pranuar librin e shenjtë të myslimanëve, Kur’anin
"Charlie Hebdo", 50 vjet satirë mbi "të shenjtën" Me një humor therrës dhe nën një frymë rebele, e përjavshmja satirike franceze "Charlie Hedbo", nuk ka hequr kurrë dorë
Putin: Krimea është e shenjtë për Rusinë Presidenti rus, Vladimir Putin ëhstë shprehur se Krimea është e shenjtë për Rusinë. Presidenti i Rusisë, Vladimir Put
Dy vjet pas vendimit të Hagës, Haradinaj: Lufta e UÇK-së e drejtë dhe e shenjtë Sot, dy vjet pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës që zhvishte nga çdo akuzë ish kryeministrin e Kosovës, nuk
Papa Françesku mesazh urimi presidentit për Festën Kombëtare Me rastin e Festës Kombëtare, Ati i Shenjtë, Papa Françesku i ka dërguar një mesazh urimi presidentit Bujar Nishani.
Kryeministria i përgjigjet PD: Kemi ndjekur të njëjtat procedura si Bashkia e Tiranës Akuzave të PD sot i është përgjigjur Kryeministria, sa i takon vizitës së Papa Franceskut në Shqipëri. Përmes një reagim
Bayern Munchen takon Papa Francescon (FOTO LAJM) Pak orë pas fitores tenistike në 1-7 ndaj Romës Bayern Munchen ka qënë mysafir në Vatikan. Kampionët e Gjermanisë janë p
Reagimi interesant i foshnjes ndaj Kur'anit (VIDEO) Kur'ani, libri i shenjtë i myslimanëve, është burim paqeje, dashurie, qetësie dhe frymëzimi për të gjithë besimtarët e f
Kosova do dërgojë ambasador në Vatikan Qeveria e Kosovës ka pranuar sugjerimin e Selisë së Shenjtë për emërimin e një diplomati në Vatikan, i cili do të vendos