999 rezultate për

shenjte

Presidenti Nishani merr një mesazh falenderimi nga Papa Francisku Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka marrë një mesazh falenderimi nga Papa Franciskus në përgjigje të urimit me rast
VV: Gëzuar Pashkët! Lëvizja Vetëvendosje ua uron Pashkët të gjithë besimtarëve katolikë dhe shqiptarëve kudo ndodhen ata. "Festa e Pashë
Papa Françesku I pritet të urojë në shqip Ati i Shenjtë, së shpejti do të nisë fjalimin e njohur si “Urbi et Orbi”, duke uruar Pashkët nga sheshi i Shën Pjetrit n
Papa Françesku: Hapjani zemrën Zotit, ai iu pret krahëhapur Mesha e Shenjtë dhe festimet e Pashkëve janë udhëhequr nga Papa Farnçesku I, i cili u zgjodh më 13 mars në krye të Vatik
Hocevar, nuk kemi dhënë sinjale për njohjen e Kosovës Selia e Shenjtë e Beogradit nuk ka asnjë ndryshim sa i takon qëndrimit për njohjen e shtetit të Kosovës. Mos ndryshimin
Papa Frençesku I, i lan këmbët të burgosurve Roma është pushtur nga mijëra pelegrinë që duan të jenë të pranishëm në ceremoninë e javës së shenjtë përpara Pashkëve.
Raporte të reja me Vatikanin Me ardhjen e Papës së ri Francesku i Parë në Selinë e Shenjtë, Vatikani duket se ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës. Pë
Papa takon krerët e feve të tjera Papa Bergoglio priti në sallën Klementine të Vatikanit ditën e sotme përfaqësues të lartë të kishave dhe besimeve të ndr
Takimi me Atin e Shenjtë, Berisha: Një bekim hyjnor për fitoren e 23 qershorit (FOTO-LAJM) Një ceremoni mashështore e ka cilësuar kryeministri Berisha, ceremoninë e inaugurimit të Papës Fancesko i Pare të zhvill
Ahmeti uron për zgjedhjen e Papës Fransis Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka uruar Kardinalin Jorge Bergoglio për zgjedhjen e tij për udhëheqës të Ki
Presidenti Nishani, mesazh urimi për Papa Franciscus I Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dërgoi një telegram urimi Atit të Shenjtë, Papa Franciscus I për zgjedhjen në k
Papa i ri i "përvishet punës" (FOTO-LAJM) Papa Françesku e ka nisur sot ditën me një lutje në Bazilikën Shën Mëria e Madhe. Papa i ri është lutur në Kapelën Paoli
Papa Benedikti i XVI lë Vatikanin Papa Benedikti i XVI ka lënë Selinë e Shenjtë dhe u nis drejt Kështjellës Gandolfo ku do të qendrojë për 2 muaj që nga c
"El Clasico" Barça-Real në Mekë Qyteti i shenjtë i fesë Islame, Meka do të jetë organizatore e një "El Clasico" miqësore mes Barcelonës dhe Real Madrid.
Pamje shokuese, protestuesi tibetian i vë flakën vetes (FOTO-LAJM) Një protestues tibetian në një qytet të shenjtë të Nepalit është vetëdjegur në rrugët e qytetit të shenjtë Boudhanathstu
100-vjetori i pavarësisë, Papa Benedikti XVI uron popullin shqiptar Presidentit të Republikës, Bujar Nishani vazhdojnë t’i vijnë mesazhe urime me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë nga kr
Dita e Ashures, Berisha uron besimtarët bektashinj Kryeministri Berisha zhvilloi sot një vizitë në Selinë e Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore në Tiranë, me rastin e Ditës
Mekë, rituali i gjuajtjes me gurë djallit (FOTO-LAJM) Besimtarët myslimanë kanë marshuar në luginën në lindje të qytetit të shenjtë të Mekës, për të marrë pjesë në ritualin f
Vijojnë provokimet Japoni-Kinë Rreth 70 politikanë japonezë, përfshirë edhe dy ministra të kabinetit qeveritar, kanë vizituar një vend të shenjtë të lu
Zbatica ndaj së shenjtës! Ç’ka mbetur më pa u zhvleftësuar gjer në palcë? A janë shembur tempujt e vjetër, t&