999 rezultate për

shenjte

Hoxhaj kërkon njohjen e Kosovës nga Vatikani Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur sot një vizitë dy ditore ëshe në Itali. Gjatë vizitës Hox
Kupa me të cilën piu verë për herë të fundit Jezu Krishti (FOTO-LAJM) Dy historianë pretendojnë se tashmë është zgjidhur misteri për Gralin e Shenjtë, kupën ku thuhet se piu verë për herë të
Papa Françesku vizitë në Tokën e Shenjtë Papa Françesku pritet të bëjë udhëtimin e tij të parë në Tokën e Shenjtë më datën 24-26 Maj. Ai do të vizitojë Jeruzal
Besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjet Mijëra besimtarë katolikë u mblodhën në mesnatë, në katedralen e “Shën Palit” në Tiranë, për të kremtuar momentin e rënd
Shqiptari i kërkuar në Itali: S'jam i shenjtë por as bos Mos e quani bos dhe mos i thoni se është bërë personazh i njohur. Këto etiketa nuk janë për Emanuel Demajn, të kërkuarin
Tevez takon Papën dhe i dhuron fanellën e Juves (FOTO LAJM) Sulmuesi i Juventus Carlos Tevez është pritur në një takim privat në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Francesco. "Ap
Daçiç i përgjigjet Thaçit: Kosova, tokë e shenjtë serbe (FOTO-VIDEO) Update- Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç u prit këtë të shtunë nga një numër i madh i qytetarësh të cilët dolën në rr
Shqiptari nga Kosova, thirrje për xhihad në Siri (VIDEO) Një video që po qarkullon në internet tregon një shqiptar nga Kosova që bën thirrje për xhihat (luftë të shenjtë) në Sir
Kolumbi, mes drogës e dëshpërimit (FOTO LAJM) Një koleksion fotosh që tregon anën e errët të "Lagjes së Trishtuar' në Medelin, Kolumbi, vendlindja e bosit të drogës,
Hoxhaj kërkon njohjen e Kosovës nga Vatikani Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një takim me të dërguarin special të Pa
Ambasadorja Gjonbalaj mori pjesë në audiencën e Papës Francesku Në vazhdën e përpjekjeve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Ambasadës së Republikës së Kosovës në Romë për përafrim
Haradinaj uron besimtarët myslimane për Natën e Madhe të Kadrit Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë besimtarët islamë me rastin e
Hoxhaj e do njohjen e Vatikanit Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj duket se e ka seriozisht sigurimin e njohjes nga Selia e Shenjtë. Në muajin e
Ramazani, Xhaferi: Qoftë muaji i tolerancës për Maqedoninë Ministri i Mbrojtjes, Talat Xhaferi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë t
Haradinaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Me rastin e muajit të Ramazanit, Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë besimta
Hoxhaj u takua me delegatin Apostolik të Vatikanit për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot në Lubjanë një takim me delegatin A
Mjekët e Maqedonisë do të trajnohen në Romë Sot në Shkup është nëshkruar memorandumi për bashkëpunim mes dekanit të Fakultetit për mjekësi dhe Kirurgji pranë Unive
Papa Frençesku I shenjtëron 800 ushtarë Papa Françesku shpalli shenjtërimet e para të drejtimit të tij, gjatë një ceremonie në Vatikan, në të cilën u nderua 800
Moska dhe Jerusalemi festojnë Pashkët Besimtarët ortodoksë festuan Pashkët, natën e së shtunës dhe të dielën paradite, me shërbesa në Kishë si dhe me procesio
Krasniqi uron ortodoksët për Pashkët Kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka uruar të premten peshkopin Tedosije dhe gjithë besimtarët ortodoks me rast